Reklama

Reklama

Al Pacino - herecká legenda

(TV film)
  • Česko Hledá se Al Pacino (viac)
Francúzsko, 2021, 52 min

Hrajú:

Al Pacino (a.z.)

Obsahy(1)

Al Pacino je už dnes žijúcou legendou amerického filmu - svojim stvárnením postáv vdýchol život viac ako 40-im úspešným filmovým dielam. Tvorcovia dokumentu sa na pozadí 50. výročia jeho debutu rozhodli preskúmať nielen talent, ale aj démonov tohto charizmatického herca - i s použitím málo známych archívnych záberov a dokumentov... (RTVS)

(viac)

Recenzie (15)

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Predpokladám, že tá istá produkcia, ako u Mela Gibsona, takže nedostatočné, hoci pútavé. Sú tu zaujímavé veci z tvorby - sčasti - a zaujímavé veci z osobného života, ale tu už ani sčasti ako u Mela, lebo tam aspoň opakovali, aký je to zlý katolík, no tu sa dozvieme len to, že drahý Al chlastá a rekreačne droguje už od útleho veku, lebo veď on je z južného Bronxu. A potom už nič, asi je to hobby na celý život. Ale jeho predstava neba je zábavná: Ak by existovalo nebo, čo by si v ňom chcel počuť? "Zajtra buď o tretej na pľaci." Asi ho to hranie naozaj baví. ()

Gilmour93 

všetky recenzie používateľa

Je tady nějaký Al, příjmením Koholik..? Pardon, Pacino..? Mean Streets New Yorku, italsko-americký původ, vyrůstání s matkou po rozvodu rodičů, láska k filmům, Actors Studio. Těch pojítek s přítelem a kolegou De Nirem je mnoho, ale nejsilnějším aspektem tohoto dokumentu je, že je schopen u rodáka z jižního Bronxu zachytit to zrcadlení osobních útrap a jakéhosi vnitřního neklidu do jeho prvních velkých rolí. Nechybí dva klíčové body kariéry. Předtočená scéna zastřelení dvou mafiánských špaget v Kmotrovi, kterou Pacinem jistý Coppola přesvědčil váhající producenty a začátek nové éry, kdy v saku od kokainu poprvé nebyl Newyorčanem a svět byl definitivně jeho.. ()

Reklama

castor 

všetky recenzie používateľa

Málokterý herec má na kontě takové množství památných rolí a nezapomenutelných výkonů jako právě on. Nejen v 70. a 80. letech to byla radost. Mnohdy šlo o postavy na okraji společnosti, jindy mafiáni nebo poldové, často v jeho urputném a soustředěném podání. Hlasové ohlédnutí „někde vzadu“ bez samotné Pacinovy tváře mě štvalo, stejně tak samotný komentář s obraty, které tahaly za uši (nehrál, on postavou byl; nakonec málem ztratil sama sebe; nebyl schopný vycítit tep New Yorku). Zajímavý byl jeho postoj k vlastní postavě v Kmotrovi. Pár (výborných) titulů opomenutých. Tři až čtyři hvězdy. ()

Elessar. 

všetky recenzie používateľa

Na rozdieľ od dokumentu z roku   2020  Al Pacino - hvězda proti své vůli, tento sa zameriava vyslovene na Al Pacinovu kariéru a to aj tak v podsate do 90tkových rokov. Čo oceňujem je spracovanie jeho pocitov aké prechovával pri jednotlivých natáčaniach a toho, že tento dokument nevyspovedá žiadnych iných hercov a podobne. Celkom slušne spracovaná záležitosť... ()

Sany33 

všetky recenzie používateľa

Príbeh: Cesta hereckej legendy od loosera New Yorkských ulíc až po kráľa veľkého plátna a divadelných dosiek. Dokument zachytáva Alove pocity v momentoch natáčania jednotlivých filmov, ktoré sa zapísali hrubým písmom do jeho kariéry. Prevedenie: Od dokumentu tohto tipu očakávam miene štrajchnutie aj do súkromia slávnych osôb. Tu táto vec absentuje a tak je to iba jazda hereckou kariérou, ktorá dokonca nie je kompletná a o jeho divadelnú tvorbu sa zaujíma iba veľmi okrajovo.  59% ()

Galéria (5)

Reklama

Reklama