V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (Cinemart SK)

Miroslav.Zac

Zábavná a místy docela brutální variace na klasický příběh. Myslel jsem, že film nabídne jen pár dobrých scén a zbytek vyplní nudnou vatou, pozornost u něj jsem si však udržel celou dobu. Největší hvězda Cage měl kupodivu nejmíň prostoru, ale to vůbec nevadí, protože neměl zase tak moc co nabídnout. Film je o jeho poskokovi Renfieldovi, jehož Nicolas Hoult zahrál na výbornou. ()

BarbarellaHa

Hmmmmm já nevim, ale Cage mě prostě posledních pár let sere! Každýmu dojde o čem tenhle film bude- Emotýpek slouží Draculovi a chce bejt soběstačnej a dospělěj a HLAVNĚ bez Draculy tadááááá a je tady film s Cagem.....Není to blbý, ale taky teda nemůžu říct, že by to bylo dobrý, děj vo hovně, efekty pěkný, ale co stojí za zmínku, je herečka Awkwafina, s tou je prdel, žádná sexbomba, prostě normální holka, co je na všechny nasraná, tak jo, kvůli níííí se na to mrknout dá, ale žádnej zázrak to prostě není🤷🤷🤷 ()

lucij68ee14

Na tento film jsem byla opravdu zvědavá. Nicholas Hoult mě z nějakého důvodu ve filmech prostě baví a lákadlem byl samozřejmě především Nicholas Cage jako Dracula. Mile mě překvapilo i to, že se ve filmu objevila Awkwafina, kterou považuji za jednu z nejlepších komediálních hereček podlední doby. Cage mě jako Dracula bavil. I když ho mám zaškatulkovaného spíše jako herce dramatických rolí, tady jsem se u jeho výkonu opravdu v pozitivním slova smyslu bavila. Role mu opravdu sedla. Škoda, že se v roli neobjevil ve filmu s kvalitnějším scénářem. Na Draculu bych se v jeho zpracování klidně podívala znovu. Film však plynuj tak rychle a chvílemi se mi zdál až na hranici parodie bez nějakých velkých zápletek, že jsem si Cage ani moc neužila. Snímek jako celek považuji spíše jako podprůměrnou komedii dnešní doby. ()

Dandirion

Aw...Awakw....Awakwafina?.... No prostě nevím, jestli je tak otřesná herečka, nebo hraje tak odpudivou postavu. Někdy si vedlejší role film ukradne pro sebe a jindy ho totalně posere. A to tak že se na to snad ani nedokážu dokoukat. A tohle je za B. Ten film by možná mohl bejt i tříhvězda, nebejt Aw...Awakw....seru na to. ()

flyer.nick

Je smutné, že to je jeden z nejlepších Cageových filmů za poslední dekádu. Je v tom filmu ale jedna věc daleko horší než Cage, a to je Awkwafina, to je fakt děsná herečeka i do komedií. Jinak to docela ušlo. Podruhé už si to asi nikdy nepustím, ale jednou se na to podívat šlo i bez toho, aby se člověk nudil nebo si říkal, proč se na to vůbec dívá. ()

Martin.Proko

Víc než zábavné, metafora na nejen bossing.  Vizuálně dobré , hudebně  neutrální. Zajímavé záběry a super triky se nekonají. Spíše to těží z drobných detailů a konverzací. Cage to přehrává výborně . Když nechcete pozvat upíra dál tak bacha na předložku... ()

Naby

Zábava to celkem byla, hromada nápditých vtipů a trochu přehnaných krváren. Celkově to bylo dobrý a na jedno podívání to je určitě. Celkem 3,2* ()

Standey

Dlouho jsem kolem toho přešlapoval a vůbec se mi do toho nechtělo. O to milejší překvapení mě čekalo. Je to kur#vsky zábavné a pekelně to odsýpá. ()

sibal

Film je odlehčená fantasy pitominka s dvěma moři krve.. je tu dost drsného humoru a přehnané, dobře natočené akce, hlavní antihrdina je sympaťák a kámoška policistka to tu také nekazí.. a Nicolas jako Drákula také upírstvo nijak neztrapňuje. ()

Belphegor

Od Renfielda jsem nečekal nic víc než jednoduchou komedii a přesně to jsem dostal, a že mě to bavilo. Příběh o sluhovi, kterému se zachce vymanit ze spárů svého pána, bohužel čelí nízkému sebevědomí a tak je seberozvoj pořadu dne. Nicolas Cage v roli Drakuly se mi dost zamlouval, působí neotřele a stylově a Cage si to očividně užívá. Potěší odkazy na původní film, na který nepřímo navazuje, ale tedy klasická vstávačka z rakve chybí. Škoda. Film si neužijete, bude-li čekat něco převratného, je to především blbost, a tou to taky zůstává. Struktura příběhu i dějové zvraty se nevyhnuly klišé, ač pár zajímavých věcí se najde - zejména krvavé scény jsou bombové, ale samozřejmě dost přehnané. Film občas rychle přechází od jednoho k druhému, ale vzhledem ke směru, kterým se udává, by nějaká větší hloubka kazila pospolitost. Myslím si ale, že postavy mohli být víc motivovány. Nicholas Hoult v roli Renfielda se mi zdá být sympatickou postavou, mě ale vůbec nesedla Awkwafina. Její nadání totiž tíhne ke komedii a jako komička je výborná, jakmile ale přechází do vážných scén, vůbec jí to nevěřím, a to jich tu má. Jsem rád, že se autoři nesnažili přehnaně zavděčit young teen žánru, díky tomu film potěší každého, kdo chce nenáročnou zábavu s poměrně dobrou atmosféru a nebude si připadat, že už to je mimo jeho věkovou kategorii. Za mě dobrá odreagovačka, kterou si rád někdy pustím znovu. ()

jara12

Nick Cage jako Drákula v satirické komedii o jednom výjimečném a zároveň toxickém vztahu? Jsem naprosto prodaný? Film je pro specifické publikum, které na film jde s úmyslem vidět famózní výkon obou Nicholasů a zasmát se absuditám, které film nabízí. Je to morbidní, trhají se tu končetiny, ale zároveň je tu love story a motivace, jak se postavit svým démonům a získat sebevědomí. Sidelinka s policií dost tahá snímek dolů a to z důvodu obsazení do jedné z hlavních postav herečku Awkwafinu, kterou můžete znát z Shang-Chi, kde hrála stejně otravnou postavu jako zde. ()

boris92

Do veľkej miery zbytočný film. Čakal som že spojenie takého množstva talentovaných hercov bude zaujímavý. Film však skĺzol do dosť veľkého klišé bitiek a zbytočného násilia. ()

kavralajka

Pro všechny, kteří si nevěří, je tenhle film dokonalým návodem, jak si dodat sebevědomí. A doufám, že Nicky si Drákulu zahraje vícekrát. ()

Lukango

Moc jsem nečekal, ale dostal jsem i tak o trochu míň. Celkový problém jsem měl s akcí a humorem, protože ani jedno není dobře zvládnuté. Po pár stříkaců cgi krve a pár utržených končetinách akce začne být předvídatelná a nepřijde s ničím, čím by diváka překvapila. Čekal jsem, že alespoň ten humor bude zvládnutý, ale ono ne. Divák (alespoň já) se téměř nikdy nahlas nezasměje, spíše jen se pousměje a to si myslím, že je velká chyba u filmu, který se vážně zas tak moc brát nemá. Alespoň herce je příjemné sledovat. Nicholas Cage si Drákulu naprosto užívá, ale mezi ty nejlépší Drákuly nepatří. Nicholas Hoult mi připomínal Hugha Granta svojí zmateností, přízvukem a mimikou. Ostatní herci tu jsou, ale to je celé. Dialogy klasicky béčkové a to některým hercům svazuje ruce. Některé scény jsou dlouhé, ale jako celý film uteče velmi rychle. Jedná se o film, který se snaží působit temně, vtipně s doprovodem litrů cgi krve, avšak žádné z těchto políček není zcela naplněno. Známka: 5/10 ()

jmennno

Už ani nevím, kdy jsem viděla dobrý film s Nicolasem Cagem. Snad už si bude lépe vybírat, v čem hraje. Opravdu se mi jeho výkon líbil. Bavila jsem se. A to se mi u filmu s NC už dloho nestalo. ()

Reyer

NC se mi tam moc nehodil. A co se týče efektů, chápu, že šlo o nadsázku, ale mě se moc nelíbila. Začátek bych skoro hodnotil méně, pak to bylo lepší (děj) a na konci mi scházelo něco ... jakoby náznak, že vlastně vše může pokračovat ()

snop

Renfield je ryzí komediální kravina, ovšem plná krve, utržených končetin a různých stříkanců. Parodická alegorie toxických vztahů a jak se z nich dostat, přičemž zobrazeným exemplem je známý vztah hraběte Drákuly a jeho Renfielda. Výtečně přehrávající Nicholas Cage a Nicholas Hoult tomu dodávají šťávu. Ostatní role a bohužel v určitých pasážích i scénář jsou slabé, zejména role policistky (paní s pseudonymem Awkwafina) je zahraná občas tak divně, jako kdyby tvůrci vzali ty scény z nějaké studentské produkce. Proti klasickým béčkům je ale prostě výkon obou Nicholasů ryzím uměním, které film pozvedává z kategorie Otrlého diváka k Ošlehanému connoisseurovi. ()

tonysawer

Lepší 4*, vzhledem k hodnocení tady to hodím na 5*. Hrozně jsem si to užil a Cage byl v té roli skvělý, stejně tak Hoult. Tohle si někdy pustím znovu, stejně jako Planetu Teroru a Krvavou hostinu 1-3. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)