Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

MartinNewman

Bylo to jiné, mělo to atmosféru, natočili to Švéďáci a celkem to nevychytali. Mohl to být parádní akční thriller, mělo to všechny atributy severu. Rozhodně zajímavý námět, super prostředí zimního severu, to bylo fakt excelentní, ale jako celek to nefungovalo. První dvě třetiny by šli, ale po příjezdu na ostrov už se to celé zhroutilo. Úplný závěr ve vodě je úlet a nevím komu se tím chtěli zalíbit, Amíci to tak žrát nebudou, když to není jejich produkce. Dlouho to se mnou cukalo dát tři, ale prostě to na trojku nemá. Lepší dva a rozhodně už se k tomu nikdy nevrátím. ()

yoryk

Také nemastné-neslané....zbytočne dlhá stopáž, dejovo také vyprahlé, vôbec sme sa nedozvedeli, aká to bola vojna, kto proti komu, čo je toho zmyslom, len jedna taká nezmyselná cesta z bodu A do bodu B zaniesť tajnú zásielku a prečo bol zmysel toho celého zničiť všetko živé som doteraz nepochopil. Severské prostredie bolo veľmi pekné a aj Noomi zahrala obstojne, ale dejovo fakt slabé. ()

Pavelkedar

Navzdory zde  lehce nadprůměrnému hodnocení  velmi! zajímavý atmosferický  film svým námětem, netradičním prostředím a zpracováním, včetně vynikajícího zvuku 7.2 DD. Pokud se to objeví ještě v Dolby Atmos, jdu do toho znovu. Navíc snímek bohužel evokuje podobné téma současného  aktuálního dění týkajícího se ruské agrese. ()

Skylord99

Vypadalo to jako fajn postapo/survival. A ono to i docela fajn je, hlavně svojí atmosférou. Jenže postavy jsou úplně tupý, scény z minulosti nicneříkající a vlastně jsme se ani nedozvěděli, proti komu a proč se bojuje. Bruslení přes zamrzlou krajinu ale působivé, hudba taky. 6/10 ()

smartynaf

Ta hudba na nočním praskajícím ledu je super. Začátek 80%, pak 60%, pak 40% no a na konci asi už ani nevěděli že se ještě natáčí. Velká škoda. Velká. ()

Raziel811

Nečekaně kvalitní béčko. Snímek si na nic nehraje a možná právě proto je zajímavý, hlavně atmosférou i vkusně zvoleným hudebním doprovodem. Občas umí vykouzlit i velmi zajímavý vizuál. Tísnivá atmosféra noci a mrazu na praskajícím ledu je neokoukaná. Jedná se o milé překvapení typu - nečekal jsem nic a dostal mnoho. ()

Tranda

Příběh: 5/10; Akce: 6/10; Drama: 5/10; Napětí: 7/10; Hudba: 8/10; Vizuál: 7/10; Atmosféra: 8/10; Zábavnost: 5/10; Herci: 6/10. 6/10 ()

Jardys88

Tož jako jo. Semtam jsem to překlikal v místech kde se řeší jako v každém filmu jestli to tam mají dovézt nebo ne, semtam se trošku střílelo, hodně nudného bruslení a semtam pád do ledu. Víte akorát, že je nějaká válka. Ale na to, že měla jet elita 6 vojáků co umí bruslit (pardon v takové zemi snad umí každý bych řekl) to byli spíš jelita. Asi jim ty dobré už postříleli. Ono když pořád používáte vysílačku, v noci na ledu pořád něčím svítite a všude zapalujete ohně tak, aby šly vidět není nejlepší způsob utajení pozice...Ale nenudil jsem se, moc se tam nevykládá, kdyby jo tak by to šlo do kopru. ()

Tobinos

Tenhle svrab kraba byl první hodinu super na 4 hvězdy, bohužel díky hodině druhé dostane jen 1 hvězdu.... protože nevím, kdo byl ten nepřítel a co teda ta dcera? Žila nežila? Proč ji na začátku unesli a Naomi byla vojákem už když ji unesli dceru nebo až po únosu se dala k armádě a stala se profíkem? Z tohohle filmu nevím vubec nic co jsem vědět chtěl. Jsem zklamán:-( ()

Polux

5/10 | Další týden, další spotřební netflixovka na jedno použití, u které její atraktivita začíná a bohužel končí u slibné premisy, protože provedení je obyčejný průměr. | Rapace mám vcelku rád, protože se nebojí vystupovat v "pokleslých" žánrovkách a svou přítomností dává šanci i projektům, které by jinak třeba vůbec nevznikly (nebo alespoň svým jménem dokáže naboostovat původně skromný budget). Na druhou stranu na jeden The Trip nebo What Happened to Monday připadá jednou tolik filmů, na které platí nálepka "vidět a zapomenout" a Black Crab, obávám se, spadá právě do téhle škatulky. | Osvědčenou formulku "něco se stalo, neptejte se co" už nějaký ten pátek nepovažuji za "osvěžující" přístup a způsob, jakým si tvůrci mohou hrát s divákovými předpoklady, ale obyčejný lazy writing prvek a maskování nedostatku tvůrčí invence (a.k.a. divák nám nestojí za to, abychom kvůli němu vymýšleli vůbec nějaký (natož originální) lore, přestože na výchozím settingu stojí a padá celá zápletka a bez něj by neměla vlastně smysl), přičemž Black Crab je toho zářným příkladem. Vinou anonymizace nepřítele a konfliktu jako takového divák netuší, o co se vlastně hraje, co je v sázce, která strana je "v právu", proč postavy vůbec bojují a za koho, atd. Bez podobného podhoubí je pak těžké pochopit motivace postav a jejich případná morální dilemata, potažmo někomu fandit (nebo naopak). | Film má místy slušnou atmosféru, severská příroda málokdy zklame a nějaké ty plus minus působivé scény (mrtvoly zamrzlé v ledu, prolomení ledu a záchrana MacGuffina) se zde sice rovněž najdou, ale Rapace a vlastně i zbytek ansámblu nemá moc co hrát, postavy jsou divákovi ukradené, akce je přinejlepším průměr, na tak prostinkou story má film delší stopáž, než by bylo záhodno a s tím související rozpačité finále se svými charakterovými, dějovými a motivačními veletoči tak trochu působí, že patří do úplně jiného filmu a nechtěně torpéduje celkový výsledný dojem. U další spotřebky za týden zase na shledanou:-). | PeZet ()

Chicharron

Film plný nelogičností, kdy sledujeme příběh jednotky jakési domobrany neidentifikované země bojující proti hi-tech armádě neidentifikovaného nepřítele. Bruslit přes zmrzlý záliv, no proč ne. Ale záliv je kromě ledu pokrytý i sněhem a tak se domobranci na ledové ploše v tmavých maskáčích vyjímají jak pěst na oko, zatímco hi-tech armáda nepřítele má zimní bílé uniformy... Nechápu proč se v takovýchto "military" filmech musí vždycky jednotka hádat, kdo tomu bordelu bude velet... Svědčí to o nedostatečné disciplíně v jednotce anebo o stupiditě dvojice scénarista/režisér. Postavy ve filmu oscilují mezi dvěma stavy - splnit misi za každou cenu a nesplnit misi a zachránit svět. Protože ke změně těchto stavů dojde několikrát v průběhu filmu, působí to dost hloupě. Hlavní hrdinka, vojanda na 150 %, si ani není schopna ověřit elementární fakta a nechá se tahat za nos pěkně dlouho a prohlédne vlastně až úplně na konci filmu...  Prostě další upocený netflixový biják, který už podruhé nechcete vidět. Amen. ()

ReichelTomas

Dobré, ale zejména část cesty po ledu byla strašlivě natáhlá. Jinak na konci se zase začalo něco dít, to už bylo lepší. Mělo to ale dabing, takže ode mě dostává rozhodně lepší hodnocení, než bych dal za film pouze v angličtině. ()

Hugho

Na Netflixové pomery pomerne kvalitný a nečakane aktuálny film. Zaujímavý nápad a naprosto perfektný vizuál, ktorý ma hlavne v prvej polovici naprosto ohromil. Autori sa zámerne vyhli nejakej presnejšej lokalizácii konfliktu a identifikácii protivníka, čím naznačili obecnejšiu platnosť svojho príbehu, ktorý však v poslednej tretine prudko stráca na logike a padá o kategóriu nižšie s naprosto predvídateľným moralistickým záverom. Perfektný rozbeh dokáže napísať v podstate hocikto, ale na zodpovedajúco kvalitný koniec ešte  Adam Berg nedorástol a to ubralo filmu jednu hviezdu. Škoda, napriek tomu odporúčam. ()