Rozhodujúci úder Jackieho Chana

• Česko První rána (viac)

Hongkonský policajt Chan Ka Kui (Jackie Chan) prijme úlohu sledovať ruskú krásavicu Natashu (Nonna Grishayeva) na ceste do Ruska. Spočiatku to vyzerá na jednoduchú, dokonca príjemnú úlohu - ale iba do chvíle, kým sa dievčina stretne so svojím milencom Jacksonom Tsuim (Jackson Liu), ktorý ilegálne obchoduje so zbraňami. Vzápätí sa totiž v hre ocitne aj ukradnutá ukrajinská jadrová hlavica a Chan Ka Kui má od tej chvíle plné ruky práce! Pokojné sledovanie v službách CIA a ruskej tajnej služby sa mení na životu nebezpečné prenasledovanie Tsuia, Natashe a celej bandy ďalších zločincov... Od zasnežených hôr Ukrajiny až po žralokmi zamorené vody v Austrálii sa Chan Ka Kui musí vyhýbať nielen nebezpečným nástrahám, guľkám a smrtiacim úderom, ale tiež falošnému obvineniu z vraždy... (TV Markíza)

Xmilden

Trošku chudší bratříček v rodině Police Story, skoro se ani nechce věřit, že by do této série patřil. Spíše je to taková odpověď Jackieho Chana na Jamese Bonda. Choreografie soubojů je opět nápaditá, hlavně bych chtěl pochválit ty podvodní scény. Něco takového se jen tak nevidí. Ze závěrečných sestřihů nevydařených scén je jasné, že štáb si natáčení užíval. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Efekty 6/10/// +slušná choreografie, některé vtipné momenty -pořád to samé/// A našlo bys se mnohem více mínusů. Podstatné však je, že tento film mě moc nenadchl. Sem tam jsem se bavil, občas nudil, ale rozhodně to ve mě nezanechalo nějaký hlubší význam. Z Jackieho filmografie se jedná prostě o standart, který dnes tolik neohormý./// Celkem 52%/// ()

mzss1

Kvalitní akční komedie, která neomrzí. Film sám o sobě je velmi kvalitní. Má dobré herce, především Jackiho Chana, který zaujme nejvíc. Chan zde má dost kaskadérských kousků. Zaujme i příběh a lehce i hudba. Takže film vidím tak na 82% = **** ()

InJo

Když to tak vezmu, tak Jackie hraje stále tu samou (nijakou) postavu ve skoro všech svých, stále stejných (nijakých) filmech... Ale co naplat, když ty jeho choreograficky bezchybné akční kousky berou dech stále stejným způsobem (tj. hodně). Navíc většině jeho filmů (tomuto nevyjímaje) nechybí spád, tempo ani slušná dávka ucházejícího humoru. Možná to bude znít trochu nepochopitelně, ale já ho mám čím dál raději (myslím samozřejmě Chana). 70 % ()

Fingon

70% Zběsilé, zábavné (hlavně scény na Ukraině, s koalou a žraloky) a také děsivě krátké - film samotný má nějakých 75 minut a zbytek tvoří záběry z natáčení a titulky. (Film je údajně v původní hongkongské verzi o dvacet minut delší). ()

Campbell

Parádní Chanovka která má tak monumentální akční sekvenci na sněhu že rozum zůstává stát(A pro fanoušky akce nejenom rozum). Chan dokonale kašle na fyzikální zákony, a tady to je fakt vidět. Skákání na helikoptérách, skákání přes stromy. No prostě paráda. Jen ten humor je docela v pozadí. A zavěrečná scéna v akvaduktu? No nemám slov. Navíc Chan je parádní sympaťák. ()

predators

Příběhem a různorodostí prostředí vyčnívá nad mnohé Jackieho filmy, nechybí tradiční bojové scény a špetka humoru. Jako bombónek se nám pak dostává podvodní bitky a souboj se žralokem:-), pěkná Jackieho čepice a spoďáry:-) Perfektní jsou taky nepovedené scény...70% ()

PetrPan

James Jackie Bond Chan zasahuje. Bez technických fičáren agenta 007, ale se zběsilostí absolventa čínské dramatické akademie. Čtvrtý policejní příběh Jackieho Chana je doslova napěchován akcí, ovšem klasických bitek se příliš nedočkáme, ve filmu jsou de facto jen dvě. První s žebříkem hýří pohlednou choreografií a druhá zase originalitou, podvodní souboje za účasti plastikových žraloků se opravdu povedly. Nepočítám slibný náznak Jackieho souboje se světlovlasým obrem, který bohužel nebyl dotažený do konce. Ve zbytku už tu máme jen ničím výjimečnou směsku přestřelek a honiček typických pro hongkongskou akční komedii osmdesátých a devadesátých let a pochopitelně spoustu neškodného infantilního humoru. Klasická trojka. ()

Joker Punx

Akční film První rána jsem viděl poprvé na videokazetě z videopůjčovny. Vůbec jsem tenkrát netušil že je to další díl série Police Story. Režie se ujal týpek předchozího dílu Stanley Tong, tak že je to pochopitelný že tohle je čtyrka. Akční scény v tomhle filmu už nejsou tak dobrý jako v předchozích dílech, ale pořád je to skvělá akční zábava. Kaskadérský kousky Jackieho Chana jsou jako vždy skvělý. Kdyby tohle byl samostatnej film co by k sérii Police Story vůbec nepatřil, nebylo by to na škodu, tenhle díl vůbec nevypadá jako ve stylu předchozích dílů. Ale dobře jsem se u toho bavil, další dobrej film Jackieho Chana. ()

klerik

Čosi ako neoficiálne pokračovanie POLICE STORY s jednoduchším scenárom, so slabším finále, ale Jackie je v skvelej forme a scéna s rebríkom je cool... ()

anais

Klasický Jackie. Tenhle film se až neskutečně blíží bondovkám. Jackie projezdí kus světa - od zasněžených horských vrcholků až po slanou mořskou vodu. Jenže co naplat, současně patří k těm méně výrazným filmům v jeho kariéře, o nichž se nic moc napsat nedá. Jackie kope, skáče, využívá nejrůznější předměty k sebeobraně - prostě jackie tak jak ho mám/e rádi. ()

eraserhead666

Takhle nějak by to dopadlo, kdyby konkurz na nového Bonda počátkem devadesátých let nevyhrál Brosnan, ale Jaskie Chan. Jenže když budu chtít bondovku, kouknu se raději na opravdového Bonda. Od Chana čekám něco úplně jiného. Pár humorných kousků tu je, ale čekat na první pořádnou rvačku celých 50 minut? Trochu zklamání. ()

matestlust

Jeden z mála Jackieho filmu, kde téměř nepoužije svoje umění. Na druhou stranu opět klasicky září serií neopakovatelných kaskaderských kousků a suchým humorem. Navíc rvačka se štaflema je vynikající. ()

oLí

Filmy s Jackie Chanem jsou hlavně o jeho akrobaciích a kdo je má rád stejně jako Chana, tomu se bude První rána líbit. Já toho opičáka nijak zvlášť nemusím. 45% [červenec 2006] ()

Lacike

USA 83 minutova verzia, ktora vysla aj u nas: Stvrty diel Police Story do serie vôbec nepasuje. Jednak stylom, ktory nie je tradicne temny, ale tentokrat film pripomina pohodovu komedialnu variaciu na Bondovky. A zaroven sa film vôbec nevenuje sukromiu Jackieho postavy, takze nielen ze absentuje Maggie Cheung ale ani Jackieho postava nicim nepripomina Ka Kui Chana (Kevina Chana podla toho ci ste videli USA alebo originalnu verziu predoslych dielov). Dokonca aj meno ma ine a cely cas Jackieho volaju Jackie. Spolocne maju len to, ze je policajt a jeho nadriadeneho hra znova Bill Tung, ktoreho postava sa vola stryko Bill Tung. V HK sa s vymyslanim mien postav prilis nenadreli. Ale samotny film je totalna pecka v tom najlepsom Bondovskom style. Jackie vysetruje zaujimavy pripad ohladom obchodnikov s nuklearnymi zbranami a môzete sa vsadit na to, ze v tom budu mat prsty aj Rusi. Vyprava je velkolepa. Cestovalo sa po celom svete. Jedna akcna scena strieda druhu. Jackie sa vzdy vo svojich filmoch inspiroval Bondovkami a tentoraz to nemusi vôbec skryvat. Uz uvodna nahanacka na lyziach a snowboarde trumfne kopu Bondoviek v ktorych bola podobna akcia. Dockame sa aj skvelych prestreliek a v druhej polovici poriadnej davky bitiek v ktorych Jackie neskutocne vynaliezavo vyuziva vselijake predmety alebo netypicke prostredie. Za zmienku stoji skvela hromadna bitka v ktorej Jackie bojuje s rebrikom, bitka s dvoma obrovskymi protivnikmi, vyuzitie vysokych chodulov a hlavne neskutocne vtipne finale pod vodou v obrovskom akvariu zo zralokmi. K dokonalosti tu chybaju uz len nejake pekne zeny. Namiesto nich sa bohuzial docame len naheho Jackieho. Jackie si na akcnych scenach tentokrat dal fakt zalezat, predvedie kopu skvelych kaskaderskych kuskov a dabler ho zaskakuju minimalne. Takze z filmu bude kazdy milovnik Bondoviek a Chanoviek nadseny. 8/10. HK nezostrihana 107 minutova verzia tentokrat ponuka nielen viac komedialnych scen, ale aj skoro vsetky akcne sceny su dlhsie. Najviac je predlzene Jackieho blbnutie v akvariu. Cez 5 minut skvelych zabavnych novych bitiek. Takisto zistime jak dopadli niektore postavy (smrt jednej a zatknutie dalsej). Jedinym horsim aspektom je tuctova hudba. USA verzia obsahuje novu hudbu, ktora perfektne variuje slavnu Bondovsku temu. V HK verzii sa aspon v zaverecnych titulkoch dockame ustrednej pesnicky celej serie Police Story. Takze koho bavi zostrihana verzia, tak v dlhsej dostane viac zabavy a aj akcie bez toho, aby utrpelo tempo filmu. Stoji za to si ju zohnat. 9/10. ()