V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (Cinemart SK)

BOURQUE

Horror „comedy“, ktorá medzi riadkami sa snaží zachytiť prvky toxických vzťahov a poukázať na to, že ako veľmi dokážu zničiť „človeka“. Krvavosť a brutalita bojových scén miestami mierne prekvapila. Nic Cage rolu princa temnoty jednoznačne užíva. Osobné hodnotenie: 71% (***)  ()

Rockerman

Na komedii málo vtipné, na horor málo hororové a veskrze tedy dost nudné. Je už na čase vymyslet nějakou paní Drákulovou, protože jinak tu opět dominují ženy a muži jsou jen do počtu, tedy kromě Renfielda. Hlavně Shohreh Aghdashloo, která mě svým vychlastaným hlasem srala už v Expanzi mi šla na nervy i jako šéfka gangsterů. Dá se to vidět bez větší újmy na zdraví, ale tato slátanina je určena k rychlému zapomenutí. ()

Ydrosten

Netuším proč to Cage hraje jak vyfetlej na koksu závislej neandrtálec ale přesně to film shazuje. Ten náběh na slušnej "rejpanec" do drákulových filmů tam byl ale pokaždé co se na scéně vyskytl Cage, jsem přetáčel. Broukožrout a spravedlivá policistka předvedly v několika scénách hezký kousky a na konci si to evidentně užily oba ale jinak ten film nemá nic co by stálo pevně na zemi. Škoda že tam byl Cage který to opravdu srážel každým vyceněním zubů. 1 hvězda za nápad s terapií a za tu motelovou akční sekvenci. Je pro mě záhadou jak se někdo mohl rozhodnout sem nacpat Cageho, když všichni ví co je to za člověka. Bez něj by to mohlo být lepší. ()

helloween93

Renfield vypadal bizardně od prvních fotek Cage v roli Draculy. Pozitivem je, že se Nick Cage vrátil po letech do kin ve větším filmu. Tím je ale výčet pozitiv u konce. Nepochopil jsem, co chtěl McKay natočit. Van Helsinga/ Bladea? Proč je tam tedy tolik humoru na sílu? Drama, které ukazuje Draculu z perspektivy jeho sluhy? Proč je tam tedy akční část s mafií a tolik buddy prvků? Fakt nechápu, co tohle mělo být za film. Nicolas Hoult není můj oblíbenec a stejně jako v nedávném Menu i tady hraje roli ubulence. Rapperka Awkwafina mi v některých rolích nevadí (když hrsje weird nerdky), ale roli policajkty jsem jí nevěřil ani minutu a Cage se snažil hrát, ale o jeho postavě se kromě toho že je super zlá, nic nedozvíme. Ani ten gore mě nějak nebavil, protože byl hrozně overused. Promarněná příležitost na vtipnou hororovou komedii. Kasovní neúspěch pro mě není překvapením, kdo by na tohle šel do kina? Já ne, protože se mi dlouho nestalo abych se u akční komedie, která má 92 minut většinu času nudil a koukal, kolik ještě zbývá do konce. ()

MarekPlachky

Renfield aneb od Nicka bych si nechal sát krev celý den. Nicolas Cage hraje krvesajného, ďábelského, manipulativního, prohnilého Hraběte Drákuluse a jak se dalo očekávati, je tou nejlepší částí celého filmu. Jeho až nelidské herecké exprese a působení, s nímž hraje, mu sedí jako na míru vyrobená rakev, zkrátka to, že ve svých rolích nepůsobí jako skutečný člověk, nýbrž jako mimozemšťan snažící se napodobit lidské chování, je zde výhodou. Každá sekunda, kdy se objevil na plátně, je učiněný komediální rauš a nebeská blaženost. I Nicolas číslo 2 Hoult odvádí bohulibou práci a jeho terapeutická sezení jsou skvělé a humoruhodné. Problém je však zřejmý, on je tu i zbytek filmu. Vzbudí až podiv, jak moc filmu škodí nepřítomnost Hraběte Drákulase, nejen v zábavnosti ale i kreativitě, z překrásné a brutální nadsázky Nosferatu se ocitnete v mafiánském příběhu a ještě k tomu v ne moc dobrém mafiánském příběhu. Nejhorší je, že tu část ani nemůžete ignorovat, protože je to zatracená polovina celého děje. Mám slabost pro filmové ptákoviny (klidně si doplňte i jiné synonyma užívané hrubiány spodních vrstev společnosti) a tento film je setsakramentská ptákovina. (Hrabě Drákulus a terapeutická sezení jsou na 5 hvězdiček, mafiánské a policejní věci na slabé a průměrné 3 hvězdy = výsledek jsou tedy 4 hvězdy a pohlazení po hlavě za promrhání Nikoluse z Cageratu) ()

geek.ondra

Příjemná komediální jednohubka která si zcela úmyslně dělá srandu sama ze sebe a s lehkostí prezentuje trapný humor. McKay si je v tomhle žánru nesmírně jistý, Hoult je castingová trefa a Cage je naprosto boží. 6,5/10 ()

NorseSword24

Začiatok ma nadchol na veľmi dobrú, hororovú, čiernu komédiu ale do pol hodiny sa to zmenilo na klasiku mainstream. Avšak aj tak Hoult je dobrý herec ale Cage ten je boh, neskutočne si dával Draculu. A aj jeho masky boli pekne urobené. Aquapizda klasika otravna, nezaujímavá a zbytočná. Mohlo to mať potencial ale ono to ukáže už veľa krát opozerané. Ale akčne sceny boli celkom vydarene. Škoda, ale je to tých 55-60% ()

helraiser

No sakra tak tohle byla kurva vtipná Gore jízda jak prase. Cage jako Dracula je opravdu super a vždy když se objeví na scéně tak to stojí za to, podal to kurva dobře i s tím brutálním přehráváním. Tohle se sakra povedlo, je to vtipné, akční, krvavé a zábavné. ()

sykyntosh

Překvapivě velice zábavný film plný kvalitně odvedené filmařské práce. Akční scény jsou na takové úrovni, že by se za ně nemusel stydět ani Guy Ritchie a humor je rovněž překvapivě na úrovni, přičemž se pracuje především s vizuálním humorem, což je vždy dobré. Stopáž hodina a půl je velice příjemná a film tak rychle a příjemně utíká. Musím mimořádně pochválit úvodní montáž poskládanou z klasických drákulovských scén, připomínající 30. léta. On celý vizuál je na špičkové úrovni, zejména pokud jde o práci s barvou. Skvělý je také Nicolas Cage, který si tuto roli nesmírně užívá a podává svůj sice klasický Cageovský výkon, ovšem k charakteru Drákuly v takto laděném filmu se to hodí. Samotná zápletka je sice trochu jednoduchá, ovšem tento film se ani nesnaží být hlubokomyslným snímkem, ale spíše páteční zábavou. Podtrženo, sečteno - tento film je překvapivě dobrou zábavou, která nijak neurazí. ()

Daiker

Pobavilo.... Vyprávění z pozice sluhy bylo zajímavé a originální.... Vše šlape na jedničku .... Herci byli dobře vybraní a Cage si roli Drákuly opravdu užíval... Krvavých scén bylo taky dostatek... Klidně si ten film zas někdy pustím znovu.... ()

Torgal

Tento film to ťahá do toľkých smerov ktoré si častokrát úplne protirečia, až to dokonale zabíja jeho potenciál. Cageov Drakula nesie odkaz gotického horroru, no zároveň je šmrncnutý béčkovým prehrávaním svojho hereckého predstaviteľa. Je tu pár veľmi zábavných a brutálnych bitiek, kde končatiny lietajú vzduchom a krv strieka v gejzíroch, ale tiež je tu aj smrteľne seriózna policajtka Awkwafina. Jej obsadenie do tejto roly je samozrejme totálny miscast, ani na moment som jej tú zásadovú strážkyňu zákona nežral. Scenárista si navyše ku koncu vybral slabšiu chvíľu a finálna konfrontácia s Drakulom bola dosť fádna. Držiac jednu líniu (ideálne tú odhľahčene čvachtavú) to mohlo byť skvelé guilty pleasure a malá kultovka. Takto cítiť pachuť premárnenej šance, ale nemôžem povedať že som sa nebavil, či dokonca nudil. 6-/10 ()

AngelG

Je to strašná blbost s prosťoučkým dějem, ovšem to nic nemění na tom, že to je zábavné a Cageův Dracula je pohlazení pro duši. Humor sice ne vždy padne na úrodnou půdu, má to občas slabší chvíle, ale ty jsou vždy vykompenzované jakoukoliv scénou, kde je přítomný Dracula. Cage jakožto král přehrávání a dramatična si to evidentně velice užíval, dával do toho vše a tím pádem jsem si to užívala i já. Scéna, kdy Dracula navštíví Renfielda v jeho novém obydlí, je pro mě top a dlouho jsem se tak u filmu nenasmála, jako u sledování Cage a jeho grimas a způsobu mluvení. Ovšem také musím pochválit Houlta, který je také fantastický a málokdy zklame. Pokud od toho člověk nečeká mistrovské dílo, tak se bude rozhodně bavit. ()

Hellierer

Nějak málo se tu cení, čím ten film je. Protože najít v mainstreamu takovouhle jednohubku, která je svižná, s ničím se moc nesere, má 90 minut a chce prostě jenom bavit, není úplně lehký úkol. Ale Renfield tohle obvykle prázdnější místo skvěle zaplňuje. A rovnou se nebojí dělat ze sebe prdel, přihazuje zábavné odkazování na upíří klasiky a dodává sympatickou koňskou dávku parodického násilí (upřímně jsem nečekal, že se toho film nebude bát až takhle). Cage si jinak svým správně excentrickým Drákulou krade každou scénu pro sebe, ale Hoult mu svou emařskou chlapeckostí zdatně sekunduje. A vlastně i na tu Awkwafinu jsem si zvyknul. Hlášky létají, akce střídá akci a úsměv z tváře většinu času nesleze. A pak to bez zbytečného prodlužování skončí s pocitem příjemně stráveného času. Cením. ()

Nykrous

Zhlédnutí traileru mě opravdu dost odradilo, ale nakonec mě přemohla nuda a já nakonec do toho kina šel. Humor, který v traileru vypadal tak špatně, že jsem se styděl za ně ve výsledku fungoval dost v pohodě a několikrát mě to dost pobavilo. Není to ale žádný zázrak a hlášky jsou občas dost prvoplánové. Akce byla velmi atraktivní a nějakým způsobem až uspokojující :D Vázne to trochu v kontinuitě a lepším prokreslení, ale na druhou stranu film skvěle zvládá střídat komické situace s emocemi a funguje to za mě dobře. Finále je bordel, ale jako bezhlavá, zábavná jednohubka s dobrými hereckými výkony fajn. 60% ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)