OUCA - (NE)SKUTOčNí PRíBECH

• angličtina SCHEEP – (AN)REAL STORI (festivalový názov)

Ľuboš nie je ako my. Ľuboš má prehľad, má vlastný názor a neverí médiám, ktorým ide iba o zisk a nikdy nenapíšu pravdu. Ľuboš si ako jeden z mála zachoval “zdravý” rozum. Aj preto musí znášať údel človeka, ktorý odhalil utajované skutočnosti o dianí okolo nás. Najmä o takzvanej pandémii, pomocou ktorej nás chcú ovládnuť elity. Ľuboš býva u sestry Kamily a je nezamestnaný. Preto má dostatok času, aby o sebe nakrútil strhujúci dokument, ktorý pomôže ľudstvo opäť doviesť k slobode a vymaniť z pút covidotroctva. Možno otvorí oči aj Vám. Ľuboš totiž nie je Ouca! (pepo)

xzajox

Bohužiaľ opäť "len" smiech cez slzy, pretože s ľudskou debilitou sa nedá urobiť nič. Ani púšťať im denne, akí sú dementi. PP zahral dezoláta celkom dobre, ale všade, aj u neho bolo cítiť, že je to hrané nehercami. Ľudia, čo mu vyhovárali jeho bludy mohli byť intenzívnejší, ich sarkazmus a robenie si prdele mohlo byť viac z duše a nie ako čítané z papiera. Koniec už bol len o slzách a vyššie spomínanej beznádeji, že sa títo ľudia poučia. Inak som sa ale celkom bavil. Hodnotiť musím ale čisto len ideu,tému, snahu a fajn výsledok, inak by to šlo aj pod dve *. Za to teda 70% - 4* ()

Plaque

Áno, treba takéto filmy a mali by byť zároveň aj analytickym nástrojom- pustiť človeku a ak by prejavoval sympatie k názorom hlavného hrdinu, tak je to prvý znak nákazy jebilitou. Ak tomu niečo vytknúť, tak možno prílišná sústredenosť na zázemie hlavného hrdinu: nevzdelaný poloretard s náchylnosťou k alkoholu žijúci u sestry a bez akéhokoľvek príjmu. Už som videl nie jedného hoaxera, ktorý bol čo sa týka vplyvu, zázemia, dosiahnutého vzdelania, prostriedkov presný opak. ()

Elessar.

Ono je to vtipné do momentu, kedy si človek neuvedomí že ozaj takí ľudia naozaj existujú, potom to už vtipné není, kam to kráčíš slovenskej internete ()

blondboss

Táto dramédia vo mne vyvoláva zmiešané pocity. Na jednej strane nízkorozpočtový snímok, na ktorom je vidieť ozaj amaterizmus, ale na strane druhej dokonale zobrazený odkaz, ktorý režisér v úlohe herca zvládol bravúrne. Ozaj som sa v mnohých situáciách našiel a hneď som si spomenul na tie nezmyselné debaty, ktoré sme viedli aj v rodinnom kruhu ohľadom vakcín. Navyše tento film s gráciou ukazuje, kam sme ako spoločnosť dospeli a akým ľudským odpadom spoločnosti dokážeme uveriť. Z môjho pohľadu trošku zbytočne podhodnotený snímok. 75 % ()

wormi_svk

Samozrejme ide o velmi low-cost film, no vobec nenudi, ma poctivy strih a zobrazuje prakticky vsetky problemy novodobychcovid antivaxerov. Pepo Pavlik vzity do postavy Lubosa dal do toho prakticky vsetko; ma to spad, par peknych napadov a skvely finalny obluk ktoreho pozmurknutie len reflektuje autorsky nadhlad. Osobne by som si vedel predstavit v niektorych scenach trochu pritlacit, pripadne prist s nejakym vacsim konfliktom medzi dvoma postavami s rozdielnymi nazormi, no to vobec nemrzi. Ja som spokojny a len budem rad, ak sa film dostane do sirsieho povedomia. Len tak dalej! ()

argus123

Ten film je doslova o tom že ludia su hlúpy. Wow, aké šokujúce. Je jednoduché natočiť film o obyčajnych ludoch ktorí lahko uveria bludom, aj tak ísu medzi nami. Aký je však ich reálny dopad na spoločnosť ako celok ? Nepreceňujú sa ? Pravda je taká že najviac chýb ktoré má dopad na túto spoločnosť nepochadza od ludí ktorí veria v chemtrails, ale od štátu. Keby autor dal tolko energie na kritiku nášho štátu a toho čo robí, tak ako dal energiu do tvorby tejto sra*ky. Bol by som na to hrdý že sa u nás našiel niekto kto sa nebojí. Ale realita je iná. Obyčajny Slovák si robí srandu z obyčajného slováka......to je tak typicky slovenské. A to je dôvod prečo tu nebude nikdy dobre. Film som videl, neponúkol mi nič čo už dávno viem. Natočiť o tom ako ľuďom j*be nieje fakt terno, a vysoké hodnotenia nič neznamenajú. Hlupák sa zabáva na hlupákovi. :) ()

Koco odpad!

Časti spoločnosti udrel na hlavu COVID, časti ZOMRIfikácia verejného diskurzu. Boli časy, kedy by autor podobne silenú a bolestivo nevtipnú satiru zavesil na Youtube (zodpovedá aj kvalita obrazu), dnes ju môžete vidieť v súťažnej ?dokumentárnej? sekcii nášho NAJVÄČŠIEHO filmového festivalu. ()

futislav odpad!

Slaboduchý pokus o diskreditaci a zesměšnění všech, kdo prohlédli zrůdnost kovidfašistické diktatury. Dnes už je zcela zřejmé, že celý humbuk kolem kovidu byl především celoplanetárním sociologickým experimentem, který měl jednak zjistit, do jaké míry jsou ovčani a vlády manipulovatelní a druhým nezanedbatelným aspektem byly pohádkové zisky farmaceutických koncernů, které z těchto zisků uplácely politiky. Hysterie byla šířena médii a zainteresovanými politiky. Jakmile se začalo válčit na Ukrajině, kovid záhadně zmizel, protože se pozornost médií soustředila tam a kovid zdechl na skrčeninu. Nejpozoruhodnější na tom všem je fakt, že žádný z politiků nebyl pohnán k zodpovědnosti za nedozírné škody, které napáchal. Počínaje nákupem (zcela nefunkčních a zbytečných) stokrát předražených respirátorů, přes uzavírání nesmyslně nevýhodných smluv s firmami, které vyrábí vakcíny, až ke škodám na zdraví, které způsobily zbytečné lockdowny a neověřené vakcíny, jejichž tušené negativní účinky se již začínají projevovat. Vícekrát očkovaní mladí lidé umírají na mozkové mrtvice, zánět srdečního svalu a u těchto lidí dramaticky stoupl počet amputací končetin, kvůli nekrózám vlásečnic. Ale vše je jaksi zapomenuto a teď se hrne Ukrajina, která vůbec nemusela vypuknout, kdyby Ukrajinci dodržovali Minské dohody a nesnažili se o budování základen NATO u hranic s Ruskem. ()

Oup

Vau. Som prekvapený ako moc vo mne zarezal tento dramaticky pripravený námet o strete osobnosti v dezinformáciach pomocou strachu šíreneho demagógmi. Neskutočne to odzrkadľuje realitu a frustráciu toho, keď niekto blízky tomuto prepadne. Som milo prekvapený ako autenticky to dokázalo na mňa pôsobiť. ()

zitta66

Dezoláti všetkých krajín spojte sa, aka takto som si vás vy lúza naničhodná vždy predstavoval. Mimochodom takto voláko som si aj vždy predstavoval ludí, ktorý nosili masky za volantom vlasného auta. ()

Bobby_Fisch odpad!

Lidé mají odvěkou tendenci se ukájet čímkoliv, co zapadá do jejich momentálního životního paradigma. Vlastně proč ne, když diváky a především sponzory autor vždy najde. Je to spíš tragédie, pardon ale s komedií to má pramálo společného, jen to více a více polarizuje společnost ()

desod odpad!

Na jedné straně debil věřící že ve vakcíně je čip a na druhé straně tupá ovce které politici vylhali díru do hlavy že když se zaočkuje ochrání tím babičku. Ale ovcí je víc a tak je prostě slyšet stádo. 80 minut patlání si exkrementu kde je libo. ()

sml41 odpad!

100 ludi - 100 chuti ..ale preco ideologiu magora sfilmovať? to znamena ze vsetci "my" co mame na fakcinu iny nazor sme už odpisany a zatrateny do "iného košiara" než "vy" vyvoleny čo ste si dali davku? kto toto produkoval "matelko" ci fajzer? toto nepatri do kategoriu filmu, dokumentu...toto je len subjektívny nazor skupiny ludi...alebo si teraz ma kazdy z nas natočiť svoju vlastnú propagandu? nepatrim ani do jednej ani do druhej nazorovej skupiny zobrazujucej sa v tomto "diele", no osobne ma to uraža... ubohe.... ()

e2ek1el

Ľuboš je dezolát. Ľuboš verí konšpiráciám. Ľuboš je typická obeť dezinformačnej kampane alternatívnych médií. Nebuď ako Ľuboš. Dúfam, že ak niekto uvidí tento film za 10 rokov, tak mu nebude jasné, prečo sa volá Ľuboš Ľuboš. Lebo ak áno, tak to dopadlo zle. Ale k veci. Je to film, ktorý neuvidí nikto z tých, čo by ho mali vidieť. A to je škoda. Zaslúži si minimálne 4*, ale keď vidím tie hodnotenia od dotknutých, dám kľudne aj tých 5. Podobné mockumentary často nie sú vôbec uveriteľné (mali by byť?) a nudia, každopádne kto pozná slovenskú alternatívnu scénu, ten pozná aj Ľuboša (a nie jedného). A že ho Peter Pavlík zmákol perfektne. ()