Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

Heroine

Midsomer. Některé díly skutečně nemají chybu. Atmosféra anglického venkova, k tomu temná stránka lidí, kteří se ze závisti vraždí, zatímco navenek se pečlivě starají o své trávníky a záhonky a zdánlivě si hledí svého. Sympatický detektiv, dobré scénáře, skvělá hudba. ()

Ezis

I když jsme doma neměli televizi a proto jsem si nezvykla dívat se na seriály, s příchodem počítačů jsem tomuhle úplně propadla. Podobně jako u dalších britských seriálů (Poirot, Jistě, pane ministře) jsem první díly sledovala s pocitem Co to je?!, načež jsem zjistila, že je vlastně přesně podle mého gusta. Složité, propracované a mírně nereálné děje, krásný anglický venkov, výborné hlavní postavy a dobře vybraní herci, nenápadný britský humor - stačí jeden Troyův nebo Jonesův pohled a vy už se chechtáte. Líbí se mně, že policisté tu nenosí zbraně, ale zároveň děje nejsou docela bez akce. Ve chvíli, kdy se scénáristi přestali inspirovat původními knihami, děje a postavy mírně ztratily na živosti, ale i tak si seriál i po 14 letech drží vysokou úroveň. S příchodem nového Barnabyho to vypadalo všelijak, ale poslední tři díly 14. série už byly zase výborné. A když seriál sledujete v originále, totiž v britské angličtině - pro anglistu a milovníka klasických anglických detektivek hotová lahůdka. ()

RedDuck

Ani se mi nechce věřit že už je to 15 let kdy se začal tento detektivní seriál vysílat. Fakt, že je i tak nejmladší z mých oblíbených seriálů, je poněkud depresivní. Pro mě je to veskrze moderní seriál, takový, který měl ukázat východisko pro nástupce jak překonat mamuty jako je Columbo či Hercule Poirot. Díly celkově geniality starších detektivek nedosahují, děj se nakonec posunuje dalšími vraždami. Lehká karikatura anglického venkova a jejích obyvatel, jedinečný charakteristický hudební motiv a příjemně civilní komisař Barnaby si mě však zcela podmanily. Nejradši mám samozřejmě ty nejstarší díly ještě se seržantem Troyem, což byl sympatický tydýt. Bez Barnabyho si to nemůžu vůbec představit, tak jsem zvědavej...taky si řikám kdy si na producenty došlápnou multikulturalisti. ()

čmelda5

Zpočátku se mi Vraždy v Midsomeru líbily, ale postupem času mi připadaly více nemožné a nudné. Navíc, mám jednu technickou otázku. Kde se pořád berou ty lidi? Vždyť už tam musí být všichni vyvraždění! Není to nejhorší seriál (znám horší "detektivky"), ale nevyhledávám ho. Ty dvě hvězdy dávám za překrásnou krajinu a úžasnou znělku... ()

Ydrosten

Jen bych chtěl upozornit, že Midsomer, je velký asi jako půlka České republiky. Takže všichni ti hnidopiši, by se mohly v klidu přestat pozastavovat nad tím, že se tam stalo tolik vražd že už tam nemůže nikdo bydlet. Rači se zaměřte na J.B. Fletcherovou, která dostala do basy víc lidí než všechny policejní okrsky v USA dohromady. ()

lemonova

Samozrejme, hodnotím prvé série... Tie majú peknú atmosféru s patričným výrazným klarinetovým motívom a sympaticky neotesaného Troya. Potom to už šlo (ako býva starým dobrým zvykom) dolu vodou. ()

bolf!k

Koukat na VvM mě naučila máti, která to sjížděla jak na primě, tak i na Hallmarku. Sám bych se do toho asi nepustil a tak jí za to můžu být vděčný. Ne že by mě to vyloženě uchvátilo, ale pokaždé když to sleduji tak se dobře bavím. I když mi nikdy nebylo jasný, kde se při tolika vraždách berou stále nový obyvatelé této jistě malebné oblasti .) 80% ()

lxbch

Tenhle seriál je pro mě zvláštní v tom, že když to začne, řeknu si bóže, zase Vraždy v Midsomeru? Ale stejně na to koukám, něčím mě to vždycky zaujme. ()

Mukunda

Zdaleka jsem neviděl všechny epizody, musím ale říci, proč ne, že to není špatný seriál. Mezi jinými, podobnými, které dnes v televizi můžeme vidět, tento určitě vyniká, což sice není takové umění, ale cení se to. Na odpočinek je to seriál jak dělaný. ()

chrispe

Vraždy v Midsomeru jsou super. I přes vtípky, že na tom místě už musí zbývat posledních pár šťastlivců. Inspektor Barnaby (John Nettles) je velký sympaťák a muž na svém místě. K ruce má vždycky nějakého pomocníka (já osobně mám nejradši namistrovaného seržanta Dana Scotta). Díly jsou různé, ale musím říct, že mě snad žádný ještě nenudil natolik, abych nedokoukala - nejradši mám díly s trochou tajemna, zvlášť jeden o čarodějnici, kde se Dan Scott zamiluje (nebo to tak přinejmenším vypadá). Neříkám, že se dívám každý den, ale když už potřebuju vypnout, tak se ráda posadím do křesla, udělám si dobrý kafe a strávím dvě hodiny odhadováním vraha a kocháním se nádhernou Anglií. A jsem moc zvědavá, jak se mi budou líbit nové díly s novým inspektorem Barnabym v podání Neila Dudgeona. Btw: když jsem byla malá, měla jsem z midsomerské znělky husí kůži. Brr! :) ()

sarkareifova

Koukám na to deně se svojí babičkou, který to už viděla snad třikrát, ale stejně jí to baví. Mám jen jedinou otázku: Jak to, že je jich tam ještě tolik, když v každém dílu umřou nejméně tři lidi? Postava detektiva Barnabyho jako by napodobovala Scherlocka Holmese. To jediné se mi trochu nelíbí. ()

Drom

A já už vítám diváky u dalšího kulinářského okénka. Dnes si ukážeme, jak uvařit domácí detektivku. Do mírně retardovaného okresu kdesi ve Velké Británii vložíme přitroublého takypolicistu a jeho řádně vymytého poskoka, který neumí moc řídit. Oba dusíme bezmála dvě hodiny na mírném ohni. Mezitím si do misky nameleme 2 až 4 čerstvé mrtvoly s podivnými jmény, dle chuti, a za stálé flegmatičnosti vyšetřovatelů postupně přihazujeme. Vše dochutíme nejméně jedním vidláckým poloretardem či vyšinutou ženskou, přihodíme manželskou nevěru a mírně opepříme nevěrohodností. Znalci chutí mohou přidat špetku hromadného veselí právě probíhající zvláštní události. Podáváme s velkou dávkou dalších zbytečných postav, avšak bez invence detektivů. Přejeme vám podprůměrnou chuť! ()

frbulka

Teprve nedávno jsem tento seriál objevila a i když každý díl jede podle stejné šablony a v Midsomeru je opravdu něco prohnilého, každý z těch dílů má více či méně slušnou dávku napětí a záhadnosti. Když si k tomu připočtu sympaťáka Barnabyho a jeho milého psa, vychází mi z toho příjemná a docela inteligentní detektivní podívaná. ()

Sosak

Detektivka, která je naštěstí aspoň z Anglie a ne zase z Německa, každopádně i tak je to až přespříliš suchý a nemůžu se ubránit dojmu, že z tiolika vraždy by se museli obyvatelé Midsomeru každej třikrát zabít. Nejhorší je ale ta nuda. ()