Kto prežije - Čína

(séria)
  • USA China
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2007

Tato řada je v pořadí patnáctou sérií americké reality show. Jak je z názvu patrné, natáčelo se v Číně a tedy na tuto hru neobvyklém místě. Žádný tropický ostrov uprostřed oceánu, ale okolí přehrady Zhelin ležící v provincii Ťiang-si v Čínské lidové republice. Moderátor Jeff Probst prohlásil, že to byl první americký seriál (konkrétně tato řada), který byl celý výhradně natáčen v Číně. Tato řada je sérií, která byla natáčena na nejsevernějším místě ze všech dosavadních řad a natáčelo se mimo tropické pásmo.
Producentům této show se podařilo zajistit nebývalý přístup na několik čínských památek, včetně Velké čínské zdi a Šaolinského chrámu. Natáčení této řady začalo 25. června roku 2007 a skončilo po třiceti devíti dnech 2. srpna 2007. V americké televizi tato řada běžela od září do prosince téhož roku.
Šestnáct nových trosečníků bylo rozděleno do dvou kmenů. Červený kmen nese název Fei Long, což v překladu znamená Létající drak. Žlutý kmen nese název Zhan Hu, což znamená Bojující tygr. V této řadě se již nevyskytuje Ostrov vyhnanství, ale objeví se jiný zvrat. Naproti tomu skrytá imunita opět bude ve hře. Tato řada přinese nejen nezapomenutelné a oblíbené hráče (tři z nich byli vybráni do jubilejní 20. řady), ale také vzniknou nová přátelství, vytvoří se nové aliance a mnoho trosečníků pocítí na vlastní kůži jaké to je, když vás ostatní podrazí. (oficiálny text distribútora)

Hismael

Viděl jsem všechny díly od Guatemaly až po Čínu a právě Čína mi nejdříve přišla jako řada s největší koncentrací nesympatických lidí. Velká výjimka byla jediná osoba James a postupně jsem si zvykl i na ty ostatní. Pravidla jsou zase trochu jiná, soutěže stále zábavné, ale možná tam mohlo být více těch, co jsou fyzicky nebo sportovně náročné. Nejspíš by ale asi na to měl málo kdo sílu, když tam většinu času skoro umírali hlady. ()

PanCitron

Hodně kvalitní série v nádherném Čínském prostředí a jak už bylo mnohokrát řečeno i se skvělým výběrem hráčů. Byly tu ty správné rozepře, nesmírně originální soutěže, nečekaná vyhození a především skvělá dvojice taktiků. Pro mě rozhodně kvalitní série. oblíbení hráči: Amanda, Todd, P.G. ()

selfesteem

Čína byl můj první Survivor, kterého jsem sledovala pravidelně. Dost mě bavil. Našla jsem si tam své oblíbence a zaujatě jsem jim fandila. Mělo to spád, napětí, byla to zábava. Výtku mám akorát proti soutěžím v pojídání nechutných pokrmů - to si mohli odpustit, ale to by to zas nebyli Američané. Zajímavé bylo, jak jsem ze začátku dva lidi (Peih - Gee, Todd) úplně nesnášela a posléze jim jediným hodně fandila. Je zajímavé, jak se s každým dílem divákovy sympatie k jednotlivým aktérům mění. Výborná řada. ()

Lum3n

Úplně nevím co lidi vede k tomu, že tuto sérii řadí mezi nejlepší. Prostředí bylo sice celkem zajímavý, ale soutěže mi moc zábavný tentokrát nepřipadaly (až na vyjímky samozřejmě). Největším problémem byl ale značně nesympatický cast, především jeho mužská část a značně slizký a úlisný vítěz, vůbec celá finálová čtveřice mi tentokrát výrazně nesedla. Jamese jsem si více oblíbil v mikronésii, to samý platí pro Amandu, ikdyž její hláška "I'm not only ready to bite the apple, I'm ready to make the whole frickin' pie." stála za to. Oblíbené postavy: P.G., Jamie, Erik. 70%. ()

(mOnkey)

Po Cookových ostrovech a Mikronésii nejlepší série, jakou jsem zatím viděl. Mé sympatie se hned zkraje automaticky přesunuly ke kmenu Fei Long, protože měl jednak jednoho z mých oblíbenců, sympaťáka Jamese (a taky vychytralého Todda), jednak byly v druhém kmeni Jaime a Peigh-Gee, dvě mladé hráčky, které jsem nemohl vystát. Dále se tu objevily například náboženská fanatička nebo žena od plotny. Exile Island sice tentokrát chyběl, ale o skrytou imunitu jsme nepřišli - a rozhodně s sebou přinesla zajímavé okamžiky (tenhle spoileroidní! moment v čase mezi 2:08 - 2:45 je můj vůbec nejoblíbenější a viděl jsem ho nejméně třicetkrát). No a i ten/ta vítěz/ka byl/a díky svým výkonům a způsobu hry nakonec zasloužený/á. ()

MartinNDL

Není nad to zafandit si velmi sexy anorektický servírce nebo dívence, která má zřejmě až moc přitažlivej zadeček, že ho americká režie musí rozmazávat. Šikovnej casting způsobil, že nejde o to, kdo vyhraje, ale kterou bych radši viděl nahou. A pak jsou tu ti otravní, což je taky fajn. ()

SallyZen

Čína určitě nepředstavuje tu nejlepší řadu. Sice se mi tu líbilo prostředí a některé soutěže + zajímavé odměny, ale důležitější jsou pro mě soutěžící. A ti mi vůbec nesedli. Ze začátku jsem si fakt nikoho neoblíbil, a to platilo skoro po celou hru. Asi nejvíc jsem fandil stevardovi Toddovi, ale spíš než fandění to bylo, že se mu to přál. Jinak jsem si tu nikoho neoblíbil. A takový ženský jako Courtney nebo Denise nevím čím můžou někoho ohromit. Aspoň se tu objevila jedna z nejvtipnějších postav, a to byl kdo jiný, než Jean-Robert. Ten se povedl. 75% ()

Marqta

Podle mě trochunadhodnocená serie. Sice se sešlo hodně rozdílných lidí, ale jenom málo z nich se snažilo hrát hru-ať už strategicky, nebo jen podle svého svědomí a možností. Hodně lidí to jenom tak nějak přežívalo a přežívalo. vyhrát si podle mě zasloužili tak čtyřii z nich- James, Frosti, Erik a můj favorit (hned od začátku)- Todd. Dávám slabší tři hvězdičky a to hlavně za Todda (který hrál jednu z vůbec nejlepších her, co jsem zatím viděla a možná bych to přirovnala k Boston Robovi) a Jamese, kteří mě zachraňovali od nudy. ()

Attta

Zajimavá sére, ale nemůžu dát více hvězd kvůli prostředí a také protože krom asi 3 nebo 4 hráčů tam byli samí nesympatičtí lidi. Prostě jsou zde daleko lepší a zajimavější série než zrovna tahle. ()

dubinak

Oblíbenci: Amanda, Erik. Řady podle oblíbenosti: Austrálie, Cookovy ostrovy, Perlové ostrovy, Palau, Čína, Amazonie, Guatemala, Fidži, Panama, All Stars, Afrika, Borneo, Vanuatu, Markézy, Thajsko. ()

Larushka

Čajna was fun. Lovení ryb pomocí ochočených, ale podvázaných opeřenců, bylo fakt nezapomenutelné. Od začátku jsem měla spadeno na Courtney, protože se vůbec neúčastnila výzev, při návštěvě v čínském klášteře protáčela oči a když nedokázala přesekat lana, tak jsem měla fakt radost, protože něco takového opravdu potřebovala zažít, oči měla krásný a velikánský, ale zbytek těla byl děsivej. Todd byl v pohodě, byl to sice velkej stratég, ale nikdy mi nepřišlo, že se chová vyloženě jako had. Na Amandu jsem taky změnila názor, finální verze je, že mi prostě přijde blbá. Denisin krutý úděl, mě opravdu nezasáhl, tyhle sociální věci jdou mimo mě, ale jsem ráda, že dostala ty prachy, aspoň přestane svejm dětem vařit/kupovat sračky, snad, a děti třeba klesnou na přijatelnější váhu. Od Ashley jsem očekávala hodně, ale bohužel. Peih-Gee mě štvala, i když aspoň byla relativně rozumná. James byl vcelku sympaťák a to tělo! HMM! Leslie mě zklamala, tyhlety vztahy s Ježíšem bych zakázala. ()

KajusaK

Obsahuje spoilery. Strašné deštivé počasí, katastrofální prostředí až na čínskou zed a šaolin. Soutěžící zajímavý, ale spousta záporáků. Kmen Zhan Hu (můj oblíbený) se opět rozpadl velice brzy, takže vcelku o ničem. Dave byl sice pracovitý, ale jinak protivný, panovačný, jsem ráda, že letěl celkem brzy. Frosti, chvilku takovej chvilku jinej, rozhodně velice zajímavej člověk se skvělou fyzičkou, patřil k těm "lepším". Kuře, vypadl brzy a nevadilo mi to, nezajímavej člověk.Erik se dostal vcelku daleko a patřil k mým oblíbencům. Peih Gee, poslední přeživší kmene Zhan Hu, fandila jsem jí ale bylo mi jasné že to do konce nedokope, zaslouží pochvalu za její jednání, přístup a pracovitost. Ashley , zajímavá image ale bohužel vypadla brzy (můj první oblíbený vyhozený člen). Jaime, prokopala se překvapivě dost daleko,nakonec vypadla kvůli pitomině, její vyhazov mi ovšem nijak nevadil. Sherea , sice nic nedělala, ale na výzvách byla docela silná, takže jsem jí přála vysoké místo.Leslie , pobožná křestanka která nedělala žádné potíže a sedla si víc s druhým kmenem , zato patrně zaplatila, přála jsem ji vyšší úspěch. Amanda a její 3 místo - té jsem nefandila ani náhodou, nejzajímavější byla snad její cenzura v pozadí, katastrofální baba i když musím uznat že silná. Denise jsem fandila i když mě mockrát zklamala kvůli hlasování, byla fajn, upřímná, nemanipulativní, vklídku , zajímavé bylo její karate v šaolinu. Courtney , mladá anorektička ale druhé místo jsem jí přála :) byla super, její hádky, gesta ap. - skvěle. Vítěz Todd byl sice pěknej (gay) ale strašnej manipulativní hráč, naprosto mě iritoval, škoda za takového vítěze. J. Robert byl vcelku nezajímavej, ničím mě nezaujal jen hádkama s Courtney. Aaron vypadl nečekaně brzy, ale taky né že by mi to vadilo :). A poslední borec nakonec - James , škoda, že nedošel aspon do poslední trojky, nejupřímnější nejsilnější hráč.. ()

Laerry

Historicky poprvé mohl americký štáb natáčet v srdci Číny na tak dlouhou dobu - a tím pádem vznikly naprosto výjimečné exteriéry a odměny za výhru v soutěži (komu se kdy poštěstí mít soukromý piknik přímo na Velké čínské zdi? Nebo si tryskáčem odletět do veřejnosti nepřístupného shaolinského kláštera na soukromou exhibicí bojových umění?). Ale Survivor je především o hráčích - a těch se tu opět sešla velmi pestrá sestava: hrobař James (který započne tradici "the dumbest move ever":D), Misska Amanda s "puppy eyes", ukecaná mrcha Courtney, prolhaná kuchařka Denise (viz aféra na reunion show), arogantní "pokerový profík" Jean-Robert, se kterým si hráli ti ostatní.., "domorodkyně" P.G", panic Erik:D, doposud nejmaldší hráč Frosti.... a malý vychytralý Todd:). Tahle série lehce vybočuje mezi "ostrovními" řadami i díky novým herním zvratům a především neočekávanému vývoji celé soutěže. ()

Babba

Tato řada se mě tolik nelíbila, všechna vyloučení až na to Jamese se dali čekat několik kol dopředu. Nebylo to vůbec napínavé. Jen škoda Frostyho že vypadl tak brzy, myslim že by měl na vítězství.... ()