Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

petikacka

Hodně nadhodnocené očekávání a potom těžce podprůměrné podívání. Zde mi k hodnocení chybí kreativní věty poněvadž, kde nic není ani smrt nebere!  Předem se omlouvám, ale za mě je to úpa shit, všechno je to natočeno v zeleném  studiu a děj je naprosto mimo. Toto je prostě pičovina jak cyp...A za tím si stojím...Za mě 55% ()

Gulde

Minimálně první polovina filmu mne dost zaujala - byla působivá, atmosférická, prostě zdařilá. Bohužel poslední asi třetina filmu to tak nějak vše potopila, a zadupala do země to, co si do té doby snímek vybudoval. Ale jestli něco mohu opravdu pochválit, pak je to naprosto skvělý hudební doprovod. ()

JM87

Atmoséra filmu je super, bohužel celej potenciál je zabitej na nelogičnosti rozhodování postav. To je obrovský mínus a shazuje to celej film. Nicméně, pokud nechcete moc přemýšlet a dát si něco jako švédský postapo s noční a temnější atmosférou, pusťte si to. ()

warrenur

Vobec to nebolo zle. Prve dve tretiny filmu dokonca velmi dobre. Napadita premisa, vyborna nocna kamera s atmosferou a i napatie fungovali. S Noomi som asi videl vsetko a ani tento kusok rozhodne nie je slaby. Zial, scenar to cca v troch-stvrtinach pototo. Potom som uz tomu prerodu maminy a ani pohnutkam kapitana, zvlast s tym nedovysvetlenym zaciatkom, neveril. Islo u neho v uvode len o nedorozumenie alebo uz vtedy typkovi islo o sabotaz, kedze poznal jej dovod? Zrejme. Rozhodne vsak nadpriemer, hoci poslednych cca 15min bolo jasne, kam to vsetko smeruje. Skoda tej predvidatelnosti, mohlo to byt silne stvorhviezdie. Dalsi rozmer, ktoremu som sa nemohol ubranit, bolo aj vnimanie paralel s tym, co sa momentalne deje nedaleko slovensko-ukrajinskych hranic s tou svinskou vojnou "Kremla" voci Ukrajine. Obava v zadu v hlave, ci ti, co tam rozhoduju, nebudu mat podobnu zvratenu "motivaciu". 60% ()

DHDV

Noomi role odhodlané ženy umí zahrát. Příjemně strávené necelé dvě hodiny a určitě se k filmu ještě někdy vrátím. Po dlouhé době film se surovou atmostéfou. Která není vynucena nasílím či silně šokujícími záběry. Je pravdou, že naděje je nejlepší motivace... Je úplně jedno kdo je ve válce nepřítel. Hrůza dopadne na nás všechny. ()

Eluin

Pečlivě a docela zajímavě budovaná atmosféra, která ponouká spoustu otázek (kdo, proti komu, proč?) funguje zhruba do 60% délky filmu, poté už jen místy. Snímek vzhledem ke svému závěru vyzní tak nějak do ztracena. Jeho poselství je sice jasné, ale moc pak nechápete, proč si tvůrci dali tak záležet na tom všem světě okolo, když to pak ani nevyužili. To ani nemluvím o tom, že některé otázky zůstali nezodpovězeny. Škoda. ()

MickeyStuma

Klasická sebevražedná mise ve válečné vřavě v postapokalyptickém atmosféře, přeci jen v jisté určitosti přinášející jednu novinku. Cestuje se na bruslích. Takže takové neobvyklé road movie na ledě. Tohle by se docela dalo představit jako videohra. Další herní úkol ve snaze se dostat dál. Noc, zamrzlé moře, a najednou helikoptéra se silným reflektorem. Co teď? Snažit se udržet ve tmě a někde se schovat nebo se jej snažit sestřelit? No jo, ale tady se jedná o film. Švédský počin pro Netflix, který staronové náměty nyní hodně často propírá. Celá akce je tedy na ledě. Na tenkém ledě, aby to naverbovaní odvážlivci zase neměli až moc jednoduché. Jenomže na tenkém ledě je bohužel i samotný film. Hodně často to vypadá, že se ve své snaze, která vidět je, také každou chvilkou proboří a to pod hranici diváckého zájmu. Na celém projektu nelze upřít švédskou tvůrčí jedinečnost ve snaze docílit tvorby hollywoodských rozměrů a tvůrci neoddiskutovatelně měli našlápnuto dobře. Svou tvář to bohužel ztratilo na hodně slabém scénáři. Že je málo akce by ani tak nevadilo, jako poměrně málo dramatizace. Noomi Rapace, za svou kariéru již dávno plná zkušeností, se snaží oč může alespoň některé sekvence pozdvihnout, ale kde není odrazový můstek, tam prostě nemůže být ani pořádný skok. Sice se nedá úplně říci, že by byl film nudný, ale že by byl v oblasti svého žánru po divácké stránce nějaké vzrušující, se hodnotit také nedá. Bez napětí, bez emocí. Spousta lidí v ledu zmrzlého moře? Matka násilně odloučená od dcery? Ne, tohle prostě s nikým ani o píď nehne. Konec, který může být pro filmové fajnšmekry předvídatelný, už teprve ne, a to by měl nejvíce. Jinak je to film po technické stránce překvapivě dobrý. Inu, CGI už dokáže udělat ledasco, aniž by to divák při sebevětší snaze poznal. Ano, svým způsobem virtuální svět, který by, ještě jednou, dobře vypadal ve videohře, ale ne ve filmu s tak slabým scénářem. ()

Hapretor

Film, kde hraje moje favoritka Noomi, nemůže být nikdy špatný ani nudný ... a když třeba vše o filmu stojí za hovno ... což se fakt jen tak nestává ... ona je vždy na sto procent skvělá ... excelentní herečka a pohledná žena ... dejte ji už, kurva, "Oskara" ... !!! ()

Rathalos

Zbytocne budem opat chvalit kinematografiu zo severu,to je uz takmer pravidlom,tentokrat je to svedska postapokalypticka vojnova sci-fi drama v hlavnej ulohe s mojou oblubenkynou Noomi Rapace,ktora zase dokazuje svoje herecke kvality,film ma skvelu mrazivu atmosferu,pribeh je zaujimavy,akcie je tu tak primerane a velmi sa mi pacil koniec,mne nechybalo vobec nic z hladiska divaka a taky bude aj moj verdikt...:-) ()

agassi68

Zo začiatku výborná, postupom času priehľadná last woman standing. Noomi už v vo svojej klasickej nezničiteľnej a všetko vydržajúcej roli matky nesympatického dievčatka zachraňuje svet, tentokrát na korčuliach. Ale zas atmosféra a zvuk praskajúceho nočného ľadu to dobre vyvažujú. Tých 60 % si to zaslúži.. ()

Rockerman

Kdo proti komu bojuje není známo a není to podstatné. Nepřítele je třeba zničit, ukončit válku a pak už nás čekají jen světlé zítřky. K tomu je třeba převézt dva záhadné kontejnery na 100 mil vzdálenou základnu - na bruslích! Už tak dost uhozený nápad umocňuje závěrečné hrdinčino prozření a obvyklá záchrana světa. Děravý scénář spíchnutý horkou jehlou tak přichází s poznáním, že plnit rozkazy ve válce je blbost, daleko lepší je je neplnit. P.S. A k tomu ještě ta admirálka! Děs a hrůza! ()

JBMAVERICK

Úplně zbytečnej film... Bože kolik už jich Netflix vyprodukoval. Noomi extrémě nesympatická, kravina za kravinou, a konec snad ani nekomentuju. Vzniklo tohle jen kvůli aktuálnímu nastavení společnosti? Proč?! ()

dalziel

Prvá hodina je vážne otázkou pevnej vôle zotrvať a nevypnúť to. Potom sa to našťastie rozbehne a dočkáme sa aj nejakej tej akcie. Bohužiaľ film ako taký produkuje viac otázok ako odpovedí. Atmosféra a kamera je úžastná ale ten scenár je vážne dosť deravý.Noomi podavá štandartne skvelý výkon avšak tie jej kudrlinky mi liezli na nervi. Noomi trefne pomenuje misiu už na prvom brífingu čo sa nakoniec aj naplní. Niečo medzi 60 a 70%. ()

Daiker

Čekal jsem Post-apo a je to válečný film. Bohužel dnes až moc aktuální a díry v panelacích po ostřelovaní vydíme každý den..... Nicméně mě to bavilo od začátku až do konce. Hudba a vizuál je skvělý...... Konec mohli trochu vygradovat a říct aspoň jméno nepřítele a to se nestalo...... ()

papaguy

Úvod a střed za 5*, konec za 1*. Asi nějaký zmatený pokus uchopit aktuální téma s Coronavirem. Berg a Radstrom by si měli drbat hlavu. Jinak slušný soundtrack. Scény bruslících vojáků na ledu epesní. ()

aR3Zz

Velmi poutavý a nadějný začátek, kdy je divák ponechán v nevědomosti. Snímek ale bohužel celkem rychle sklouzne do nudné bruslařské pouti s očekávaným (a hlavně neoriginálním) koncem. 55% ()

Likan7

Snad ještě nikdy se mi nestalo, že bych byl z něčeho tak nadšenej a přitom tak zklamanej. Černý krab je postapokalyptický hutný thriller z války. Jenže tu nejsou mimozemšťani, jsou to dva státy a je to obrovská škoda. První polovina je mrazivá, atmosférická, akce málo, ale Noomi to s bouchačkou prostě umí. Všichni mají hlad, je zima, jsou v pr*eli a pár lidí z jednotky dostane úkol, aby přes zamrzlý moře s bruslemi převezli klíčový balíček války. První hodina je fakt parádní, jen jsem si stále říkal jak děsivý by to bylo, kdyby lidstvo napadli vetřelci. Kdyby se snažili vyhnout vetřelcům a ne armádě, ten pocit stísněnosti a strachu by byl o to větší. Buď jak buď, v poslední půl hodině filmu neskutečně spadne řetěz a spadne to do divnodivných filozofických kravin bez pořádného finále a nějaké zapamatovatelnosti. Ta první hodina je ale špička. ()

ER

Noomi Rapace je takovou sázkou na jistotu. Filmy s ní jsou koukatelné a mnohdy zvládá akční role s větším přehledem, než chlap. Černý krab pak patří do kategorie "nenadchne, ale neurazí" . Je tu však jeden problém, že "zásilka" má zachránit svět, ale proč, co, jak, nevíme. Je tudíž těžké si k takovéto záchraně vytvořit vazbu. ()