Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

franzkfk odpad!

Tohle patří do učebnic. Vyloženě ukázkové cvičení v hloupém námětu (generický archetyp), amatérském scénáři (to, co by mělo být vizuálně převyprávěno je verbalizováno), experimentálně povrchní kameře (ta hloubka ostrosti) a absentující dramaturgii (nesrozumitelný svět, ve kterém nejsou jasné hranice a pravidla). Jsou filmy, které jsou formálně špatné, ale aspoň ironicky - díky své hlouposti - zábavné. Tohle je vyloženě ztráta času. ()

AloeB

Hahaha, moc rád bych řekl, že je pro mě Snyder fascinující postavičkou, ale jeho příběh je prostě jen smutný. Vynechme ale tragické a technické události, které vedly ke zkáze jeho komiksového eposu a které by si zasloužily vlastní epický a komplexní dokument, patrně hlubší než cokoliv, co kdy vešlo z hlavy tohoto blázna, a zaměřme se spíš na fakt, že tento maniak i přes všechnu svoji popularitu a (i přes očividný nesouhlas většiny) a nesporné kvality prostě neumí psát. Přímočarost snímku nepovažuji za problém, mnoho lépe hodnocených příběhů je též přímočarých, ale fakt, že ta přímočarost divákovi nedává naprosto nic (jistě, kromě vizuálu a občas i akce), mě velmi zklamává. Typickým příkladem jsou situace, kdy k sobě hrdinové verbují další hrdiny, blikne scéna na nového bijce, krátké překecávání a už jsme na lodi všichni jako bratři a sestry. Jestliže necítím, že bylo něco získané, tak mě to sotva zajímá, a tak si mě tento příběh nepříliš získal. Nerad bych se však připojil k tomu trendu negativních recenzí, který se s tímto pojí, protože si upřímně nemyslím, že by ten film byl horší než jiné velmi dobře hodnocené blockbustery. Dokonce bych zašel až daleko, že bych tvrdil, že je ve filmu i dost světlých míst, e. g., Kořina historie, vizuál Bloodaxe, senzační Ed Skrein (frajer sice vypadá, jako by opět hrál v Deadpoolovi, ale protože jak tam, tak zde, je naprosto skvělý a jeho specifická miminka je okouzlující, tak tomu odpouštím), robůtek mi přijde cool etc. Obhajovat budu i vizuální stránku, která je z nějakého důvodu typicky snyderovská, často je úchvatná, často zajímavá, ale její pestrá varieta různých inspirací, od stylu starověkého Říma přes westerny až po space opery, mi připadá matoucí. Hlavní postava mi nevadila, ve svých náckovských flashbacích vypadala v účesu na kluka fakt krutopřísně. Zrovna na ni se v navazujícím filmu těším. Jako kritiku bych zmínil, že mi přijde zarážející Snyderovo umění narvat do dvou hodin tak málo děje. edit: Snyder obsadil do hlavní role borku, co hrála v Climax! Snyder obsadil do hlavní role ve vesmírné pohádce borku, co hrála v Climax! ()

geek.ondra

Kolem Snydera se toho za poslední roky stalo opravdu hodně a skrze všechny ty kauzy ohledně jeho režijního sestřihu Ligy spravedlnosti vlastně začalo být normální na něj kydat špínu a smát se mu za všechno, na co sáhne. Já ho stále uznávám a jeho tvorbu vyhledávám, ale pro tentokrát musím říct, že jsem i já zklamaný. První část Rebel Moon je vizuálně zajímavý film. Zack opět přináší ambiciózní vizuál a několik zapomatovatelných záběrů. Je ovšem nutno zdůraznit, že i přesto, že na to, že se jedná o jeho největší přednost tak mi přijde, že takových záběrů i vizuálních laskomin je zde proklatě málo. Po herecké stránce nemám moc jmen, která by stála za zmínku. Ed Skrein je nekompromisně nejlepší a film si krade pro sebe a já si jeho záporáka opravdu užil ( pokud to zrovna šlo, jelikož na můj vkus dostal opravdu málo prostoru ) Charlie Hunnan a Djimon Hounsou jsou bezpochyby charismatičtí herci, ale zde, ať už kvůli scénáři, nebo tomu málo prostoru, který zde mají tak jsou vlastně zbyteční a nemají co hrát. Ostatní už opravdu ani nestojí za zmínku a maximálně bych zmínil, že Boutella je opravdu nesympatická a už ji nikde nechci vidět. Obrovský problém a to i na poměry tohoto žánru je zde scénář. Ten je zkratkovitý a vlastně v něm jde jen o to, aby se co nejjednodušeji a nejdoslovněji jednou maximálně dvěma větami vysvětlilo, co se bude dít v další scéně, jelikož režisér se chce opravdu starat jen o tu vzhledovou stránku nikoliv o obsah. Dějově je to totiž neskutečně rozvleklé a stojím si za tím, že rozdělení na dvě části tomu neskutečně ublížilo, jelikož ke konci stopaze jsem si opravdu říkal, že se v tom filmu stalo úplný hovno. Nerad bych, aby to znělo tak, že chci na ten film nadávat. Snyder i v téhle podle mě neuspokojivé první části ukázal plejádu vizuálních nápadů předvedl pár akčních vychytávek a vytvořil funkční svět s velkým potenciálem. Jako atrakce to na mě tedy fungovalo jen si stojím za tím, že skrze právě to rozdělení je to dějové rozvleklé, čímž mi to ubralo na finálním dojmu. Závěrečná scéna ovšem poukazuje na to, že druhá část už by opravdu měla být ten pravý Snyderovský nářez se vším všudy a že tohle bylo opravdu jen lehce nedopečené rozehřívaní... což Zackovi při jeho realizátorských úmyslech klidně odpustím 6/10 ()

Daiker

Příběh je klasický a ničím zajímavý.... Tady se penězi nešetřilo, vizuál je na výbornou. Samotné světy a postavy jsou však mišmaš všeho možného co jsme kdy ve fantasy a Sci-fi filmech viděli.... Největší mínus filmu jsou zpomalené záběry, těch tam při akci bylo mnoho a samotné boje spíš nudily. Jak by řekl klasik... Teda, to muselo dát příšernou práci. Přitom taková blbost, co? ()

tomik99

Dejme si ruku na srdce, nejedná se o žádnou revoluci v sci-fi žánru, ale taktéž nejde o žádný vyložený propadák. Obecně nechápu tu nenávist vůči Zacku Snyderovi. Někdy mi snad přijde, že lidi automaticky bez rozmyšlení klikají na „odpad“ a „jedny hvězdičky“ jen tak pro nic za nic a film ani neviděli. Nerozumím tomu, jak jsme se dostali od povzbudivého a milovaného hastagu „RestoreTheSnyderVerse“ k naprosté nenávisti. Snyder je aktuálně nejnenáviděnější osobou v Hollywoodu a já nechápu proč. Ale to ať si každý sáhne do svědomí sám, jak film (objektivně) hodnotí. Nyní k filmu. Úvod na farmářském měsíci je vlastně tím nejlepším, co celý snímek nabízí. Snyderovi se dobře daří budovat zápletku, stupňující se a houstnoucí atmosféru ohledně sklizně a taktéž buduje docela zdárným způsobem vedlejší postavy. Kromě hlavní Kory se dostává i na celou řadu vedlejších a na první pohled nedůležitých postav (např. strážní Mateřského světa), které jsou řádně prokresleny. Problém přichází, když opouštíme „Rebel Moon“ a dostáváme se k verbování (ne)zajímavých hrdinů. Každá z nových postav dostane deset minut své slávy, ale prakticky se o nikom nic pořádného nedozvíme. Chyběla mi tu nějaká větší motivace, proč by jeden z naverbovaných žoldáků sázel krk kvůli pár farmářům na konci galaxii. Prostředek filmu je nejslabší pasáží celého eposu. Akční závěr, letmý zvrat v ději to malinko vynahrazuje, ale na začátek to nemá. Některé scény jsou pěkně natočeny (většinou ty v reálných kulisách), jiné ale zase odbyté (většinou za zeleným pozadím), tudíž mi i někdy přišlo, že jednotlivé scény na sebe vizuálně nenavazují. Snyderovy scény jsou hrozně nevyrovnané, zřejmě se spěchalo a na některé efekty nezbyly peníze. Ve finále se ale jedná o úplně v pohodě koukatelné sci-fi, které má něco do sebe. Ve většině případů jde o opsaný domácí úkol odněkud jinud, ale svého vlastního ducha to má. Na pokračování se těším. Asi by si tento film zasloužil průměrné tři hvězdičky, ale kvůli tomu nepochopitelnému hejtu o jednu zvedám. ()

Myslivir

Omlouvání nedostatků filmu existencí jeho režisérské verze prominu pouze v případě, že při produkci došlo k problémům externího charakteru (např. případ Josstice League) nebo pokud původní verze filmu nestojí za hovno. Ale ejhle, jelikož tady se posralo skoro všechno, nemám nejmenší chuť čekat na další "Snyder cut". A to jsem si říkal, že špatný scénář by mohl zachránit audiovizuál (jako třeba Stvořitele) - jenže i když některé záběry dobře vypadají, v jiných CGI vypadá jako z 15 let staré videohry a Snyderovy oblíbené slow motion záběry mnohdy popírají jejich hlavní funkci (totiž násobení expresivnosti), jelikož zpomalená je kdejaká blbost. Spolu s rádoby velkolepou hudbou se mi tak film snaží nakukat, že v něm ekšualy o něco jde. Ale nejde. Prostě se jenom dohromady dávají náhodný karikatury - král Artuš s černým Bediverem, týpek, co hrál Daaria Naharise z GoT, random asijská postava ze Star Wars, random Dothrak co vylezl z WoWka, vůdci kyber pirátů a vyvolená ženská hrdinka - za účelem rebélie proti vesmírným náckům/komančům, který vede týpek, o němž všichni zapomněli, že taky hrál Daaria Naharise. Doslova nikdo s nikým pořádně neinteraguje, nikdo nemá pořádnou osobnost a nejzajímavější postava je robotí Hopkins. Jako navnazující první část teda řádnej průser. ()

Charlie84

A to jsem byl prvních dvacet minut pozitivně naladěn. Jistě farmářská vikingská vesnice, povinná linka s androidem, protože AI frčí (zcela zbytečná mimochodem), klišé komando krvežíznivých dementů a velice, velice generický záporák. Ale něco se dělo, bylo to barevné, Snyderova estetika, byť již notně okoukaná, přece jen funkční. Ale pak. Pak HODINU jezdíme generickým vesmírem a najímáme generické parťáky, kteří kromě povinné akční scény nepředvedou naprosto nic, proč by nás měly zajímat. Je to až dokonalá ukázka failu. Vymyslíte 6 originálních postav, aniž byste jim dali jakýkoli srozumitelný background, cokoli, co by dokázalo vyvolat víc než povytažení obočí. Pořád to bylo barevné, pořád se něco dělo, leč začal to být natolik divoký mix všeho a ničeho, že jsem začal přetáčet. A už jsem nepřestal. Je to hrozně přeplácané, jednotlivé motivy se k sobě vůbec nehodí, originální nápady nula. NULA. Což někdy nevadí. Tady obrovsky, protože tady prostě není, čeho se chytit. Chtěl jsem dát dvě. Snižuju na jednu. Smutné. ()

Komar55

Ničím nezajímavý a naprosto plochý film bez jakékoli originální myšlenky, který se snaží odstartovat celý nový sci-fi svět místo toho, aby se soustředil na budování vlastní zápletky a postav. Na ty se zde využívá již dlouhá léta stanovená ničím neobměněná šablona, která se ani nesnaží skrýt své propojení se Star Wars, skrze Snyderovu vizi, u které je nyní naprosto pochopitelné, z jakých důvodů byla vedením Dineyho odmítnuta. Můžete říct, že se vše spraví s druhou částí a já vám na to naopak můžu říct, že postavy a svět, s tím, jak byly etablovány zde, nemají šanci na prokreslení ani s 3 dalšími filmy podobného rázu, protože o každé z nich se zde dozvíme doslova 1 informací. Pokud nám tedy zrovna úplně na random neodříká celou svou minulost. Na druhou stranu vizuál je místy opravdu poutavý a mohl by vás z trailerů na film navnadit. A proto vám rovnou říkám, nevěřte trailerům. Na mě osobně celý tento snímek i tak trochu dýchá tím stylem, že byl natočen pouze pro ty cool záběr, které se nahážou do trailerů. A ono když se nad tím tak zamyslíte, tak to opravdu není nic víc, než jen rádoby epický trailer s hromadou bubnů a akce, který vás má nalákat na part 2, který doufejme skončí ještě hůř, nehledě na to, jaký nakonec bude. Protože v tomto bodě už si to Zack Snyder opravdu zaslouží! 1/10, Nikdy víc! (a ten bod pouze občasnou průměrnou akci a vizuál, který podpírá ve všem ostatním jinak naprostý odpad) ()

NorseSword24

Snyder vie natočiť nádherne vyzerajúci film, pokiaľ ma dobrú predlohu, scenár mu moc nejde. Škoda, mať tu ďalšie sci-fi medzi Dunou a StarWars s jasným rukopisom by nebolo od veci, keby to nebola takmer čisto monotónna záležitosť s peknou kompozíciou a farbami. Pritom to vyzerá ako zaujímavý vesmír, ktorý by vedel ponúknuť niečo nové. A aj postavy. Tie na prvý pohľad pôsobia jedinečne a zaujímavo, ale to len v scéne, kde sa predstavia, potom sa zdá jedna jak druhá. Herecké výkony podkopáva scenár a zla réžia hercov. Po tej technickej stránke tomu nie je poradne čo vytknúť, len ta príbehová stránka je dosť nízko. Prvá veta tejto recenzie všetko pekne zhŕňa. Ľúbi a mi to, že aj keď to je plánované na min. 2 filmy, tak tento ma pekne ukončený dej. Tak snáď to pokračovanie bude lepšie. ()

bararich8

Šedý akční průměr přesně jak to Netflix umí. Hlavní tahák je určitě Sofia ale tím to asi tak končí, kromě ucházející bandy jejich společníků není zbytek moc zajímavý. Určitě jsem od kombinace Snydera a Junkie XL čekal něco kvalitnějšího. 3* ()

moviechecker

Omg, takový guláš vykrádaček z různých filmů anebo sedm statečných/samurajů propletený se Star Wars s brutálně nesympatickou hlavní hrdinkou. To může opravdu přinést jako svoji vlajkovou loď do budoucna jen Netflix? ()

Beo.wulf

Téměř recenze nepíšu, ale tohle MEGAlomanské dílo rádoby režiséra Snydera je smutným a nudným počinem a hlavně zklamáním (pro mě). 3/4 filmu je jen "epická" cesta pár postav (a přibírání dalších postav), zakončená rychlou akcí. Kdy se ty američani poučí a zapornou postavu jednoduše rozsekají nebo rozstřílí, aby jim v budoucnu zase neztěžovala život??? Asi nikdy.... padouch se nehýbá, nebo leží pár metrů pode mnou.... no tak je mrtvej... Chjoooo těšil sem se, ale sem zklamán. ()

phoenixer

Taková hodně Lidl verze Star Wars, kdy první 2/3 filmu je verbovaní “legendárních” postav na stranu sedláků a zbylá 3/3 je dost špatnej boss fight. Samotné zakončení láká na druhou část, což mě děsí. ()

Shaleman

Snyder je skvělý režisér, ale mizerný scénárista. Pak vznikne vizuálně vydařený film de dacto o ničem, co se vleče jak týden před výplatou. Proč nám nemohli dát rovnou Snyder cut? ()

LordMysti

Možná že jsem od začátku čekal absolutní brak dávám nakonec dvě hvězdy. Snaha o nějaký příběh tam byla, nějaké akční scény také fajn, ale postavy ploché, nudné a nejhorší na tom bylo to, že film bez ostychu rabuje jiné známé filmy a téměř 1:1 jedné přebírá jejich zajímavé scény a neuměle se je snaží kopírovat. A šlo zde najít vše od Star Wars, Pána prstenů, Matrix a mohl bych dále pokračovat. Syndera fakt nemám rád už delší dobu a znovu potvrdil že tahle cesta je slepá ulička. ()

Human_Traf

Je to blbý. Jakože totálně blbý. Scénář buď nedává smysl a nebo hýří hláškami, za které by se styděl i autor fankfikce. Postavy mizí a objevují se nelogicky, nudnější a hloupější sestavování týmu, který nemá absolutně žádnou chemii, jsem asi nikdy dřív neviděl. "Pojď s námi." "Ne" "Pojď si s námi si zastřílet." "Tak jo." A ty zpomalovačky by mělu Snyderovi zakázat. Kostýmy vypadají pěkně, inspirace Warhammerem se nezapře. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze