Kto prežije - Ghost Island

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2018

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor)

V 36. sérii se legendární reality show Kdo přežije znovu vrací na ostrovy Mamanuca a už po páté na Fidži. Tato série přináší 20 nových trosečníků rozdělených na kmeny Naviti a Malolo. Tentokrát tu máme novinku Ostrov duchů, který je zdobený relikviemi z celé historie show, kde soutěžící budou moci získat výhody hráčů, kteří v minulosti danou výhodu špatně použili nebo s ní udělali chybný tah. Zvrátí někdo prokletí špatně použitých výhod z minulosti? Kdo nakonec vyhraje a získá milion dolarů? (Zix.)

Dan9K

Koncept mi vůbec nevadil. Výhody byly ok, imunit tradičně hodně, na to jsem si zvykl. Na co jsem si ale během asi 31 sezón ještě nezvykl, je promíchávání kmenů. Prostě STOP, nedělejte to, ničí to hru. Nebo to udělejte až později a nějak jinak než losem. Opravdu je to pak hra jen o štěstí a náhodě a prvních dvou imunitách, jak píše Zeck. Krátkodobé napětí v podobě zajímavější kmenové fáze je vykoupeno tím, že na původně zajímavější část, sloučení, se velmi obtížné kouká vzhledem k neschopnosti většiny soutěžících. Na druhou stranu, s vítězi spokojenost, ačkoliv sympatie mezi těmi dvěma se mi neustále přelévaly. Vlastně až do poslední soutěže o imunitu jsem nepokrytě fandil konečnému vítězi, pak ale zase tomu, co skončil druhý. Takže nakonec malinko smutek, i proto, že pro vítěze hlasovaly nakonec ty největší gumy a konkrétně rádoby Ozzy se předvedl jako jeden z nejublíženějších hlupáků. S castem spokojenost taky (to je poslední dobou jedna z mála věcí, co fakt funguje). A na rozdíl od minulé sezóny chválím i fakt, že jsem průběhu rozuměl a neměl jsem pocit, že jsem podváděn střihem a v reálu se stalo něco jiného. Každopádně jestli někoho do další řady, tak jednoznačně Bradley. Oblíbenci: Bradley, Dom, Wendell, Michael. zábavný element: Chris Noble. Neoblíbenci: Donathan, Sebastian, Kellyn. Ženy velice nevýrazné, bohužel a opět. Jistý potenciál měla Libby či Stephanie, leč nevyužit. ()

Tom Riddle

Obsahuje spoilery Předesílám, že po poslední sezóně jsem skutečně neměl vysoká očekávání, takže Ghost Island prakticky nemohl vyloženě zklamat, přesto mě ale nijak nenadchnul. Koncept sezóny se točí kolem velkých chyb časů minulých, a jak už to bývá, velké chyby se zase točí kolem imunit, extra hlasů a vůbec, čili všeho, co Survivoru imho ubírá na zajímavosti. Zamrzí, že i když se drtivá většina fandů dovolává old school sezóny ve stylu 8 na 8, bez tajných imunit, výhod, twistů a prohození kmenů, produkce reaguje znovu a znovu přesným opakem. Výsledkem je tak další sezóna, kde díky buď naprosté náhodě nebo zásahem produkce jeden hráč takřka nemůže nikdy vypadnout, zatímco další nemá šanci přežít ani dva díly, ať už dělá, co dělá, a to zkrátka není dobře za žádných okolností. Nenapomáhá ani způsob, jakým jsou výhody vkládány do hry, kdy na Ostrově duchů někdy není výhoda žádná, jindy návštěva na něm dokonce může uškodit, což přímo odporuje záměru konceptu, tedy aby soutěžící hráli odvážnější a větší hry. Aspoň ten cast byl jako celek solidní. Vítěz: 3* - ze dvou černých koňů sezóny to menší zlo a sympatičtější osobnost, přesto osoba, která hrála hru nejlogičtější a nejstrategičtější, byla samozřejmě okatě přehlížená v jeho (respektive jejich) prospěch. ()

Zeck

V dnešní obdobě pořadu stačí abys vyhrál dva první souboje o kmenovou imunitu a máš vystaráno skoro do finále. Je až absurdní sledovat tak zoufalé hráče jak ve sloučení kosí příslušníky druhého kmene jak v roce 2000 v Borneu, kdy na rozdíl od té 18 let staré záležitosti ti kosení prohráli jen dva kmenové souboje o imunitu a posléze díky stupidnímu promíchání kmenů první týden na ostrově jen početně nestačili na příslušníky toho druhého sektářského kmene. Většina kmenovek se nesla v duchu pohodlného většinového střílení kachen ve všech nových kmenech + sloučení a počet lidí s ochotou hrát a něco předvést se dal spočítat na prstech jedné useknuté ruky. Místo schopností je dnešní pořad díky Probstovi jen o štěstí, úspěch závislý na tom, že tě buďto bude tlačit produkce jako v minulé řadě, nebo budeš mít šťastnou ruku u losu šestý den na ostrově, a to nejenom ty, ale i všichni tví spojenci. Přehrát, přelstít, přežít se může s klidem vyměnit za vylosuj. Sloučení plné apatie, kdy z 13 hráčů 8 nehraje doslova nijak a největším hrozbám se donáší připravované blindsidy na ně, kdy donašeč předáním informace vůbec nic nezíská, jen uškodí hře vlastní. Vážně tomu pořadu pod taktovkou Probsta přestávám rozumět, zvláště když za tak podělaný průběh řady může opět jen on tím, že potenciálně kvalitní hráče nechá zhebnout v kmenové fázi díky losu, aby ve sloučení neměl kdo hrát, případně kdo oponovat "nejsilnějšímu" páru ve hře, který se veřejně chlubí všemi výhodami, svojí výrobou falešných imunit nebo nalezením skutečných a ačkoliv je tím nejsilnějším párem ve hře od prvního dne, žádného ze soupeřů ani nenapadne ho vyrazit. A pokud ano, přispěchá rychle nějaký osel a vše vykecá, což je jeho první věc, kterou za celou řadu udělá, aby tím nezískal doslova vůbec nic a naopak si uškodil. To myslím o herní úrovni této frašky a jeho remízových vítězích vypovídá více než dost. V co se, kurva, ten pořad změnil? Vůbec ho už nechápu, nemá žádné principy a koncepty, zvýhodňuje podprůměrné a neschopné, aktivním hráčům a papírovým hrozbám háže klacky pod nohy a dává jim na záda terč už v prvních dnech ve hře a čím novější řada, tím horší to je. A čím novější řada, tím více mě to nechává chladným. Podrobněji k hráčům a k řadě ZDE. 40 % ()

Djoker

Spoilery. Pokud se vám zdálo, že skryté imunity nebyly nikdy dostatečně využívány, tak jste na správné adrese. Ghost Island je přímo zavalen všemožnými výhodami, které postupem času způsobí, že nikdo z hlavní aliance nemůže vypadnout a zároveň ani nemůže střílet do vlastních řad, protože je ve hře tolik výhod, že přestávají být účinné. Geniální! Probst na botoxu si tak může užívat skryté i falešné imunity, extra hlasy a jeho největší úchylku v podobě domlouvání se přímo na kmenovkách. Porota o deseti lidech překvapivě vykouzlila remízu a Jeff si znovu mohl označit další sérii za přelomovou. Ona by i mohla být, kdyby většinu času stylově přehrávající Dom jen nežvanil a měl koule na to zahodit imunitu, porazit sympaťáka Wendella v rozdělávání ohně a následně posbíral všech deset hlasů od poroty. Vzhledem k minulému přešlapu však pořád jde o slušný průměr. Favorit: Wendell, Oblíbenci: Domenick, Chris, Chelsea. ()

Frajer42

Spoilery! Jo, to by se mi to hrálo, kdybych soupeřil proti skupině totálních čuráků. Manipulovat takové lidi je potom snažší než svým šarmem svést uvulující opilou slečnu. Poté, co ze hry zmizel namyšlený Ken to byl showdown dvou hráčů. Trošku mě sere, že organizátoři chtějí do každé série nacpat rozumně vyvážený vzorek USA. Vždy tedy nechybí otravný buzerant, mužatka, ambiciózní opice ženského pohlaví a pár žluťásků, kteří zpravidla soutěž velice brzy opouští. Co se týče kvality série, tak to bylo jako na horské dráze. Kvalitní a vtipné epizody střídaly epizody nezajímavé a nudné. Celou dobu jsem sledoval finálovou dvojici, která si ostatní vodila na vodítku. Nad demencí a naivitou ostatních soutěžících jsem nepřestával žasnout. Kdo z dvojice zvítězí mi bylo tak nějak ukradené. Zaujali mě oba dva. Závěrečné překvápko s četbou hlasů mělo šmrnc. Jen bylo v momentě, kdy začal číst nad slunce jasné, že se bude konat plichta a bude rozhodovat přísedící opička. Cry Island mě taktéž neskutečně sral. Tahle sentimentální místa, kam posílají soutěžící vybrečet se a svěřit se s životními bolístkami příliš v lásce teda nemám. Celkově tedy hodnotím lehce nadprůměrně. S tou čurákovskou upoutávkou na čurákovský pořad, který uvádí ten černý čůrák Hart v závěru Reunionu mě tvůrci neskutečně nasrali. Zakazuji jim, aby se něco takového v budoucnu opakovalo. Jinak se jim hodlám vysrat na celý Survivor. ()

heyda

Řeknu to asi takhle. Začalo to dost průměrně, někteří hráči však zaujali, o to horší byl scénář plný zbytečných umělých zvratů, výhod a dědičných kravin. Prostě byl z toho jeden velký galimatyáš. Nicméně pak přišly poslední díly a finálový díl, který byl naprosto fantastický a hodně zvedl celkový dojem. Pak ale přišlo reunion, které bylo tak hloupé, zesměšňující a nevkusné vůči účastníkům, že by to snad už měl Probstovi někdo říct !!! ()

PanCitron

spoilery: Pro mě taková divná série. Ten cast měl v principu potenciál bavit, ale celé to bylo nakonec tak nějak utopené v té přemíře výhod. A bylo jich fakt tolik, že vše ostatní šlo vlastně úplně mimo mě. Proč se soustředit a dávat pozor na hru hráčů, když je to vlastně jedno? Pomalu každý měl výhodu, skrytou imunitu. Veškeré drama a napětí kmenovek bylo v tahu, protože už to nebylo o hře jako takové, ale o tom, kdo by mohl co mít. I tak se tu alespoň objevilo pár fanditelných hráčů s hrou, která směřovala do velice příjemného finiše. Můj problém je fakt s tím, že já samotný si pořádně užil až poslední epizodu. Tam, si mě ta hra získala, což je přeci jen trochu pozdě. Přesto, pro mě jako série takový hraniční průměr. Určitě to nebylo tak špatné, jako ty tragédie posledního roku. oblíbení hráči:Wendell, Dom ()

Havaj8

Nejhorší věc, co se může stát, když se díky spoileru na 40.sezonu, dozvíte vítěze týhle řady. Stalo se mi to poprvý a je to katastrofa, protože i přes ty nepřízně osudu jsem věděl, že to dotyčná osoba přežije. Další aspekt, a to je poslední dobou největší kámen úrazu, cast novejch lidí. Z týhle dvacítky bych si možná nevzpomněl ani na polovinu. Nezajímavý, nesympatický, já nevím, kam ty producenti dali oči a čich na ty pravý. Ghost Island slaboučkej, i když tam bylo spousta imunit a výhod, tak se stejně všechny nepoužily, takže nesplněno podle očekávání. Navíc to všechno šlapalo prakticky bez podrazů, někoho to tam asi překvapilo, ale všichni se drželi až moc plánu. Nebodali si nůž do zad a podle toho ta série vypadala. Wendell a Dom si to opravdu rozdali až do finále, ovšem kdyby jeden z nich ve čtyřce udělal důležitej krok, bylo by to 50 na 50 a bylo by hotovo. Bez debat, Dostal by se do dějin. Ale million dollar mistake. Převážně nuda. ()

Larushka

Spoilery: Ghost Island. Prokleté imunity byly z fanouškovského hlediska zajímavé. Po těch mnoha sériích už ani nevím, co psát. Snad jen že s vítězem jsem spokojena. Přála jsem to "jim" oběma. Přišli mi jako slušní lidi a na ty se já ráda koukám. :) Dost mě bavila letošní Ponderosa. Oblíbení soutěžící: Libby, Jenna, Michael, Chelsea, Angela, Domenick, Wendell. Trošku mě vlastně mrzel Sebastian, jak neustál svoje vyloučení a asi hlavně díky tomu hlasoval, tak jak hlasoval. V mém ideálním světě bych ten milion rozdělila a po polovině dala Domovi i Wendellovi. Laurel byla sice věrná, ale co z toho měla. Ani jeden hlas. ()

KajusaK

Obsahuje spoilery: no páni, zprvu super série, která se bohužel někde přibližně v polovině stala nesnesitelně nudnou a předvídavou. Nekonečné držení hlavní trojaliance bylo fakt k nevíře. Žádné přelety, zvraty. Prostě nic. Jediný blindside byl vlastně Chris. Ostatní odešli velmi předvídavě. Co musím na této sérii vyzdvihnout je perfektní zapojení relikvií z minulých sérií a také poměrně napínavý závěr (finále - remíza + losování vítěze). Přišlo mi, že Jeff nechtěl udělat překvápko s losováním na místě, ale věděl, že tam je remíza, tak to zopakoval ještě na Fidži a v L.A. vytáhl jen ten poslední hlas, aby tam nemuselo dojít k dalšímu hlasování. Mimochodem to ubírání minut na reunion (17 minut) je už fakt šílené. Polovina z toho komerce a tleskání. Hnus. 4* pouze za napínavou remízu a Chrise. ()

dee.n

Spousta úplně hloupých výhod a hráčů, nulové twisty, pramálo zajímavých hráčských tahů, ale když to nakonec vyhraje člověk, kterému fandíte od prvního dílu, tak si přece nebudu stěžovat. :D ()

Mouchal

Spoilery! (Očividně, co jiného bych tu psal? Recept na vajíčkovou pomazánku? Pfff, ten ani neznám. Ano, až tak to je se mnou v kuchyni špatný...). Dom s Wendellem tu předvedli asi nejdominantnější duo v celé historii Survivora. Ono upřímně, když proti inteligentním hráčům nastoupí "hráči" typu Angela nebo Sebastian, který dokonce sám přiznal, že neměl absolutně žádnou strategii celou hru (!!!) (O ještěřím výrazu Angele nemluvě), tak to až tak těžký úkol není. Jak už bývá zvykem, nových soutěžích bylo pomálu a různých všemožných i nemožných výhod zase hodně, ale celkové téma navodilo dost nostalgickou atmosféru a pro fandy celé této show to bylo občas opravdu super připomenout si různé kultovní momenty. Vítěz určitě potěšil (ikdyž to nebyl můj největší favorit) a vlastně celkové finálové obsazení se povedlo. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou sérii. Teda pokud neberu v potaz ten žalostný Reunion, který je rok od roku horší (ale i kratší, takže netrpíme příliš dlouho). Oblíbenci: Michael, Dom, Wendell. Otrávenci: Angela, Kellyn, Donathan. 83% ()

Trixinka

SPOILERY..........Série založená na omylech hráčů minulých. Fajn, dejme tomu dobrý nápad. Bohužel se to opět zvrhlo ve spoustu výhod, imunit, nevýhod a dalších dědičných nesmyslů. No prostě se asi už nedočkáme série old school (viz Borneo, Afrika...) jen s vyhranou imunitou a bez výhod, změny prostředí - moře ostrov, moře ostrov...a hle změna ostrov moře :), nebo starších typů soutěží - různé úkoly v táboře (viz Rupertův legendární plážový barák, stavění zázemí, signál SOS apod.). Cast celkem slušný, bylo na výběr komu fandit. Jako vždycky se našlo pár jedinců, kteří se tam dojeli asi jen opálit a hra šla jaksi mimo ně - např. Angela a Chelsea. V závěru mě nemile překvapil Sebastian a jeho nevydýchání vyřazení, to jsem od něj nečekala vzhledem k jeho postoji jak si hru užívá a hraje srdcem. S vítězem jsem tak nějak spokojená, i když jsem to více přála Domenickovi, už jen třeba za tu první epizodu, kdy se nebál ozvat a nesouhlasit s rozhodnutím Chrise. A jeho boj s Chrisem poté byl taky super. Celkově hodnotím se zavřeným okem 4* (reálně tak 3,5*), byla to jedna z těch lepších řad této soutěže, ale na top to pořád jaksi nemá. Ještě musím zmínit Reunion - vždycky se na něj těšila (hlavně u prvních řad), řešili se vždy zajímavé věci, byla to legrace, docházelo i k usmíření některých rivalů, vysvětlení některých věcí atd. V poslední době se tato část osekává na minimum (což mi přijde jako velká chyba), vrchol byl tento poslední, kdy se dostali ke slovu snad 3 trosečníci a pak zbytečná reklama na pořad (trapný) Kevina Harta. Oblíbenci - Wendell, Domenick, Laurel; Neoblíbení - Chris, Donathan, Sebastian, Bradley ()

Radim1.

Po dvou odvysílaných epizodách jsem zatím spokojený. Cast se jeví dobře, tedy mám z něj relativně dobrý pocit (nikdy nikomu nesednou všichni hráči, ale vidím v tom potenciál) a celkově koncept této série se mi líbí. :) ()