Rozpaky kuchaře Svatopluka

• Československo Řekni ano, řekni ne (pracovný názov)
Československo, 1984, 13 h 41 min (Minutáž: 52–73 min)

Réžia:

František Filip

Kamera:

Jiří Lebeda

Josef Dvořák, Kateřina Macháčková, David Matásek, Josef Bláha, Dagmar Havlová, Zuzana Bydžovská, Stella Zázvorková, Jiří Vala, Karel Augusta, Jiří Bruder (viac)

Populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. (Česká televize)

Recenzie používateľa Nick321 k tomuto seriálu (6)

Omáčka (1984) (E02)

"Copak jsi nikdy neopravoval celou omáčku? No tak tam dáš trochu toho vody mlíka mouky a zaprášíš to, aby to nezřídlo. A nikdo nic nepozná!". Aneb monsieur Šechtl coby šéfkuchař v akci. Až mi trochu připomněl inženýra Dyatlova z Černobylu. ()

Svíčková (1984) (E03)

Určitě by někdo, kdo ukrad svíčkovou, by ji nechal hnít v batohu a nedal by ji do lednice nebo někam do chladu. ()

Pivař (1984) (E06)

Scéna, jak si  Jiří Bruder stále chodí pro další pivo a neustále tam něco zapomíná, mě pobavila. :D Venca Macák je zkrátka iluzionista, Houdini hadr- umí nejenom zmizet a zase objevit pivo na povel, být ožralý jak prase a rázem na to zas střízlivý, ale i se dle libosti objevovat a mizet. A jinak ti kolegové jsou taky liboví. Sváťu nechají vymáchat úplně ve všem, a když je jim ouvej, tak si samozřejmě vzpomenou jako "nejlepší kamarádi". Klasika. ()

Přepadovka (1984) (E07)

"Jestli je to na udání, tak nás potěš Pánbůh"... no bezvěrecké soudruhy asi těžko. ()

Sporák (1984) (E09)

Od tohoto dílu se charakter nyní již prakticky politbyra, tvrdého generála a budovatele, velkého soudruha Kuřátka, stává ještě komičtějším než doposud. Učí se kromě dosavadního míchání vody na čaj také rozumět plánům architektů, hřímá, bojuje aby prosadil svůj sporák, jak kdyby šlo o stavbu dalšího reaktoru v Černobylu, který za dva roky bouchne. ()

Podmínka (1984) (E11)

"Takže diváci, tím že nám vybouchlo hlasovací zařízení a já jsem v nouzi nechal odhlasovat první řadu, která díky bohu vybrala správnou variantu, v režii z toho byli tak zblblí, že pustili variantu dvě- vidíte že vám nelžeme, že máme dvě varianty". :D Hezky udělali z celého národa úplné trubky. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (viac)