Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

Garch

Kdyby tak nebyly epizody natahované do délky celovečeráků. Zhruba tři, čtyři vraždy na epizodu, Midsomer přišel snad o tisíc obyvatel. S původním šéfinspektorem Barnabym o hvězdu lepší. ()

Greg25

80% Výborně vystižená atmosféra anglického venkova a trošku syrově, bez příkras a drsně ukazáné vraždy a jejich vyšetřování se skvělými herci, příběhem i scénářem, výborná detektivka pro všední i nevšední dny. ()

thunnus

Nová generace anglických detektivek je víc než důstojným pokračovýním děl autorů jako A. Christie, D. Sayersová, G.K. Chesterton ale třeba i A. C. Doyle. Máme tu nového detektiva, kterému nechybí charisma a místy i vtip. ()

Skarface

Další z řady kriminálních serialů co má svoji ůroveň ,John Nettles skvěle hraje svoji roli nedokážu si tam představit někoho jiného ()

Honza dAve

Oproti ostatním rádoby detektivkám se psy od "grüssgottů" vysílaných na TV Prima je tohle slušný anglický nadprůměr, na který bych se byl býval rád často díval, kdyby komerční konkurence nedávala v podobném čase pro mě pětihvězdičkový MASH. ()

Zeek

Vraždy v Midsomeru jsou příkladem toho, jak má správná detektivka vypadat. Nejen nejlepší britská detektivka, ale určitě lepší než všechny ty americký s..ky (rozuměj tuctový akční kriminálky). Berte to obrazně, ale vlastně je to pravda, až na nějaké výjimky. Zrovna mě napadl Columbo, víc toho snad ani není. Moje hodnocení: 80% ()

filmator

Příjemný britský detektivní seriál, který začne jednou vraždou a v průběhu děje následují minimálně tři další :-) Skvělá úvodní zněla, sympatičtí herci, většinou nápaditě vymyšlené případy, někdy pěkně strašidelné a napínavé. Každý díl je přitom vlastně samostatný celovečerní film. Vzhledem k dosavadnímu počtu epizod už lze očekávat závěrečný zlomový díl, kde bude odhaleno, že celý midsomerský okres povraždil inspektor Barnaby (který jistě stojí i za zmizením seržanta Troye) :-)) ()

bomber3

Údajně toto má být mysteriózní seriál. Ve skutečnosti je to dost nuda. Mám rád anglické seriály, mám rád krimi seriály, ale tohle mě prostě moc nebere. ()

Košoun

Opravdu vynikající TV detektivní seriál, který společně s Herculem Poirotem řadím mezi špičku. Těžko říci, kteý z nich je lepší, ale dalo by se říci, že Vraždy v Midsomeru je modernější Hecule Poirot. Stejně propracovaný děj jednotlivých dílů, mnoho postav a hlavně logické uvažování. Nic tam není jen tak a každá postava má smysl. A nutno říci, že Daniel Case byl Nettlesův nejlepší kolega. Oproti všem CSIčkům, německým pokusům o "detektivku" typu Big Ben, atd... je Midosmer naprostá špica. ()

rusty09

Barnaby vyřeší každý případ, což se mi nelíbí. Navíc v Midsomeru už umřelo tolik lidí, že i Amerika by byla poloprázdná. ()

jasanka

Všechno je to příšerně pomalé a nelogické, Midsomer už by dávno kvůli vraždám zmizel z mapy. Ale je v něm taková "vražedná pohoda", že (když není zbytí) se na seriál stejně sem tam podívám. ()

Mlle

Esence toho nejděsivějšího ze středostavovského životního stylu 20. století. Rutina předepsaných životních událostí poslepovaná vzájemným pokrytectvím, v němž je i návštěva dobré francouzské restaurace či výbava domácí kuchyně jen noční můrou jakési podivuhodné sociální povinnosti, v níž každý nádech svazují pravidla nevraživá ke spoutaným uvnitř a ještě nepřátelštější ke svobodným vně. Je-li seriál jen trochu odrazem reálných zvyků anglického maloměsta na přelomu milénia, nemůže být pro tyto kraje nic příznivějšího než hutný melting pot plný nově příchozích. Zautomatizovaným úkonům a výměnám informací dominují odosobněné "úsměvy" inspektora Barnabyho s přesně stanovenou mírou frivolnosti a shovívavosti pro vyvolání patřičných "sympatií" a jeho prostší "dobrácká" povaha, metaforicky vyžadující na čistě prostřeném ubruse standardní polední krmi o třech chodech do skonání světa. S odstupem času je pohled do této naší anglo-evropské, kdysi samozřejmé, nedávné minulosti ještě svíravější. ()

Ben Nevis

Svělé britské, ústřední dvojice sympatická (narozdíl od herce inspektora Dalglieshe, který mi nesedl), příjemný odpočinek od americké produkce. S tou to sdílí pouze pouze kvóty na krev a počet mrtvol/díl. ()

tuwanakha

Docela se divím, že v Midsomeru ještě někdo žije při množství vražd, které se tam staly. Nicméně skvělé detektivní příběhy s příjemným Johnem Nettlesem v hlavní roli inspektora Barnabyho. ()

hazaba

Miluju inspektora Barnabyho, jak s klidem a přehledem řeší záhadné vraždy, které se odehrávají v Midsomeru, kde se na první pohled nic moc neděje. Seriál si celou dobu drží výbornou úroveň - poklona jak scénáristům, tak režisérům. Jeden z mých nejoblíbenějších počinů. ()