Neobyčajný svet

• Česko Divnosvět (viac)

Vydajte sa na cestu hlboko do Neobyčajného sveta, ktorý sa odohráva v obrovskom, skrytom, podzemnom svete, kde na vás čakajú bizarné stvorenia, hroziace nebezpečenstvá a úžasné dobrodružstvá. Cesta nás zavedie do sveta, o ktorom nikto netušil, že existuje, kde sa stretneme s množstvom neznámych tvorov - niektorých zvláštnych, niektorých podivuhodných a niektorých vyslovene nebezpečných. Najväčší objav, ktorý na hlavných hrdinov-rodinu Cladeov čaká, je však kľúčom k ich vzájomnému vzťahu a k tomu, čo ich čaká v budúcnosti. (CinemArt SK)

Belphegor

Opravdu nevím, proč Divnosvět čelí takové kritice. Za mě je to milý animák plný barev s hezkou animací, ač nepřináší nic nového a jde na jistotu. Zakončení se mi líbilo, nese to zajímavé poselství, ale to už jsme taky viděli jinde. Mám tedy za to, že se na animák strhla lavina kritiky z linie ochranitelských rodičů, jež prostě nedají připustit, aby ve filmu pro děti byla homosexulní tématika. Taky si myslím, že na to má vliv rovnoměrné rozložení černých a bílých, což někomu v období podobnému středověku může přijít zvláštní. Mě to ale nevadí, film se nijak neopírá o náš svět. Má největší výtka je spíš ta, že to má hluchá místa a vtipy nejsou nijak originální. Podle mě v žánrů animáků vnikly horší filmy, které jsou hodnoceny lépe než Divnosvět. ()

Dory009

Osobně si myslím, že to nebylo zas tak hrozný, jak ostatní většinou říkají. Hezká animace, a příběh se mi taky celkem líbil. Taková rodinná pohodovka. Za mě průměrný animák- nenadchne, neurazí ()

cenitel

Naprosto ukázkový film udělaný na dnešní podmínky, Disney dodrželi všechen řád dnešních nastavených práv: malý černý kluk a ještě teplej a rodiče to berou naprosto v klidu. To jsem ještě v žádným animaku neviděl, homosexualita do animaku nepatří, fakt ne, je to dětský film sakra. Toto bych dětem fakt nepouštěl. Taková Cesta do Středu Země, jen v podstatě nevěděli jak to nazvat. Když pominu těch spousta nesmyslů, jelikož je to animak. Béčkový animak, dost se nepovedlo. A celkově velmi rychle uspěchané celé. Cíl pohádky byl jasný. Autor něco vymyslel, ale nedokázal myšlenku dotáhnout do úspěšného cíle, chybělo mi tady víc vtipů jak u jiných animaku. Trochu suchý kolikrát pro děti. Nejvíc to zachraňoval Flek. Max. 50% ()

Dalajlada

Úžasný, environmentálně založený film. Navícvětšina jeho prostředí je jako ze světa steam punku nebo na dobrém tripu. Poměrně dosti připomíná prostředí hry Albion. ()

davidb

get woke, go broke. po zásluhe to prepadlo...námet celku dobrý, ale tie detaily....najma samozrejme gay teen romance. chodte s tým už do prdele...oh wait! ()

Jrk

Audiovizuálně skvěle zvládnuté. Bohužel tím to končí. Lady a Tramp je od 18+ A tento film od 6ti let. Toto podsouvání politické korektnosti už není vůbec korektní. Kazí to dobrý dojem z filmu. ()

leafroller

Není to tak, že by se mi film nelíbil, i když byl poněkud rozplizlejší, než by se patřilo. Dokonce má velmi cool ekologickou pointu. Navíc má také velmi cool odkaz, že když něco děláte dlouho a dlouho, nemusíte to automaticky dělat správně. V tomto směru se mi okamžitě vybaví dlouhá řada mých bývalých absolutně neschopných nadřízených vysokých manažerů, jejichž jediným argumentem vždy bylo a bude: Já už to dělám 25 let, takže mi nemusíte vykládat, co je a není správně. Ale to je jen odbočka. Filmu bohužel sráží polovinu hodnocení otevřená propagace homosexuality u malých dětí. A s tím tedy mám velký problém. Nebýt toho, mohl se film dostat nad 50% a já si nemusel lámat hlavu, zda porušit mé pravidlo nehodnotit filmy, které spadnou pod. ()

ceda1987 odpad!

Tak tohle Don Hall totálně podelal. Po úspěšné Velké šestce a Ryana a drak, které jsou krásné a můžu je s dětmi vidět neustále je tohle propad o 100%. Neříkám že vizuálně je to špatný, ale měli dát na plakát LBGTQ. To bych na to své dítě nikdy nevzal. Upřímně tohle byl opravdu omyl, který mi ukázal, že musím být opatrný s výběrem. Dnešní doba je opravdu šílená a nikdy jsem si nemyslel že budu řešit na které pohádky se moje dítě bude koukat. ()

mariannda

Jedna hvězdička za vizuál. A ne, pro mě opravdu není normální, že se vsechny ty gender cosi strkají I do animáku pro děti, a nemusím být kvůli tomu nutně netolerantní. Rasovou pestrost beru, ale proč se pro Pána Boha musí strkat odlišná orientace do pohádky, to mi hlava nebere. Trochu respektu k přírodním zákonům??  Buďte tak hodní a aspoň těm dětem nedělejte v hlavě maglajs. Za mě už je toho všeho moc, je to otřepané a děsně neoriginální. No nic, abych si šla pustit třeba Sněhurku.. ()