Incantation

Taiwan, 2022, 110 min

Ruo Nan (Hsuan-yen Tsai) před 6 lety náhodou porušila náboženské tabu. To způsobilo, že její přítel a rodina bez důvodu zemřeli. Prošla temným obdobím pověr a své tajemství před lidmi tajila, dokonce své nově narozené dítě dala jiné rodině. Po několika letech šla na terapii a vrátila se do normálního života. Rozhodla se, že její dítě bude žít s ní, ale její dcera se začala objevovat jako znamení prokletí, které potkala před 6 lety. Ruo Nan je při ochraně své dcery nucena čelit té největší hrůze. Začne zaznamenávat vše o kletbě a snaží se najít způsob, jak zachránit své dítě. (mikki089)

Taškář

Naprosté fiasko, jako téměř všechno co je natočeno ve stylu found footage. Je zoufalstvím, 110 minut sledovat nekonečnou nudu proloženou několika trochu obstojnými okamžiky. ()

Daiker

FF horor jen pro fanoušky tohoto žánru..... Opět je tu problém s délkou filmu..... Mělo to být tak o 30 minut kratší a za to intenzivnější.... ()

gemi

Found footage, ovšem to byla zase nuda jak prase... Jako studentský film na 15 minut by to bylo zajímavé, ale roztahat to na celovečerák, je ryzí sadismus. ()

Toshio

Občas koukám na horory. Vždycky jsem předem trochu zesranej a čekám co se bude dít. Tady v tomhle je možná trochu zajímavej příběh, nějak tam jako stupňujou napětí, ale celkově to je fakt nuda. ()

Lucilay

Asiati se poslední dobou opět rozjíždí s horory a ve velice pozitivním směru. Found footage je podle mě dost komplikovaný formát, protože když se pojme špatně, tak je to velkej průser. Tady to ale ničemu nevadilo a příběh byl zajímavý. Postupné rozkrývání náboženské záležitosti bylo napínavé. ()

HanzoBureshi

Tenhle film má něco do sebe. Není to nějaký horror, co se zapíše do historie, ale jedná se o docela zajímavý snímek. Film má v podstatě dvě dějové linky a obě dvě mají něco dobrého. Dějová linka z minulosti mě ale přitahovala více a to díky nahrávání a prohledávání prokletého a strašidelného tunelu. Docela originální, až na to, že mi to po celou dobu připomínalo Kruh a konec mi to totálně připomněl, takže jsem nebyl tolik ohromen. Ale jinak celkově jsem se bavil, pokaždé když byla tma a dělo se něco strašidelného, byla to bomba a docela strašidelná kletba. Docela to připomíná i film Noroi. Mé hodnocení: 7/10 ()

brasek odpad!

Absolútne tragické! Prítomnosť v príbehu sa prelína s minulosťou a predminulou minulosťou a celé to nefunguje. Strašidelné scény skončia tragicky, alebo sú k ničomu, alebo strihom sa dostaneme úplne na iné miesto v inom čase. Odpadom je tento snímok, pretože sa nedá sledovať, psychicky deptá a prakticky nemá pointu. ()

Accuphose

Pořád nevím, jestli to je nezvládnutý scénáristicky nebo režijně. S dějovými a časovými linkami se musí zacházet opatrně, aby se namísto kýžené eskalace napětí, nestal pravý opak. Aby toho nebylo málo, tak momenty, které za začátku žánrově fungují, střídají filosofické prostřihy, korejsky melodramatické scény a scény ve stylu záhady Blair Witch. Konec je celkem dobrej, ale rozhodně jsem si z toho nesedl na prdel. Těšil jsem se na obličej matky... však víte. Super námět, ale průměrnej výsledek. Váhám mezi dva až tři.  Pokud chcete něco podobnýho, ale v lepším, tak doporučím klasiku REC a potom Tumbbad. Tohle je za 3, za lásku k žánru. ()

Ajfist

Ty dvě střídající se časové roviny bez nějakého předělu, aby v tom divák neměl chaos, to se teda moc nepovedlo. Jinak se to docela dalo. Na asijský horor trochu slabší, ale není to zrovna Korea, nebo Japonsko, kde to umí o poznání líp, takže na Tchaj-wan dobré. ()

jarmil8

Strašně zdlouhavé jakože "found footage" (s dramatickou hudbou a kamerou všude). Kdyby z toho nechtěli udělat dvouhodinový velkofilm, tak by to bylo snad i koukatelné. Ale děj je řídký, asi po hodině už je téma vyčerpané a stále se opakuje totéž. Bohužel to není ani příliš děsivé, což mě překvapilo asi nejvíc. ()