Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

papadoce

Atmosféricky aj vizuálne dokonalý začiatok ma dostal do kolien. Znázornenie postapokalyptického sveta aj prvá akčná scéna pri Hummeri, úplná šupa. Noomi bola v úlohe drsnej vojačky skvelá. Potom prišlo vysvetlenie akcie “Čierny krab” a šlo sa na korčule. Do tohto momentu som nepochyboval o masívnom hviezdení. Nápad s korčuľami a ľadom bol nielenže perfektný, ale bol skvostne natočený. Bojové sekvencie mali šťavu a celkom dobrú kameru. Film má tú správnu ponurú postapokalyptickú atmosféru, ktorú okrem luxusne natočeného ľadového prostredia ešte dotvára perfektná hudba. Netflix sa oproti rokom dozadu naozaj zlepšil a už častejšie sa mu stáva, že do éteru vypúšťa kvalitu. Navyše Švédi to s kamerou vedia. Výborné. Posledná tridsať minútovka to mohla celé buďto pokaziť alebo potvrdiť. Je pravda, že záver mohol byť aj lepší, ale stále dobré. “Museli ste mať jednu z najsilnejších motivácií. Práve nádej vás doviedla až sem.” ()

Mamlas

Mělo to svůj nápad, který byl neotřelý. Jinak to ale nemělo skoro nic. Málokdy se mi stane, že si při sledování filmu řeknu: "Skoč!" a ona opravdu skočí. Ani tak to na průměr nedosáhne, jen praskání ledu nestačí. (38%) ()

SAINTS

Zdanlivo nekonečná vojna nadalej rozbíja postapokalyptický svet.Zima je obzvlášt tuhá,no šiesti vojaci majú splniť poslednú misiu s nízkou šancou na úspech.Ak sa ím to podarí môžu ukončiť vojnu a získať späť svoju slobodu.Vojaci musia prejsť za nepriaťelskými líniami a dobraviť záhadný balík do cielovej destinácie.Skupina cestuje cez zamrznuté súostrovie s cielom konečne dosiahnuť mier raz a navždy.Režiser Berg ukazuje vojnu dosť nejeznoznáčnu a nikdy celkom neprezradí dosť ani o jednej bojujúcej strane.Cierny krab nemá dobrú alebo zlú stranu vojny.To umožnuje divákom posudzovať postavi ako jednotlivcov.Postavi v tomto filme sa mikdy nemôžu cítit v bezpečí.Musia čeliť ostrelovačom,hrúbke ladu pod ích korčulami,mrazu.....Rapace hrá v poslednej dobe dosť zaujímavých filmových projektoch.Rapace opät vnáša do svojej ulohy určitú magnetizujúcu zraniťelnosť ,ktorá jej dodáva dramatickú silu.Aj další členovia posádky podávaju solídné výkony.Cierny krab ponúka zábavný a napínavý triler,ktorý celkom dobre využíva svoje zasnežené prostredie. ()

Solverino

Nevím proč pořád obsazují tuhle herečku? Kdo se má pořád koukat na její kyselý ksicht s neustále spruzeným výrazem. Fuj. Až zjistíte co ve filmu skupina vojáků vezou začněte držet palce aby se jim to nepodařilo. A konec je takový nastavený, přilepený... bída. Skupina nesympatickým herců v čele s kyselou bábou Rapace. ()

johnsnow odpad!

Sorry ale mňa to vôbec nechytilo. námet s korčulovaním je cool ale prevedenie je mdlé, akcie čo by sa za necht vošlo, najzaujímavejšia postava zgegne medzi prvými. Nepáčilo ani trochu. ()

petrik11 odpad!

Tak Švédi majú za sebou propagandistický snímoček ako vyšitý. Neuveriteľne presne načasované na Ukrajina friendly, na Covid friendly. Keď dnešné Švédsko, tak minimálne dvaja dobrí Pakistánci. A Rapace, táto hádam najnesympatickejšia herečka na svete to absolútne korunuje. ()

AlexUnited

Príbeh bol vcelku napínavý, nenudil som sa + zaujímavé prostredie/lokalita, spočiatku som oceňoval aj tajuplné pozadie konfliktu, ale očakával som vysvetlenie, takže nakoniec ma naštvalo že som sa nedozvedel kto vlastne bojuje proti komu a prečo, dôvod, príčiny, atď. Aspoň že sme sa dozvedeli čo bolo obsahom čiernej krabičky, lebo aj toho som sa obával že ostane v rovine „divák, domysli si“. Záver žiaľ vyložene nelogický, stupídny a nereálny. Taký sled udalostí by sa na serióznej vojenskej základni s nejakým stupňom zabezpečenia jednoducho nemohol odohrať. ()

MartinTerran

Zvláštní film ve kterém nic nevíte a taky se nic zásadního nedozvíte. Vojáci jsou ale asi víc inteligentní tak ví co s balíčkem vedení plánuje. Já ani z toho vysvětlení nepochopil jak by to mohlo ukončit/vyhrát válku, když ani nevíme s kým se válčí a proč! Takže ani nevím jestli to skončilo špatně nebo dobře - no pro členy jednotky moc dobře ne, ale pro vyšší dobro? Prostředek filmu přecházení/bruslení po moři dobrý, ale začátek a konec je takový "meh". Bez filmu bych se obešel, ale není to nejhorší. Hodnocení: 52/100. ()

ESNYR

Někdo někoho napadne, nevímo kdo koho, neznáme okolnosti, neznáme problém ani náznak co se sakra děje. Máme asi nějako souznit z hlavní aktérkou o které ale stejně nic nevíme, jako o ostatních. Víme jen to že umí bruslit, mají dovést zásilku 100 mil daleko po zamrzlém fjordu. Během toho samozřejmě sledujeme jak jejich skupinka řídne. Na konci jsou už jen 2 a my víme že je v sázce "všechno" ale nemáme tušení jak velké to "všechno" je ani co to vlastně znamená. Víme že se jedná o cosi co možná může být biologická zbraň, jenže už se nic dalšího nedozvíme. Jde jen o část planety ? O celou ? O jedno území ? O nepřátelské, nebo místní území ? Nevíme nic. Chápu že film je v tomto až děsivě realistický, počítám že kdyby nás někdo napadl tak taky nemáme moc informací proč, co, jak, a nebo co se vlastně děje, to ale neznamená že nechci alespoň základní informace. Takhle je mi jedno kdo žije a kdo ne, protože si řekněme upřímně, nemáme tušení kdo je tady ten hodný a kdo ten zlý a kdo vlastně za co může. Válka je válka a vojáci poslouchají rozkazy (i slepě jen pro malinkou víru v nic) ale tohle je film, ne realita. A otázky bez odpovědí mě štvou už mnoho let. Neříkám že ten film není zajímavý, má svoje momenty ale jinak nenabídne nic než prázdnotu a zbytečnost. Konec jsem vlastně ani nepochopil a je mi šumák že tam vůbec někdo umřel (Netflix - titulky) PS : v celé téhle zoufalosti je pak nejgeniálnějším argumentem pro vyslání krasobruslařů to že na loď je led příliš silný a nemohla by se dostat do cíle a v průběhu filmu se pod bruslařema asi 70x proboří led, všechno kolem nich praská a tloušťka ledu jen tak tak udrží 60 kilovou ženskou. ()

xxmurphyxx

Tak toto fakt nie. Dajte sa vysrať s takýmito ojebmi. Človeka najprv namotáte parádnym rozjazdom, v prvej tretine mu dáte do hlavy chrobáka a necháte ho tápať tmou nad tajuplným príbehom, kde sa vlastne riadne nevie o čo ide, kto je ten zlý a kto je ten dobrý, nútite ho po zvyšok upadajúceho tempa rozmýšľať nad ním, nad všetkými fuck logic scénami, tá s pátracou helikoptérou mala byť vystrihnutá pre dobro filmu, len aby ste na konci filmu divákovi doručili nič, hovno, nulu, nothing, nichts, nic, nada. Do poslednej minúty človek čaká, ako kokotko, ako pedofil pred materskou škôlkou na vyvrcholenie a ono nikdy nepríde. Nedostane sa žiadne vysvetlenie, celé to bolo len, aby sa banda chujov mohla korčuľovať po ľade a sem tam niekoho odjebať. Miesto tých...nejdem bonzovať...mohli mať v ruksakoch trolliu hlavu alebo motýlí moč a ísť zachrániť albínov do Ugandy a nič by sa nezmenilo. Alebo kľudne tam nemuseli mať nič, na konci by to znamenalo aj tak rovnaký prd vo víchrici ako teraz. Piči tam s vami. Do poslednej minúty som čakal nejaký klimax, vysvetlenie vo co go, na čo to použiť, prečo to použiť, voči komu to kurva použiť, ale nie. Vy sami neviete, tak sa rozhodnete, že to useknete a jebnete tam nejakú teplú pop pesničku so scénkou vo vode in memorian a človek nech si koniec namaľuje. Si naserte. Do poslednej minúty som dúfal v uspokojivý koniec, ktorý to udrží aspoň na troch hviezdach, ale za takto odfláknutý koniec scenára si to zaslúži len dve. A pri tom tak dobre to začalo :( ()

JohnCoffe

Vizuálně to bylo na jedničku.Priběh byl snadno předvídatelný a několikrát viděný. Taky mi chybělo vysvětlení, proč vlastně konflikt vzniknul. ()

AndrewNewman

Mohol to byť Mad Max na ľade, ale tvorcovia sa rozhodli staviť na dramatické výlevy a kecy vojakov či na hrdinstvo hlavnej postavy, čo je ale pre nás divákov horšie, pretože je to skrátka nuda. Nato akú to má stopáž, je tam strašne málo akcie a ani herecké výkony nie sú nejako extrémne skvelé. Ale má to slušnú atmosféru, takisto triky sú celkom slušné a aj keď vojenských prestreliek je málo, sú naozaj dobre natočené. Takže z mojej strany je to nejakých 2,65945875895, ale zaokrúhlim to na trojku. ()

pafka

Zkratka 2 hodiny neceho, co ma nejaky dej a chvilema to docela i jde. Ale jsou to na netflixu sama becka a me to zacina lezt na nervy. Je to naprosty podprumer. ()

JasonV

Dusná, temná atmosféra beznádeje, ešte podčiarknutá podobnosťou s práve prebiehajúcou vojnou na Ukrajine. Hlavná zápletka, ale aj priebeh deja postačuje na to, aby vás film držal neustále v napätí a všetko podčiarkuje mrazivá severská príroda. ()