Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

Recenzie používateľa Jezinka.Jezinka k tomuto seriálu (60)

Guillaumův meč (2010) (S13E01)

Zůstane-li meč ostrý, nebo alespoň naostřitelný, několik set let, je i po té době stejně dobrým popravčím nástrojem, jakým byl na začátku existence. Lidí, u nichž ztráta hlavy a tím života pokud ne světu, aspoň jejich okolí pomůže, bylo, je a bude vždy dost. Občas něčí řádění odnesou nevinní. A mnoho tragédií by se nestalo, kdyby lidé uměli odpouštět a nepletli si lásku s vlastnictvím. Amen. ()

Vraždy šité na mieru (2010) (S13E02)

Diskuse manželů Barnabyových nad tvídem na konci dílu je přesně ten dialog, na který diváci každý díl čekají. ()

Krv na sedle (2010) (S13E03)

Skutečná historie osídlení Ameriky říznutá skutečným šílenstvím. Už vždycky se u western show budu bát. ()

Mŕtve ticho (2010) (S13E04)

Víc než vraha, který mě včetně motivace opravdu zaskočil, jsem hádala další oběť. Tu jsem uhodla, leč vraha a jeho motiv ani náhodou. Ale v souhrnu by se dalo říct, že obětmi se stali dva nesympatičtí chlapíci, jichž by upřímně litoval jen málokdo. ()

Prekliaty box (2010) (S13E06)

Bylo to nějaké překombinované stran rodinných a milostných vztahů. Ale mezilidské vztahy nebývají jednoduché. ()

Tŕň v oku (2011) (S13E07)

Ten pocit, když byste vraha vcelku s chutí utopili v akvárku. ()

Temné tajomstvá (2011) (S14E02)

Úředník státní správy byl tak aktivní, až byl radioaktivní a této oběti jsem jako divák nelitovala, i když jen dělal svou práci. Oběť č. 2 měla na svědomí větší hřích a litovala jsem ji upřímně. ()

Ozveny minulosti (2011) (S14E03)

Když je v hrabství moralizující magor, jde o život. ()

Dokonalá nedokonalosť (2011) (S14E04)

Sekty jsou zneklidňující. Tajně jsem doufala, že se Rút a Johnson dají dohromady. Novinářka mě  sr.la. ()

Vražda v kamennom kruhu (2011) (S14E05)

Kolem Midsomeru nebo přimo Midsomerem napříč chodily dějiny. Tu bitva, tu mniši vyvraždění po nájezdu na klášter v lese, tu starý šlechtic, jehož meč je součástí místních legend. A dějinnými místy pak chodí jednotlivě či ve skupinách masoví vrazi. Halloween v Midsomeru musí trvat nejmíň týden. ()

Labutie jazero (2012) (S14E08)

Dudka chocholateho, podle Ladových řikadel u nás v minulosti vcelku nedávné běžného ptáka, jsem viděla na vlastní oči ve volné přírodě. Pravda, nebylo to v Čechách ale v Řecku. Všechny verze Labutího jezera, co jsem kdy viděla, končily svatbou Odetty a Prince. Bílá labuť nikdy nechcípla, natož aby zdechla i černá. Takovou z gruntu realistickou verzi bych viděla moc ráda. ()

Jazdec bez hlavy (2012) (S15E01)

Tento díl byl dobrý a tajemný a strašidelný napoprvé, napodruhé i potřetí. ()

Vražda nevinnosti (2012) (S15E02)

Dávná vražda změní životy zúčastněných a atmosféru ve vesnici a na konci se zjistí, že oběť zas takovy chudáček nebyla. K tomu poznání vede dlouhá cesta dlážděná mrtvolami. ()

Vraždy podľa horoskopu (2012) (S15E03)

Bože dobrej, zas jednou uskřinutá mužská dušička a malicherná ješitnost. ()

Vianočné strašenie (2013) (S16E01)

Závěr smutný a reálný, i když v podstatě banálnější, než duchové nabízeli. ()

Daggerov klub (2015) (S17E01)

Ten technický způsob prvních vražd byl pozoruhodný. Dceru mrtvého spisovatele jsem litovala. Výrok: "Z výše morální nadřazenosti je krásný výhled", hodlám používat nejmíň jednou denně nejpozději po obědě. ()

Incident v Cooper Hille (2016) (S18E02)

Tedy na takové Alfě Centauri lidi takhle po lesích vražděni nejsou, protože tam nejsou. Ani lidi ani lesy. ()

Vražedné umenie (2016) (S18E04)

Ty sochy byly tak děsivé, že doplněk v podobě mrtvého lidského těla na podstatě nic nezměnil. ()

Zločin a trest (2017) (S19E02)

Když někdo začne samozvaně hlídat okolí, nic dobrého z toho nevzejde a je jedno, zda jde o sousedskou hlídku nebo domovní důvěrníky. A cesta do pekel je často dlážděna dobrými úmysly. ()

Posledný kapitán (2017) (S19E03)

Pointa byla jiná, než na jakou se to jevilo víc než dvě třetiny stopáže. Vrah by si zasloužil taky jednu ránu kriketovou pálkou. ()