Šialená noc

• Česko Šílená noc (viac)

Stráviť Vianoce so svojou panovačnou matkou (Beverly D'Angelo) len preto, že je nechutne bohatá je samo o sebe poriadne peklo. Keď však rodinu krátko pred štedrovečernou večerou prepadne ozbrojený gang, ktorého členovia chcú na Vianoce získať obsah rodinného trezoru, nastane kríza, ktorú si nikto nevedel predstaviť. Našťastie k lúpeži došlo v ten magický večer, keď aj zatvrdnutí pragmatici aspoň na chvíľu uveria v zázraky. Je to tiež noc, keď istý bradatý muž v červeno-bielom obleku lezie po strechách domov a rozdáva darčeky. V tomto filme je Santa Claus (David Harbour) životom unavený cynik, ktorý chce mať svoju najťažšiu ročnú zmenu rýchlo za sebou. To, že sa ocitne v dome, kde ozbrojenci držia rodinu ako rukojemníkov ho spočiatku nevyvedie z miery. Až do momentu, kedy ho najmladšia rukojemníčka poprosí o pomoc. Až vtedy si vyhrnie rukávy na červenom plášti a spustí sa akcia. Verte tomu alebo nie, ale nahnevanému Santovi by ste sa pod ruky dostať nechceli. Tichá noc sa určite spievať nebude, pretože tento Santa nie je svätý. (Cinemart SK)

muti

Santa ktorý sám prestáva veriť čaru Vianoc kvôli konzumu na ktorý sa sviatok zvrhol. No stačí aspoň jedno nevinné dieťa ktoré stále verí že svet môže byť lepšie miesto na život a Santa dostáva druhý dych. Bohatá rodina ktorá má všetko okrem lásky sa stáva terčom zlého Joe Pesciho, ktorý si dáva prezývku Grinch. Zo svojou partiou zloduchov ide na záťah roka po $300m, ktoré sú v sejfe nepríjemnej majiteľky. Vo filme oceňujem riadne zápasy na život a na smrť, dokonca aj pasce a lá Home Alone sú plné krvi. Santa bojuje o život a zo zálohy prepadáva jedného zloducha po druhom. A tie fatality! Santa zabíja väčšinou vianočnými ozdobami, ale jeho srdcovou je kladivo, keďže jeho krvavá minulosť Vikinga plieniaceho svet sa ozýva stáročiami. David Harbour je skvelý Santa ()

blondboss

Vianočná kravina, ktorá totálnym spôsobom plní svoj účel. Je jasné, že tvorcovia mienili tento snímok ako satiru viacerých filmových žánrov a umným spôsobom ich spolu prepojujú v jednoduchej vianočnej dejovej linke. Od rodinnej komédie typu Sám doma cez akčný vianočný trhák typu Smrtonosná pasca až po fantasy rozprávku v štýle klasických vianočných klišé príbehov. Top scénou jednoznačne killovacia scéna za tónov vianočnej balady od Bryana Adamsa. Pre mňa celkom svižná a prekvapivo funkčná jednohubka, ktorá ničím neurazí a na oddych je ako stvorená. 75 % ()

wallax

HO HO HOLLY SHIT!!! Tak toto bol skutočne nádherný rodinný vianočný brutálny náklad...a ja sa veľmi teším, že som dostal ďalší krásny vianočný film na toto nádherné obdobie v roku. Dúfam, že pribudnú minimálne aspoň ďalšie dva diely 😉 ()

jokino

Z môjho pohľadu, žiaľ, ako je zvykom za posledné roky, všetko bolo ukázané už v trailery, ktorý bol dobrý a navnadil.. Vo filme prakticky až 1 drsnejšia dlhšia scéna, ktorá stála za to a koniec. Santa obsolútne nezáživný, nudný, veľa zbytočných kecov naokolo a k ničomu. Tomuto druhu snímky by možno pasoval skôr len "kraťas", ktorý by bol napr. čisto nahláškovaný a drsnejší, a koniec. Možno by sa tak urobilo omnoho lepšie / zaujímavejšie. Podľa mňa to malo zbytočne natiahnutý a mdlý dej. Pre mňa, strata času.. ()

Sefik odpad!

Doteď nechápu, jak jsem mohl vydržet civět na celou tuhle sračku. Nadpozemský Buřtsanta lítá komínem a bojuje s armádou profi zabijáků. Navíc se kaje před malou mulatkou ze svých činů, kdy kdysi máchal kladivem jako starý Thor. Žánrově slátanina na ntou. Korunou byla existence paní Klausové, která naštěstí vypadala jako paní Colombová, takže ji nikdo vlastně neviděl. Jistě by ale měla klín jako Santa bradu... :-) ()

AndrewNewman

Harbour je skvelý a čvachtavé súboje + finálna cestička komínom, za to by som dal aj tri hviezdy, no ale čo, keď zbytok je zase len gýč. Wirkola to hrá na dve strany. Chce navodiť tradičnú vianočnú atmosféru očami dieťaťa, ktoré verí na Santu a zároveň nám ukazuje, ako dotyčný Santa morduje komparz svojou puckou. Zvláštne ale vcelku pobavilo. ()

GejmronCZ

OK, tak tady jsem se fakt královsky bavil. Vtipný scény, co jsou skutečně vtipný, jsem celkem dlouho nezažil a tady jich je fakt hodně. Trochu mi to připomíná Krvavou Nevěstu, nvm proč. Tak nějak se mi prostě ta krev na Vánoce líbí. A hodně :D Ovšem tady je lepší herec a to David Harbour alias Red Guardian. Ani nevim přesně kolikrát jsem za tenhle film vypustil plíce a téměř přestal dejchat... počínaje 4. minutou hnedka nad barem LMAO. To mě dostalo do kolen, abych zbytek filmu proležel na zemi s křečovitym smíchem nad hláškama Beverly D'Angelo. Jo a odkazy na ostatní filmy nebo hry jako například Sám Doma, jsou supr. ()

DonBraso

Směsice všeho, která bohužel dost vyčpí. K závěru už jsem koukal, kdy to skončí, což nedělá moc velký kredit filmu, který by svoje měl, ale spadne i docela do nudy. Nejdřív je horší si vzít z filmu hlavní věc. Je tohle brakový béčko nebo špatný áčko? Jasně, Wirkola už si na sněhu užil se zombíkama a u filmu Vám naskočí filmy jako Sám doma(scéna schody) nebo Smrtonosnou past 2(vysílačka - možná i skútr). Harbour má ještě říznutý nadpřirozeno a to už je celé takové postavené pro mě na špatnou notu. Někdy i trapný scény v domě, kdy běháte od sebe dva metry. Bojová část kupodivu dobrá a její hodně. Zastřílíme si, je tu Leguizamo, který si záporáka dává s přehledem. Zbytek tu moc není a kadence vtipů je mizivá. Přesně tady jsem čekal větší peklo. Příběh je takový nějaký, je tu prostě jen pořádný gore, který vytrhává trn z paty. Santa či spíše Thor, který uklízí kladivem ostatní je sice epesní, ale pak přijde holčička a jde se rozmlouvat přes vysílačku. Tempo přesně v těchto momentech neskutečně ztrácí. Rodinná mini trable je utopie. Je to film nebe a dudy, ale kromě překvapivého gore ve výsledku nenabízí nic k zapamatovní. ()

Drozdo57

Krásny bizár s dvoma paralelnými zápletkami, s rodinou a so Santom. Zaujímavý origin story Santu aj zobrazenie jeho schopností: "Sám neviem ako to funguje..." Celé to do seba zapadá a miestami je to veľmi vtipné. Oceňujem nadhľad a aj isté parodovanie niektorých vianočných filmov ako Die Hard alebo Sám doma. Celkovo sa mi to páčilo, i keď som nebol úplne odvarený. Moja manželka ale povedala, že ak tomu dám menej ako štyri, nech si ju neprajem... ()

Nikolas__

Santu hraje šerif ze Stranger Things, to mluví za vše. Ne ale teď seriózně, není to špatný, film jsem viděl už před nějakou dobou a mrzelo mě dost, ale opravdu dost málo hororu, více humoru, toho vážně vtipného bohužel ani moc nebylo. Postavy byly možná největším bonusem filmu, taktéž hodně klišovitý scénář (podle mého názoru to byl tak trošku záměr) mě svým způsobem i bavil, naneštěstí to ale nedokázalo být dostatečně kreativní a tak se to úplně nedostalo do mé topky v roce dvacetdva. Nadprůměr, to určitě ano, víc o tom ale mluvit kurva nehodlám. ()

Lendak

Opísal by som to ako kombinácia Sám doma a Smrtonosnej pasce, ktorá ku tomu ešte berie anabolické steroidy a zapíja ich vodkou. Jediné, čo nepochopím je že odkiaľ sa tam kurva zobral Richard Krajčo a prečo chce ľuďom drtiť vajca?! ()

p.a.douch

Takže jo. Chceš zlobit? Měl bys mrknout na tento film, možná si to rozmyslíš. Tommy je zkrátka svůj, má nějaký mustr a podle něj to jede. I když tady poněkud rozšířil záběr a vystřihnul i pěknou dojímající scénu. Casting v tomhle dílku je dobrý. Všichni herci podali dobrý výkon, ale Santa to všechno drtí. Zloduši jsou dostatečně zlý a jejich šéf je taky dobrý hnusák. Takže dobrá zábava. Jako vždy mě doopravdy baví ty odpady a jednohvězdy, takže za pět kritici. ()