Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

255085349

Neskutečné prázdná upachtěná romanťárna plná klišé a blbostí. Děj neobsahuje žádný zvrat, krizi nic, vše plyne spolu s líbivými záběry Prahy,  kde i bezdomovci jsou načinčaní jako v Potěmkinovských vesnicích. Je to strašně nereálné a hloupé. Nelíbí se mi, ani jak automaticky a na sílu tvůrci párují i další postavy, viz poslední šovinistický dialog Marka a Jany. Takovou slabotu jsem od Havlíka nečekala. ()

E lan

Je to přesně mezi * a **, je to nudné, trapné a totálně hloupé. Herecké výkony nejsou zlé, ale když hrajete tupou roli tak se to prostě zachránit nedá. Bohužel, je to brak. ()

Oonika

Hele já myslím, že na Havlíka dobrý 😁 Vetchý a Geislerová jsou prostě sázka na jistotu, ten příběh je takový zbytečně sladký, ale co už... Bylo to milé, bez stupidních sprostých vtipů, které jsem u českých komedií bohužel standardem, takže u mě dobrý 😉 ()

mira.l

46%, není to moc, Antone Pavloviči??? Ani jsem se nevydržel v závěrečných titulcích podívat na to, jestli to bylo "podpořeno státním fondem pro podporu kinematografie", ale předpokládám, že ano... 1* za pražské scenérie, zbytek tohoto festivalu absurdit asi nemá moc smysl rozebírat. ()

milwaukee

Film jsem zatím neviděl, takže hodnotit nebudu. Ale přečetl jsem si řadu recenzí, které film odkázály jednoznačně do zóny odpadu. Tak se určitě podívám, abych mohl ohodnotit. Ale už teď, byť trochu předjímám, půjde o dost brutální torturu, protože Aňňňňa je pouze parodie na herečku. ()

RAFT

Havlíku tak,to se ti opravdu nepovedlo .Vetchý a Geislerová vklidu jinak film dost o ničem.Na film si už za pár dní ani nevzpomenu o čem to vůbec bylo.Zde nepomůžou ani ostatní herci. Za mě 50% ()

wege odpad!

Je to unavené, klišoidní, s dialogy jak od desetiletého dítěte, bez jakékoli snahy u tvůrců dělat něco více než tuctovou spotřebku. Ideální na večer, který trávíte s lidmi, se kterými nechcete trávit čas, ale prostě občas musíte, a to na místě, kde nelze utéct jinam. ()

šakal007

I 46% hodnocení filmu Prezidentka je příliš vysoké. Věděl jsem, proč na to nejít do kina. Na Maxu jsem to přežil díky pečení štrůdlu a práci na webu. Proč to ve světě umí a my natočíme selanku o ničem? ()

shade000

Ponteciál to malo obrovský, škoda, že nebol využitý, takto bol z toho iba príjemný prázdny priemer, ničím nenahneval ani neurazil. Kombinácia Geislerovej s Vetchým funguje vždy :) ()

DJ Kritik

Ja viem, že to nie je nejaké terno. Na film Pohádky pro Emu to nemá. Ale i tu si pán Havlík napísal jednoduchú a pritom potešujúcu story o niečom, čo vlastne ani vo filme nevidíme, ale cítime ľudskosť. A tu sa v poslednej dobe dvojica Geislerová, Vetchý skutočne hodí. Pre mňa osobne jeden z mála pekných okamžikov bez intríg, násilia a politiky pri filme. ()

pity

Je až úsměvné jak tu všichni političtí, intelektuální, nebo rádoby fimlový odborníci rýpou. Vůbec nic jsem od toho nečekal. Prostě to shlédl jako oddechový film a bylo to fajn. To už, aby se u nás pomalu báli natočit film jen tak pro zábavu. Není to Schindlerův seznam, ani Havel, prostě jen film u kterého člověk zrelaxuje. Dal bych 3*, ale * navíc pro to hodnocení zde. ()

JosefTomas

Ve zkratce je to moje chyba. Čekal jsem klišé v jiném prostředí a dostal jsem ho. Nejsem cílovka, koukal jsem. Z nudy jsem později kontroloval záběry, neměl jsem. Na co si vlastně stěžuju? Že to ani během 100 minut není zábavné sledovat, pocitově je to o půl hodiny delší, herci nemají co hrát a Rudolf Havlík smutně potvrzuje, že ve skromných poměrech naší české země rozjel pásovou výrobu a prodlevy mezi jednotlivými filmy zkracuje na nezbytné minimum. A je to bohužel dost vidět i na Prezidentce, která zabila zajímavý koncept s velkým potenciálem. ()

ostravak30

Aňa Geislerová i Ondřej Vetchý jsou prostě výborní herci, špatný výkon se od nich asi čekat nedá. Ale ani oni nemohou nic dělat s nezáživným scénářem, který v podstatě nenabízí nic. Kateřina Čechová (jak originální jméno pro zdůraznění češství v souvislosti s první českou prezidentkou) vyhrála volby na prezidentský úřad. Jediné co se ale o funkci prezidenta dozvídáme je to, že má hodně schůzek a málo času. Kateřina evidentně neví co čeho šla a tak je v prvních dnech v úřadu hodně zaskočená. Nová prezidentka také začne tajně chodit v převleku do nočních ulic Prahy. Tady se tvůrci zřejmě inspirovali pověstmi o Josefu II., který údajně také v převleku chodil mezi obyčejný lid. Už od začátku je jasné, že Čechová a Petr se zamilují. Jen je podivné, jak se potkají. Ona mu v noci slídí po zahradě. Od prezidenta republiky čekáte vše, ale tohle je přece jen bizár. A pak sledujeme už jen to, jak se pomalu poznávají, třeba i na prezidentském plese a randí spolu. Jako by si toho média nevšimla a ona si mohla dělat co chtěla. Ostatně ani Ondřej Vetchý alias Petr se ničemu nediví. Že by neznal novou hlavu státu se ještě pochopit dá. Znám lidi, kteří nekoukají na zprávy a nečtou noviny, a obličej s billboardu s jinými vlasy a oblečením těžko spojíte. Navíc by asi málokdo věřil tomu, že opravdu randí s prezidentkou. A právě to je další zvláštnost. Jakmile je to Petrovi prozrazeno, tak nejenže není naštvaný, že mu K. Č. lhala, ale on se ani nediví a bere to jako samozřejmost. Film v podstatě nedává hlavu ani patu a to ani svým neuzavřeným koncem, který vzhledem k tématu asi filmaři těžko hledali. Není dobrý ani jako romantický snímek, ani jako komedie a ani jako film o přiblížení prezidentského úřadu. Není nám totiž dovoleno nahlédnout do myšlenek nové prezidentky. Nevíme s jakou kampaní se vytasila, co lidem slíbila, že vyhrála volby ani zda je napravo či nalevo. Víme jen, že s politickými představiteli mluví buď jako se svými podřízenými nebo kamarády z baráku. A tak zůstávají jen krásné záběry na noční Prahu, ovšem vhodné tak pro turisty z celé Evropy či Číny jako reklamní klip. ()

knihovna odpad!

Tedy představa, že sochař a umělec nepozná v trapném převleku prezidentku republiky je blbá sama o sobě, ale zase to vyrovnává neskutečná nuda a absolutní nedostatek nápadů. Jo a taky je nádherně blbý, jak to líčí ten zoufalec, co to napsal, že prezident cvičí, nesmí z Hradu a peskují ho lopaty z ochranky. Svatá prostoto. ()

jprmusic

kdyby to byl americkej film a neodehrával se v Česku, měla by Prezidentka nepochybně výrazně vyšší hodnocení. Rozhodně lepší než Ostrov, mîsty docela zábavný, jen jsem netušil, že českej prezident bydlí a spí na hotelu ..... ()

vitak69

Asi stárnu, protože film se mi prostě líbil. Jako kluk jsem neměl Ondru Vetchého rád, ale od Kolji se mi líbí čím dál tím víc a díky tomu, že je skvělý i jako komediální herec. O Aně Geislerové nemá smysl toho moc psát, protože herečka je to pořád skvělá a je stále krásná. Zraje jako víno. Původně jsem chtěl dát 4 *, ale díky odpadům! jsem se to pokusil trochu vykompenzovat. ()