Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

Nellaron

Poznáte ten pocit, keď idete do dobrej reštaurácie na dobré jedlo a dostanete blivajs? Tak toto je presne ten prípad. Očakával som vianočný akčný film a dostal som mix Sám doma 18+ a Johna Wicka v červenom overale. Úvodná scéna bola zaujímavá, ale potom prišlo predstavenie nejakej potrhlej famílie, ktorej osud vám bude totálne u prdele. Do toho nejaké komando a Santa Claus? Wirkola chcel variť sviečkovú, ale miešal tam cukor s kečupom. Film chcel byť dojímavý, zábavný a akčný naraz, nakoniec nebol ani jedno ani druhé. Záver bol doslova patetický. David Harbour musel byť zliaty do nemoty, keď na toto kývol. No a Tommy Wirkola by sa mal obzrieť za svojím podstatne lepším počinom 7 životů a pokračovať týmto smerom. ()

mdf

Konečně ...romantická...,povedeně nápaditá,vtipná zábava,která si na nic nehraje. Bryana Adamse v jedné scéně slyšet,je gut. ()

majorzeman13

Nadprůměrný,skvělý, povedený snímek. Akční biják s Vánoční tématikou ( Smrtonosná past,Sám doma ). Akce + David Harbour +  J. Leguizamo = dost dobrýýýýýý počin.....Rozhodně stojí tomu filmu dát šanci ! Nezklame vás ba naopak ! Potěší a hodně. ()

ilegal1983

Totalne priemerna capina ktora vykrada niektore vianocne detske rozpravky.V druhej polovici filmu akoby dochadzali napady no s tym zial aj rozpocet.CGI krv nepotesi ani naivne sceny.Ako tak to zachranuje David Harbour inak vsetci ostatni herci absolutne o nicom.Par dobrych myslienok no vcelku trapny a naivny gore horor ktory si pomaha vykradackami. ()

sadsammy

Divim se dobremu hodnoceni filmu, nechapu jak obycejna nevtipna komedie muze nekoho ohromit. Je tu unaveny Santa, parta zbohatliku a parta zlodeju, kteri dobre nastudovali chytrou bohatou babku a pekne naplanovali na Vanoce ji okrast. Povede se jim to? Hmm otazka opravdu tezka... Ovsem tady se do deju zavadi mala holcicka, ktera veri v dobro, lasku a Santu, ktery ma splnit jeji prani. Pribehove davam tomu dislike, vtipky a fory podprumerne, vanocni atmosfera je nulova. Akorat se dobre koukalo na krasny velky dum s krasnym stromeckem a hezkym ozdobenim domu a to je asi vse, co je na filmu dobreho. Kombo Santa a krvava bitka moc nevyslo, ale nekoho urcite pobavi. Za mne, filmy o Vanocich a o Santovi by mely byt jemnejsi a kouzelnejsi. Mozna v tom i bude muj problem. Ovsem se snazim jit spolu s modernim svetem a koukat na filmy s dobrym hodnocenim. Doba se meni a zajmy taky, pokud vas laka film o radoby vtipnych rvackach a smrti welcome to watch, ale za mne to nestoji za podivanou. ()

Jacq30X

Režie Tommy Wirkola se velmi propsala do filmu. Tzv. Dead snow 3 - Christmas Eve :) Scénář = akční film z 90 let. skoro Béčko jen hlavní role s Skull Crushers a ostatní jen do počtu. Ale překvapí, ubodání lízátkem a blití ze saní, jsem ještě neviděl.  :) ()

-krusty-

Ne, ne a ne. Wirkolo, proč? Proměna ála Raimi?  Wirkolácký humor míchaný s gore mám rád, ale sčuchnutí se s US-produkcí ti nesluší. Vykastroval tě někdo? Vždyť nebýt pár cákanců krve, tak mám pocit, že koukám na klasický sweet-Xmass-US blivajs🙈🙈🙈 x- tá variace na SÁM DOMA s Willisovým McClanem. Vzorově smíšené manželství, mazané dítě, debilní rozmluvy holčička vs Santa, dlouhé a mazlavé kecy a já už jen čekal kdy se na zavěr obejme charismaticky viking-Santa👍se ztracenou paní Clausovou….. Dostal jsi notičky, připluli kapříci a tak hurá do toho? Jasně, ty legendární složenky je nutno platit, takže chápu.  Chlape, vrať se nam brzo zase zpět a já jdu dohledat DØD SNO👍 PS: největší pecka je Santův letecký útok na servírku hned na začátku…. ()

Syryanna

Home alone pro dospělé...tady parchanti ale faaakt umírají. Naprosto dokonalá zábavná řežba. Zabiják ve vánočním svetru se sobama je nejvíc. Zařazuji na svůj vánoční repertoár jako dokonalé zpestření ke všem těm ohraným pohádkám a romantickým cajdákům. ()

nelja odpad!

Uvažoval jsem v polovině (ano! vydržel jsem to do poloviny:-ooo!), jestli to dokoukám a další, totálně zbytečná a nezajímavá akční scéna mě ujistila, že to můžu opravdu s klidem vypnout, i když se nedozvím (pokud ovšem tuhle "drobnost" scénáristé řešili), proč se Santa tak ukrutně bojí o svůj nadpřirozený (!) a tudíž snad, hergot, nesmrtelný (?!) život, proč z něj teče krev a šije si utržené rány, když randil už v roce 1100 (wtf???). Celková zápletka je tak banální, postavení materiálně fixovaných pracháčů versus moralizování a mdlé (protože imrvére vylité?) postřehy ústřední postavy nad ztrátou duchovního rozměru vánoc (mysleli to pánové Casey a Miller vážně nebo to byl výsměch?), versus padouši, likvidující (nebo přinejmenším se o to snažící) všechen ten lidský (a nelidský) odpad, způsobilo, že jsem fandil padouchům, dokud z nich ovšem nezačali vypadávat stejná nebo podobná, sentimentální a rádoby ospravedlňující jejich zločiny a degeneraci, h*vna, jako z ostatních. To byl ten moment, kdy jsem šel spát. Vánoční film, jak tu někde zaznělo, to nemůže být při nejlepší vůli, už jen kvůli tomu fekálnímu slovníku, který fakt cílí na ty nejnižší pudy a nejblbější dementy z řad diváků, co jim tohle stačí, aby se mohli válet smíchy, hovada...Kdybych na tomhle byl v kině, vydržel bych to asi do těch úvodních zvratků ze saní a ádios! Díval jsem se na to jen kvůli těm 70% v hodnocení, nevěřil jsem, že může být "čsfd" tak matoucí a jeho "recenzenti" tak mimo. Opět krásná, sociologická sonda mentální úrovně naší společnosti, i když (snad, proboha!) jen okrajová. Chtěl bych věřit, že bez vypovídající hodnoty, ale když člověk sleduje například výsledky voleb atp.... ()

Estadra

Praveho Santa Clause sedet v hospode to se jen tak nevidi. Film me naprosto odrovnal. Neskutecne jsem si to uzila jen a furt jsem se smala.  Nemuzu sem napsat spoiler ale jednu vec bych vytkla a to ten konec to s tim ze kazdy veri na Santa Clause a pak se stala ta vec. To bylo na me moc. Nehodilo se to tam. Ale budiz. I tak davam 5*. Cilem filmu ma byt ze se clovek pobavi a to se stalo. ()

patient333

Nie je to zlé ale ani dobré.  Herecky uznávam, že David Harbour sadol do role ako riť na šerbel a je to asi jediný ťahák filmu. Inač na môj vkus príliš naivné, kedy celkom slušnú srandu v rámci paródie na akčňáky, strieda naivita a hlúposť záporákov. Ako paródia Die Hard ok, nápad so Santom z ktorého sa vykľuje vikingský zabijak celkom ok, scénka v stodole super až na tú hudbu, ktorá do choreografie boja podľa mňa vôbec nesadla. Príde mi to, že sám režisér nevedel či to má byť vtipno-vážne, sentimentálne-sociopatické alebo proste iba spravil z každého kúska trošku nech si divák vyberie. Možno keby si to zobral niekto šikovnejší mohol z toho byť slušný pop-kulturňak na každé vianoce, ale takto je to iba priemerovka. Každopádne, film úspech mal, tak reálne sa možno dočkáme dvojky, kde by sa nejaké tie muchy vedeli vychytať. ()

JerryR

To se tak snazili borci udelat vanocni pohadku pro dospele, no a jak se takova pohadka dela ptate se? Vezmete Die Hard 1&2 a Home Alone zamichate, protrepete vypijete a pokud to pres zaludek projde az do strev, tak mate dve jistoty. Zaprve, leco z toho uz urcite nebude a za druhe, tuha stolice taky ne... Ale abych nebyl sama negativa, dam vam radu, zadarmo... dejte si vsechny tri kousky samostatne a budete mit krasny, plnohodnotny vecer a rano vam nebude blbe. ()

Anosompozer

Ale ale no tak, prečo tie citronové tváre priatelia? Nevidím dôvod pišťať. Vcelku slušná mäsiarčina, pri ktorej som sa ja skvelo pobavil. Harbour vynikajúci. ()

holtis

Šel jsem na film spíš s nízkým očekáváním, ale pobavil mne už v prvních 5-ti minutách. Směska několika filmů, takový John McClane v roli Santy, který se schová v Sám doma.  Škoda toho množství krve ala Kill Bill, to mne moc nebere.  Davida Harboura jsem až do titulků nepoznal, ale zahrál to dobře. Takže i tak dávám 70% za trochu morbidní pobavení, spíš než za umění filmu. ()

bratr_jezek

V každé scéně, kde se objeví Santa, je dost husto. Nechybí akce a násilí, okořeněné trochou mystiky. Okolní příběh sice trochu pokulhává, ale docela to dosýpá a divák čekající podobnou "akci" je určitě spokojen. ()

Thane

Zanrove mi to prislo ponekud neukotveny ale za me dobry. Dokonce si to mozna nekdy i pustim znova. Treba to na vanoce po sklenicich medoviny ziska jeste jinej rozmer. U nekterych umrti jsem si vylozene labuznicky mlasknul a dokonce se nahlas zasmal. Nerikam ze je to uplne dotazeny ale takovych filmu by melo vznikat spis vic nez min. S klidem doporucim vsem co to nebudou brat uplne vazne. ()

PORTER44

To byla splácanice ze všeho ,na začátku se to tváří jako vánoční rodinný film a ožralýho santu v hospodě který pak hodí šavli na hospodskou což bylo docela vtipný,pak se čas nic nedělo a už jsem myslel že to vypnu až přišla nařadu ta zbohatlická rodinka a pár lupičů je chce obrat a Santa se tam přichomítne ,pak se ještě objeví jaký si žoldáci a Santa objeví kladivo a začne je kosit,mezi tím si tam vylévá srdíčko malé holčičce no prostě splácanice. ()