Film vypráví příběh otroka, který musí uprchnout před pronásledovateli přes nebezpečnou louisianskou zátoku, aby se přidal k armádě Unie, což je jeho jediná šance na svobodu. (TommyZR)

Kritickej

6/10 Mě se to líbilo. Občas zaznívá srovnání s Revenantem, ale chroptící, plazící se Leo mě vždycky nudil. Tady je toho napětí díky vztahu lovec-kořist o poznání víc. Navíc je to správně špinavé, tak jak mám historické filmy rád. Rušilo mě hlavně vizuální pojetí a taky dost zásadní přehození vyhýbky zhruba ve dvou třetinách filmu. Oskaři z toho (doufám!!!) nebudou, ale syrové dobové drama je to určitě povedené. ()

Johny24 odpad!

Co to bylo? Zatím nejhorší herecký výkon co sem viděl. Ani vteřinu sem Willovi nevěřil jeho roli. Už by měl asi ukončit herectví. 1 hvězda za atmosféru ()

Sopholojong

Pamatam ako letne "predictions" na Oscara po vsetkych weboch pasovali na tron za najlepsieho herca Willa Smitha "v otrokarskych retaziach" a ci ho tam vlastne aj niekto chce po legendarnej facke. Facka/nefacka... ak ho o triedu "prestiava" ultimatne zlo "nigga-hunter" Ben Foster, alebo aj na malom priestore excelujuci buran s "tromi triedami zakladky" Steven Ogg, tak je nieco "fuquovsky" zle. Este viac ale irituje pribeh, ktoremu akoby chybali cele sceny, az motivy... su to skor "survival" epizody, navod ako sa dalo zdrhnut a prezit v bazinach americkeho juhu takmer 200 rokov dozadu. To na druhu stranu ma Fuqua vizual (nie audio) v malicku, akurat to Richardson nemusel tak okato farbit do sede vsedneho zivota. Suboj s aligatorom, ludozrave psi, vystup k osiemu hniezdu, schovavacka v kmenoch, pijavice, vypalovanie ran, hady v clne, moskyti, v zavere majstrovsky nainstalovana bitka obcianskej vojny - tu niet jedinej vyhrady. Antoine vie nasnimat scenu, rozostavit hercov, nadekorovat, namaskovat, ale je bezradny v emociach, motivoch a hlbke rozpravania pribehu (a ten tu bol najdolezitejsi). Silna trojka! ()

Zagger

klingonsky warrior flakanec Kunta Kinte v hlavni roli cernobileho filmu pro pametniky se neboji jednu flaknout, az bakanemu otrokari vypadne chleba z tasky. Skoro jsem se bal, ze flakne jednu i tomu veliteli unionistu na konci, jak se do toho vzil. Ze v te luisiane zili tehda za tezkym filtrem... Vyhlidko! Vyhlidko, tadyyy! Ty kluku zlata, kde ty se tady beres.. Viz foto v galerii z nataceni, barevne s decentnejsi color LUT bych si to uzil mnohem vic, nez barvy takhle sprasit do blata o 128 barvach... Ale kazda voda nakonec stece dolu, a Stazina se dostane Kubovi za zenu, a budou spolu zit spokojene az do doby, kdy ji bude muset hrdinne chranit fackami pred ostrymi jazyky spoluotroku. Bal jsem se masirky, ale vklidu, fugitive cast mohla mit na muj vkus vic stavy s lepsi dynamickou kamerou. ()

mdf

Bez emocí a napětí...zcela bez barev,což vlastně k ničemu nepřispělo a Will si chce asi za každou cenu vybrečet Oskara,vcelku i nudná záležitost. ()

CreepyJoe

Drama 80 % | Akční 0 % | Thriller 0 % | Survival 99 % | Takže jo, tak jsem se chtěl podívat co zas dostaneme za super film s otroky a jak  běžně kapitalisté v 19 století běžně jen tak ničili svůj majetek v hodnotě 40 tisíc  dolarů za otroka(14 letí formovatelní 65 tisíc dolarů za kus), že jim nedopřáli ani lékařskou péči, dostatek jídla a lidských podmínek, páč je asi levněji vyšlo si nového otroka jít za 40 tisíc koupit co každý tři měsíce ;-) (takový mercedesy tý doby, v usa stojí novej mercedes 40 k dolarů) Toliko k mému oblíbenému myslete hlavou a ne prdelí. Kdo si mohl jen tak z plezíru zabíjet otroky ááno, ta vrchní sorta společnosti, která teď pokrytecky opět buzeruje celou planetu ohledně oxidu uhličetého, jako třeba taková coca cola, která nechává střílet podplacenou policií do vlastních zaměstanců všude po světě, když je to mimo hranice USA(true story), jen protože chtěli víc jak 2,5 dolaru na hodinu a lepší pracovní podmínky, HAJZLI! ALE NEZAPOMEŇTE O VÁNOCE VYCHLEMTAT HEKTOLITRY TÝ DOČERNA PŘESLAZENÝ VODY ! BTW dnes se moderním otrokům říká: "chudý pracující". K filmu moc jsem se na to těšil, protože málo kdy mi je podsouvána báchorka o tom, jak Amíci běžně likvidovali své mercedy za 40 tisíc dolarů jen tak z plezíru a když nějakej mercedes neposlouchal, tak mu probodali pneumatiky baseballovou pálkou vytlkouli okna a vytrhali všechny sedačky aby dál byl nepoužitelnej, totálně na hovno a neprodejnej, tak jak běžně pragmatiční lidé jednají po celém světě. Nicméně na 12 let v řetězech to nemá! Což byl skvělý film o takový rychle a zběsile a gangu co na severu kradl mercedesy a pašoval do je do otrokářských států, protože byli tak levný, že se to vůbec nevyplatilo, kapitalističtí pragmatici... Film je upřímně řečeno nic moc, je to o krádeží čtyř mercedesů a dva když najdou tak je totálně zničí a vyhodí 80 tisíc dolarů oknem, jen tak, proč ne a pak tisíce mercedesů zničí v jedné velké epické bitvě, nuda zývačka, moc patosu. Jako drama ale skvělé. Dva mercedesy to ale přežijou a dobře to dopadne, což je fajn. nícméně ten patos, ty voe...ke zblití. Je fajn ale vidět, že ten v hlavní roli, když zrovna nikoho nefackuje, že urazil jeho ženu, hrát ještě umí. Tak nějak mi spíš přijde, že ten film je hodně poplatnej době a jedná se pouze o kalkuk, nacož doplácí a celá kvalita filmu, jsem dost zvědavej jestli marxistický nemocný netlfix, celý film ani nedá do distribuce bo co, páč zas nějakej postiženej nesvéprávnej blbec si bude stěžovat a fňukat, že je tam "otroctví" fňuk, fňuk a tak bude rychle následovat skvělý film 12 let v řetězech a skončí to tak, že jej raději stáhnou. ()

JenTR

Čekal jsem bohužel více. Výprava je kvalitní, kamera, záběry, ale to je tak to jediné. Většinu filmu je to o tom, jak se Will Smith (irituje mě ta jeho bradka) brodí močálem, spí v lese, ale pořád je asi tak 100 metrů od svého pronásledovatele, který ho nikdy nechytí, byť má psy, koně, dobrou mušku, zkušenosti...tenhle "lovec lidí" je zbytečně krutý a moc se v tom vyžívá a vlastně nevíme proč. Černošku měl rád, páč ho vychovávala, ale teď černochy nenávidí. Kromě toho říká, že mu jeden nestojí za tu námahu (to je skutečně logické), zatímco vyvine neskutečné úsilí aby chytil druhého. Jako proč? Tak jeden otrok utekl, no bože. Má za jeho hlavu snad velké peníze? Prostě zvláštní, sám riskuje, cestuje kvůli nějakému bezvýznamnému jedinci. Film je docela krutý, až drastický, ale bohužel také nudný a zdlouhavý. Závěr je poměrně plytký. Přesto koukatelné a člověk si vzpomene, co asi museli tihle chudáci všechno vytrpět. Jací barbaři ti Amíci ještě nedávno byli! ()

melmoth

Emancipation nie je absolútna celuloidová apokalypsa. Je to skrátka „iba“ zlý film. V každej rovine funguje prinajlepšom čiastočne. Režisér nevie, čím chce, aby výsledný produkt bol, a ani Smith to s výnimočne toporným výkonom nezachráni. Posledným klincom do rakvy je najhorší vizuál od Snyderovej Army of the Dead (r. 2021), kde to namiesto desaturácie farieb prehnali s rozostrením. Nebrať. Radšej si pozrite 12 Years a Slave pre ťaživú drámu a Django Unchained (r. 2012) kvôli luxusnej akcii. Jediné ocenenie, akého je Emancipation hoden, je Zlatá malina. Viac tu ()

pistabaci odpad!

Po tomto filme by si kres papuľu zaslúžil Smith. Fuqua sa snažil a určite aspoň bažiny pôsobili dobre ale ako celok proste slabota a jediná postava ktorá mala aspoň nejaké sympatie bol Fosterov lovec. A prečo to celé jebli do odfarbenosti, to mi mozog neberie. ()

PORTER44

W.Smith v roli otroka který prchá z jakého si gulagu přes bažiny a zvládl to na jedničku,bylo jasné že přežije všechno,v patách mu je lovec lidí který je neúnavný a nedá mu vydechnout,myslím že film je napínavý a neměl jsem čas se nudit ani mi tolik nevadili občasné snivé  vzpomínky na rodinu,povedéná ponurá a černobílá atmosféra přesná na tu dobu,nechápu nízké hodnocení ale podle mě se film povedl určitě se podívám znovu. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (viac)

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (viac)