Prasiatko

(festivalový názov)
  • Česko Čuník (viac)

Kvôli svojej nadváhe je Sara (Laura Galán) terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. (Marceloo)

rollman1

Španělé už dávno nejsou zárukou hororové kvality. Doby Zatímco, co spíš nebo Los ojos de Julia jsou tatam. Piggy se z traileru tvářil jako revenge flick. Nakonec je to spíš víc drámo o velice tlusté slečně, která je šikanována partou holek(No, šikana, je to jedna scéna). Pak je někdo unese a ona to vidí a nic neřekne. Celý film je nestabilní, furt jen řve, únosce je takovej trošku mental a na gore ani krev moc nedojde. Takže jediná dobrá věc je finální konfrontace, která je docela zábavná. Těšil jsem se ale úplně na jiný druh filmu. Škoda. Snad napraví reputaci Španělsku Venus od režiséra REC. ()

JASON_X

Myslel jsem, že Cerdita 2022 bude jen dějově košatější Cerdita 2018, ale je to jinak, starší Cerdita se (s menšími úpravami) celá zopakuje coby úvod, a potom příběh pokračuje dál. A nutno dodat, že pokračuje ad absurdum. Ale to je věc názoru, takže posuďte radši sami. V hlavní roli opět stará známá tučnice, kterou bezmezně obdivuju, protože já vypadat takhle, chodil bych kanálama, a neproducíroval se v plavkách před kamerou. SPOILER: A být scénáristou, nechám Cerditu nejdřív odkráglovat její rodiče (hlavně matku, která je fakt na zabití bez výčitek) a potom i ty dvě přeživší flundry v závěru. Takhle je to takový konec bez koulí a pro mě tím pádem docela zklamání. ()

Morholt

Kraťas mě zrovna dvakrát nenadchl a o celovečeráku to platí dvojnásob. Jestliže si někteří komentující myslí, že původní znění vystřelí kvalitu nahoru, tak se mýlí. Většinu času je to o hysterickém trdlování obludně nakynuté holky a protivném jekotu, který hlavní hrdinka obsatrává se svou matkou. A pak už vlastně nic. Sice se tu občas mihne magor a holce se sem tam někdo posmívá, ale ve finále jediné, na co se režisérka většinu stopáže soustředí je fakt, že to děvče je tlusté a nebojí se to ukázat. Pak teda přijde finále, které existenci filmu mírně ospravedlňuje, ale na konci se člověk stejně musí ptát, proč je tenhle blábol tak moc chválený. 20% ()

Rainey13

Tak tohle čuně se moc nepovedlo. Jeho krátký předchůdce byl mnohem zajímavější, svižnější a nabízel více otázek, na které jste si museli odpovědět sami. Nicméně i tak se jedná o zajímavý počin ze Španělska, který ničím nenadchne ale ani neurazí. ()

Trevor

Ako krátkometrážny kúsok to predsa len dopadlo o niečo lepšie, ale celovečerné spracovanie si tento námet určite zaslúžil, aj keď nakoniec to teda nie je žiadna sláva. V každom prípade ten spomínaný americký dabing tomu vôbec nepridal a aj keď som miestami zvažoval aj 4* chuť na ňu prešla po liberálnej vsuvke s masturbujúcou Sárou na ktorú sa z detstkej izby nepozerá na stene zavesená Ariana Grande Hotel Budapešť ale socha Panny Márie...Tak tá trauma liberálnehzo odpadu z kresťanstva je neuveriteľná, ale sebavedomá liberálna pička Carlota Pereda má predsa len svoju tupú hlavičku rada na pleciach a tak spomínaná rodinka pre istotu nebola moslimácka...ljaj, ale potom by nemohla ani chodiť plávať obnažená, nemohli by ju šikanovať, nevolali by ju prasiatko a vlastne by liberálna chudera nemala čo natočiť a naďalej by chodila na podpisy na úrad práce... ()

ilemas

Španělé umí natočit pěkné film, ať už to byl v mládí můj oblíbený Pes, rovněž z té doby nějaký historický film na jehož název si nemohu vzpomenout, celosvětově úspěšný seriál Papírový dům, různé neotřepané horory. Čuník mě dostal svou atmosférou a skvěle gradovaným napětím. Jen ten konec byl takový nedokončený, ať si divák udělá svůj vlastní. ()

dubinak

Docela příjemně žánrová festivalovka, která se nebojí trochu tlačit na pilu, což bylo příjemné zjištění, poněvadž jsem čekala, že se to bude táhnout hlavně na dramatičtější notě. Sice je to scénáristicky trochu podivínská záležitost, ten záporák na mě působil spíš tak, že bych s ním šla na pivo a ten závěr byl na mě extrémně uřvaný. Je to ale spíš taková odlehčená záležitost, takže se na to nijak nezlobím. Líbil se mi i ten celkový vizuál a obrazový filtr, poznal by ale i slepec, že to točila žena. V některých ohledech to má zkrátka větší koule. Nezapomněl se tam ale vetřít i romantický prvek a tím to dostalo takový zajímavý detail, díky kterému si Cerditu budu lépe pamatovat. Jinak je to ale takový v poho průměr. ()

HorrFi

Jestli nic jinýho, tak za mě je Čuník celkem originální film, protože nevim jestli jsem něco podobnýho někdy videl (nic mě ted fakt nenapadá) a Španělé maj na kontě další povedenej film, ale jak už tu psal kolega - nevyplatí se čekat horor a nějaký brutální gore, nicméně slabší čtyři tomu rád dam.. ()

Johnny.ARN

Španieli. Vy nikdy neviete, čo sa z ich filmu vykľuje. Nikdy. Toto začalo ako bežná šikana a pretransformovalo sa to do krvavého hororu, ktorý si ale mohol uletieť ešte viac, mohol byť viac morbídne vtipný a tak. Slabšie 3 z 5 ()

oveckaoa

Režisérka to natočila v roce 2018 jako kraťas pak to narvala o povídkového hororu ďáblův ocas kde to byla jedna z lepších povídek a jelikož to mělo úspěch natočila to i jako celovečerák což asi dobrý nápad nebyl . Tlustoprdku šikanují 3 holky ona si jde zaplavat a oni ji málem utopí a okradou o věci pak jich někdo unese a ona řeší jestli jim pomoct nebo ne do toho ten únosce, který snad nemá ani na tričko   po ní jede. Bohužel je to nuda gore zde kromě ustřelené ruky a uřezané nohy není žádné a film se neskutečně táhne  na druhou stranu to obsahuje snad všechny klišé co kdy můžete v těchto filmech vidět.  Posuďte sami holku co šikanují máme holka co něco ví a viděla , ale nechce to říct máme neschopné policajty máme rodiče co dceři nevěří máme vraha co se vrací na místo činu máme  sledování mobilu podle aplikace máme únos holky a následnou nehodu máme a dalo by se pokračovat.  40 procent je maximum co tomu můžu dát  není zde  co zde chválit. ()

jefff

Originální a hodně odvážní snímek, který do hlavní role obsadil dívku s nadváhou a neváhá ji ukázat v celé své "kráse". Zatímco první třetina je hodně rozjezdová, ta závěrečná je naopak solidní brutální jízda. Rozhodně nevšední podívaná. ()

Tejkina

Škoda toho konce, dost mi to pokazilo celkový dojem z filmu. Jinak jde ale o poměrně napínavý a drsný thriller, kde se pojednává i o vážných tématech jako je šikana, vztahy v rodině.. Hlavní hrdinka byla naprosto uvěřitelná a zahrála to skvěle. ()

kenkaku

Po všech stránkách bizár. Podle toho co jsem viděl jsou všichni Španělé hovada (v tom filmu snad není normální postava). Každý někoho nějak uráží, šikanuje nebo je totálně retardované pako. Tak samozřejmě středobodem všeho je vepřovka, která to nemá jednoduché. Blbé je, že soucítit s ní lze těžko (podle toho jak umí běhat se srdcem potíže nemá, její bratr není morbidně obézní = na genetiku to nehodí a s ohledem na ty sladkosti co do sebe pořad cpe, je jediný její nepřítel její mozek a zákon termodynamiky). Navíc se chová neskutečně pitomě (a tím nemyslím cokoliv v souvislosti s tím psychopatem). Co funguje skvěle je styl zpracování filmu. Takové ty “mimochodem záběry” (př. 13 minuta jak plave okolo mrtvoly na kterou se bezprostředně nereaguje). Noční scéna v lese je také sestříhaná fenomenálně (když neberu tu blbost s baterkou). Bohužel je to dějově uplácané tak nějak chaoticky. Jako kdyby scénář nevěděl co se sebou a proto si navíc bere na pomoc berličky jako je “náhoda”. Navíc ten schizofrenní závěr. Ten to asi zabil nejvíc. ()

borec999

Zvláštny film. Mierne artový, psychologický, typicky pomalý, s netradičnou hlavnou hrdinkou, pár pomerne škaredými výjavmi (šikana) i nezvyklými vzťahmi (hlavná hrdinka a hlavný záporák). I tak mám však v závere z neho dosť rozporuplné pocity a mňa osobne to vo výsledku viac nudilo a neprišiel som tomu úplne na chuť.  Plus si myslím, že film sa často tvári o dosť múdrejší než v skutočnosti je a často sa hrabe v emóciách alebo hľadaní príčiny v konaní postáv, ktoré majú podľa mňa úplne logickú a jasnú odpoveď. 2* a 35% ()

Mafiapau

To byla ale čuňácká pítchovina. Celej messsidžink filmu byl spláchnutej do hajzlu Španělským Bradley Cooperem kterýmu nedali technickej scénář s více jak 4-mi slovy, a špečík má takovej emocionální roller coaster, že bych z něho blil i já. Co je na tomto filmu pozitivní? Ze začátku to má drsný Los Cronocrímenes vibes, avšak pak už jste na 30-ti minutách.. 60-ti.. a pak na konci, a víte absolutní pešek. Takže po dokoukání filmu, retrospektivou hledám co bylo dobré na tomto filmu, a vzpomenu si jen na jediné: To jak babka (matka sáry) dostala přes držku za ty kecy který jsem musel hodinu metráže poslouchat, což byla jediná žádost od toho filmu co jsem měl, a vyplnila se. Španělé, umí udělat parádní atmošku, ALE bohužel scénář a technický scénář v tech-tree fakt nějak moc nemají.. Smysl? Haha.. Dávám jednu hvězdičku za kameru a navození atmosféry "Picture This" od Blondie.. Znalci Španěláků budou vědět. Hajzlárna na kterou se už nikdy nekouknu. A to ten začátek byl nastaven tak skvěle.. ()

b.dragonfly

Sára je sympaťačka a její představitelka byla do role vybrána skvěle. Nejedná se čistě jen o horor a proto diváci posedlí GORE (začínám být na to slovo alergická) budou možná zklamaní, že museli čekat tak dlouho. Boj s morálkou šikanované dívky, kterou silně přitahuje psychopat - únosce a jejich nezvyklé sympatie jsou vzájemné, je přinejmenším neotřelý a bavil mě. Samotný závěr překvapil. Silnější 3*. ()

Arnyfe

Jestliže si někdo ustavičně utahuje z Vaší nadváhy, tak si přejete kýženou odplatu. Nejlépe, když to udělá někdo, kdo se v tom vyžívá. Pseudoromantická drsná balada s epickým vyvrcholením. ()