Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

DAPDO

Obsazený a zahraný je to na jedničku, ale já byl po konci stejně nasranej. Komorní krimi-thrillery mi vůbec nevadí, ale Ještěr byl na mě místama pomalej až moc. Navíc asi po hodině jsem začal tušit, jak to celý nakonec bude, takže ani ten závěr, kterej se mimochodem povedl, mě už tak nepřekvapil. Prostě jsem po všech těch recenzích a hodnoceních čekal o něco víc. ()

FeriusParfax

Neoslnilo mě to. Táhlo se to, nezdálo se mi, že bych byla extrémně napnutá, jak všichni píšou. Viděla jsem to na 3x. Tolikrát jsem u toho od včera usnula. Mírné překvapení se konalo, ale taky nic, co by mě odpálilo a co bych úplně nečekala. Takové slabší 3*. Odnáším si z toho asi jen to, že zkorumpovanost je úplně všude. Což ovšem taky není žádná novinka. Příjemná byla hudba, která doprovázela „napínavé“ chvíle. ()

Daiker

Ďábelský Benicio Del Toro by si zasloužil lepší případ. Herci jsou dobří a budování atmosféry funguje skvěle. Pomalé tempo mi nevadilo. Hudba luxusní a ten konec potěšil....Jen jsem čekal jiný případ... ()

elessar04

Ještěr. Nový film od (mé "velice oblíbené") společnosti Netflix na mě zaútočil tak silně, že budu asi nějaký ten čas zcela omráčen. Děj se dá shrnout jednoduše: bude zabita bohatá realitní makléřka a detektiv Tom se snaží tento brutální případ vyřešit, avšak vše je mnohem složitější a zamotanější. Jak vás film neustále napíná, tak stále čekáte na to grandiózní finále. Přijde? Nebo to tvůrci úplně poserou? No, z hodnocení jste asi poznali, že to ti tvůrci neposrali. Obsadili Benicia do hlavní role. Myslím si, že díky tomuto rozhodnutí jsme dostali jednoho z nejlepších detektivů posledních kriminálkových let. Tvůrci kromě výbeřu skvělého detektiva Toma i perfektně rozumí řemeslu. Ten film byl po řemeslné stránce TOTÁLNÍ ORGASMUS. Úžasná kamera, skvělý střih, prakticky minimum umělého světla, červená barva, hodně celků (což je v dnešní době skoro jako nějaké filmové sci-fi nebo sprosté slovo), využívání zrcadel a opakující se postupy, které s přibývajícím časem nikterak nenudí, výborná hudba, barvy - toto vše přispívá úžasné atmosféře. Ta se dala po celou stopáž krájet. Někdy přišlo i drobné humorné uklidnění, které jen doplnilo již tak dost chutný stopatrový dort ještě chutnější třešničkou, které jen přispělo k tomu, že postavy nebyly přeříkávající roboti, ale lidé. Po zhlédnutí se otevírá brána zvědavosti, kdy chcete vědět více a více. Nejste však zklamáni z toho, že některé linky jsou stále dokořán. Proč? Protože Ještěr/Reptile je kurva skvělý řemeslný film! Netflixi - a kurva celý světě - koukej točit víc takových filmů, které jsou řemeslem a ne ideologickou šaškárnou. ()

KUFI

Mirne nadprumerny. Sice se tam toho moc nedeje a ztracel jsem se v tom, ale atmosfera byla dobra, chvilema i takrka lehce hororova.. i Tarantulák hraje slusne. ()

Ivo

Asi největší filmová nuda pláž za posledních několik let. Zádumčivě depresivní Del Toreador s parukou nastříkanou v místní autolakovně, nekonečné kecy, čumění a (ne)akce o ničem a ani na čtvrtý pokus jsem to přes veškerou snahu nedotlačil do cíle. Ani usnout se u toho nedalo. Takové útrpné polykání dvacetimetrové gázy namočené v čerstvé omítce. ()

AngelG

Solidní atmosféra, super obsazení, ale tím to asi končí. Bohužel to nepřináší nic, co by člověk už několikrát předtím neviděl a v mnoha případech o dost lépe zpracováno. Už od začátku je tak nějak jasné, kdo je za všechno zodpovědný, aby vám pak v půlce filmu řekli "Ano je to přesně tak jak jste si mysleli" a tak pak jen sledujete jak to končí vlastně takovým divným urychleným koncem bez nějaké velké konfrontace a tím nejvíce klišé způsobem. Žádný velký zvrat, žádné velké rozuzlení, které by člověka dostalo. Za mě tedy slabota a rozhodně jsou na trhu mnohem povedenější kousky. ()

Stíba

Určitě jedna z nejlepších kriminálek posledních let. Neonoirová atmosféra, pěkná práce s kamerou, skvělý soundtrack a dobře napsaný příběh jsou pohromadě skvělým mixem a za vedení Benicia Del Toro vytváří skvělý film. Netflixu se moc filmů v posledních letech takhle nepovedlo. ()

Kobitch

Benicio hraje Benicia, atmosféra řádně hutná a podbarvená tak temnými tóny, že by se za ně nestyděla ani Hildur Guðnadóttir. Moc dobrá rutina, která ovšem za úplnými peckami o něco zaostává, a já nevím moc v čem. Připomínalo mi to slabší odvar z 10 let starého Zmizení. ()

Dave Lister

Tak konečně jsem viděl film Ještěr a musím říci, že kdybych nevěděl že to točil režisér který má rád víkend, tedy ( točil videoklipy The Weeknda ), tak bych řekl že zatím stojí David Fincher. Potemnělý styl, kamera jako z většiny jeho snímků a velmi pomalé tempo.  Hudba také nebyla úplně jako z filmu Barbie a opravdu navozovala velmi zneklidňující atmosféru. Benicio hrál jako vždy s ledovým klidem sobě vlastním a Justin Timberlake se tvářil jako když má v sobě anální kolík. Nejlepší výkon za mě podal Michael Pitt ( Snílci, Šikana, Funny Games). Po mnoha letech se v celovečerním podání, objevila Alicia ( ta co hrála ve videoklipu Aerosmith Crazy, kamarádku Liv Tayler) Silverstone, která vypadá úplně stejně, ale o třicet let starší. Ne, teď vážně! Všichni zúčastnění to opravdu zahráli výtečně a Ještěr opravdu temně a zběsile gradoval. Čím blíže se to chýlilo ke konci, tím víc to do sebe začalo zapadat. Atmosféra posledních dvaceti minut by se dala krájet a možná ještě dál. 5* plných. ()

ER

Kriminální drama, které v první části vyšetřuje vraždu a ve druhé odkrývá organizovanou drogovou činnost, má sice pomalé tempo, ale o to lepší atmosféru. A Benicia. Jedno ale souvisí s druhým, tudíž ani brzké odhalení vraha není pro příběh až tak zásadní. Jen právě ona konspirační linka je přeci jen rutinní a bystrý divák rychle odhadne, jak se věci mají. Své dělá všudypřítomná hudba a zvukový podkres, místy natahující tóny, aby atmosféra byla o to napínavější. A byť mi westernové tanečky moc nesedly a ani hlavní postavě, tak se z toho nakonec vyklubala solidní podívaná za 70%. ()

Kingjiri

No nevim, nebýt sem tam povedený temný atmosféry a výbornýho Benicia Del Tora, byla by to děsná nuda. Ono už takhle o žádnou extra velkou zábavu nešlo kvůli extrémě pomalýmu tempu vyprávění a režii, která ráda prokládá důležitý scény zdlouhejma nic neřikajícíma scénama. SPOILER: Příběh je v podstatě rutina o zkorumpovanejch poldech z jedný policejní stanice, ale aspoň se tenhle twist daří nějakou chvíli kamuflovat. Na druhou stranu, kdyby příběh hned v tomhle smyslu vyložil karty na stůl, mohlo být docela napínavý sledovat, jak si good guy Del Toro počíná mezi zkorumpovanejma kolegama. KONEC SPOLERU Zase další případ, kdy hype kolem nějakýho bijáku fakt uplně nechápu, tři slabší hvězdy. ()

bearmeedek

Není to špatné a vidět se to dalo. Ale bez jásání nebo dokonce tance. Když se podívám na hodnocení, mám dojem, že všichni tančí. Tato kriminálka určitě měla být TA temná. Jenže dnes jsou všichni nepozorní a roztěkaní. Odpovědná osoba šla pro "omáčku" k filmu, čuměla do mobilu, a místo do šuplíku Temnota šáhla do šuplíku Roztahanost. A je to. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (viac)