Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

yourhead

To byl teda guláš! Hovězí, bramborovej, zvěřinovej, houbovej a sojovej. Ale všechno maso bylo z mršin a kuchař byl po kocoviňe a se spáleným jazykem. ()

KolarikKing

Těšil jsem se na epickou podívanou, ale dostal jsem jen hezky vypadající sci-fi kravinu. Celé to vypadá jak kdyby Snyder namixoval 20 různých filmů do sebe. Táhne se to i když tam je dost akce a ty zpomalovačky by měl někdo zakázat. Postavy nezajímavé a hlavní představitelka nesympatická. Nevím jestli mě bude zajímat druhá část. 3/10 ()

sorcerer

zase až taká katastrofa to nebola. nenadchlo v pozitívnom, ani v negatívnom zmysle. na vyplnenie jedného zimného večera akurát. 6/10 ()

Sharlis

Pribehovo taka zlatanina vsetkych znamych scifi z vesmiru co ste uz videli (romanske mena zloduchov, vyvolene dieta, vzbura farmarov proti systemu, imperium a cisar a bla bla bla)+ cgi na max.  possible urovni. Prislo mi to pribehovo ako side story z Mandaloriana. Akurat, ze ta hlavna postava, ta borka (prisaham zabudol som jak sa volala, myslim, ze Kora asi tak nejako, well), no a ona proste nie je mandalorian ani boba fett holt, a reziser nie je joe favreau. Ona je proste najlepsia bojovnicka vo vesmire a rozjebe kazdeho kto nesuhlasi, proste bud sa ti to tak lubi abo isto rozjebe i teba, nema s tym ocividne problem rozjebat kohokolvek a kdekolvek. Zase zack snyder natocil sucker punch, takze na druhu stranu - chapem tuto jeho uchylku. A Tento film je pocitovo asi taky ako bol Sucker punch vtedy. Nic extra, raz sa na to rad podivas, ale moc o tom hovorit nebudes kamosom, ze si to videl.Jo a zabudol som, ocividne je tam i robot co ma pocity a podle final scenes to asi bude dolezite, takze o tom bude dejova linka, just sayin. ()

Jemes

připadá mi, že Zack se nějak změnil v myšlení nebo v tom, co vidí, jako opravdu dobrý námět na film. Bohužel tento film neboli první část ( i když pochybuji, že druhá část vznikne ) je nudná, nic neříkající, emocemi nefungující, kde vám představují různé postavy, ke kterým si nevytvoříte žádný vztah, protože na to ani nemáte čas a prostor. U hlavní hrdinky máme věřit tomu, že je nejobávanější válečnice, kterou chtějí za každou cenu dostat a přitom je hubená, jak nějaká modelka a neustále emocionálně zhroucená a hlavně bych čekal u takové postavy, co vše si zažila, že nebude jen tak někomu důvěřovat a vždy bude mít zadní vrátka a ono ne a působí na mě, jak ta největší amatérka. Možná by udělal lépe, kdyby z toho udělal seriál, kde by postupně dával těm postavám prostor a lidi by měli čas si k nim udělat nějaký ten názor a vztah, ale bohužel je to film a za mě opravdu zbytečný film. ()

Tomko87 odpad!

Ako krpec som z rôznych farieb plasteliny robil kadejakŵ motívy. Bolo to neforemne a hnusné... a takýto je Snyderov Rebel Moon. Guláš od Warhammeru, cez Star Wars až po sakra mimoňov... Kriste to je bordel more. ()

skripalos

Na začátku recenze Rebel Moon je důležité si ujasnit pár věcí: 1) Rebel Moon je dle mého názoru očividně produktem snahy o vytvoření nového sci-fi světa pro mládež. To potvrzuje fakt, že se ve filmu nevyskytuje gore (vyjma pár kapek krve),nadávky a celkově je Rebel Moon takový správně naivní. Zack Snyder se zde snaží udělat "aktuálnější Star Wars" pro novou generaci, aby se děti nemuseli koukat na filmy z 80. let.  2) Ano, Rebel Moon si mnoho nápadů přebírá právě ze Star Wars a jiných sci-fi světů (zlé impérium, hodný odboj, obdoba světelného meče,..). Nabízí ale také hned několik fajn designů a nápadů které by se neměli přehlížet.  3) Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl série, je logické, že zde dostáváme spíš takový nástřel toho, co se bude dít. Proto si zde nehodlám příliš stěžovat na děj či vývoj postav. K recenzi tedy: Král je mrtev. Do jeho funkce se staví krvežíznivý a mocichtivý Balisarius který vysílá svého kosmického rádoby Hanse Landu na misi s cílem rozdrtit všechny, kdo se mu postaví do cesty. Naše hrdinka Kora (adoptivní dcera Balisaria, bývalá příslušnice impéria - nyní dezertérka) je po obsazení své hostitelské planety donucena zorganizovat odboj vůči impériu. To je obsah první části ságy. Obdobný příběh už jsme několikrát viděli a není potřeba ho nějak rozebírat. Film je samozřejmě doprovázen řadou akčních scén, kde konečně přichází kritika. Bojová choreografie ve filmu je vcelku špatná, místy až komická (poslední rvačka na platformě). Nepřátelé často nehybně stojí a čekají, až dostanou na budku. Akční scény jsou také klasicky po Snyderovsku plné slow-motion záběrů, které mohou někoho vyvést z míry (mně je to však docela jedno a nějak jsem to nevnímal). Co však chválím je design mimozemšťanů (spoustu z nich v barové scéně, pavoučí žena,..) prostředí (planeta bez technologie, jejíž obyvatelé pěstují obilí a prostě si užívají život, hezké CGI, vesmír,..) a světa celkově (roboti odmítající bojovat, zavražděná princezna, jež měla přivést mír,..).  Shrnutí: Rebel Moon je pěkně vypadající sci-fi s poměrně klišovitým dějem (což mu nemám za zlé, vzhledem k tomu, že očividně cílí na mladší publikum a ne na kritiky), fajn postavami a překvapivě solidními hereckými výkony (dialogy jsou samozřejmě klišé, ale nikdy mi to nepřišlo trapné). Celkově jsem si film užil a těším se na druhou část (kterou bych rád viděl v kině, ale hádám že to je nemožné).  Verdikt: 7,5/10 ()

Rian_witcher

Sympatické obsazení klonu Sedmi statečných a Dungeons and Dragons v kulisách Star Wars nemělo moc co hrát. Žádné velké představování postav, prostě jen přímočará jízda za novým a novým členem do družiny. Ale celé to bylo zabalené do hezkých kulis, akce byla ucházející. Uvidíme, co se do příště změní. ()

Dr_Berry

Tohle byl celkem ošklivý zážitek. Už mě odrovnalo prvních asi 15 sekund filmu, kdy obřím portálem ve tvaru kosočtverce proplouvá loď ve zdánlivém válcovitém tvaru s kulatou špičkou. Takže byl jsem varován, co mě čeká. Tohle měla být pocta na Sedm samurajů Akiry Kurosawy ve stylu Star Wars. Námět super, ale realizace otřesná. Nudné postavy, bez humoru, bez napětí, zpomalovačky ve zpomalovačkách, viditelné sterilní prostředí studia ve kterém se to točilo, nezáživná hudba. Tohle se prostě nepovedlo a ono to dostane v dubnu druhý díl a navíc si to budeme moct užít i v režisérském sestřihu, který bude mít, odhaduji, tak 3-4h na díl...ufff! Ne díky! ()

erpe

Ani jsem to nedokoukal. Nechám si to na potom...až se budu opravdu hodně nudit... :-( Snyder je pro mě jen jméno. Nikdy se mi zvlášť nelíbily jeho filmy, ale přičítal jsem to prostě jejich žánru. Tohle dílo je ovšem tak nudný, tak přeefektovaný, že na to prostě nedokážu koukat. Navíc nesnesu spojování žánru sci-fi s fantasy a tenhle film je v tomhle čiré zlo. Nemám kvůli tomu zvlášť rád ani Star Wars, ale ty alespoň můžu respektovat a dokonce si i trochu užít. Tohle je ale humus. Za zvuku epicky mohutné hudby se na plátně dějou věci, který mě spíš nutí se smát, než aby mě to povznášelo a nadchlo. Často mě to připadalo, že takhle nějak by to udělal student FAMU doma s počítačem ;-) Podobnou kvalitu CGI už měl kdysi Sky Captain and the World of Tomorrow a to už je nějakej ten pátek ;-) Tenhle film je marnej...ale zkusím ho alespoň ze slušnosti dokoukat ;-) ()

Oggy007

Ale jo, po prvních 10 minutách to bylo na odpad. Svět uvěřitelnej asi jako slon v krabičce na zápalky, robot s hippie věnečkem na palici, no wtf? Ale dal jsem tomu šanci a nakonec se to na ušmudlaný 2* dokulhalo. Není to žádná pecka, ale účel to splní ()

BlackAdder87

Být to upřímně přiznaný béčkový film, dal bych mu trojku za snahu. Tohle je bohužel béčkový film navlečený do áčkového kabátku. Co na filmu můžu pochválit je vcelku zajímavá, byť neoriginální vizuální stránka a ucházející akční scény. Problém ovšem nastává v momentě kdy některá z postav promluví a začne pronášet patosem prosycené a papírem šustící dialogy. Jednotlivé charaktery jsou v lepším případě archetypy, v horším karikatury a v tom nejhorším maňásci kteří tu dělají křoví a přitom se u toho snaží tvářit významně. Co se děje týče, myslím si že by tomu víc slušel seriálový formát, který by lépe zamaskoval dějové lapsy a slepé odbočky by nebyly tak do očí bijící. Celkově vzato je to jedno velké mrhání potenciálem. ()

Heywood

Triky CGI parádní, hudba přeřvaná, námět na hranici stupidnosti a vykradený kdejaký film.  Od Sedmi samurajů - Sedmi statečných, přes Avatar, Star wars, Mandalorian a  kde co. To je dost trapas a ti "vesničané"  orající s ruchadlem v době galaktických bitevních lodí žvatlající o komunitě - to si snad scénárista z nás udělal doslova blázny. Nedivím se, že přestože se penězi nešetřilo, výsledek je zklamáním a ta "politická korektnost" ve skladbě hlavních hrdinů je možná hitem v USA, ale už to působí ve většině děl jako nacisticko-komunistická propagandistická objednávka, bez níž nelze tvořit. Tak to je trapas už na druhou. Dvě hvězdy, ale takovou bídu bych nečekal. A Boutella by moje volba na hlavní hrdinku fakt nebyla... ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze