Svatopluk Kuřátko (J. Dvořák) je již pevně „zabydlen" ve své nové šéfovské funkci. Spolu s vedením odjíždí do Budapešti, kde se v obdobném supermoderním hotelu nechává inspirovat zkušenostmi maďarských kolegů. Každému se zalíbí něco jiného, Svatopluka nadchne elektrický vysokozdvižný vozík, který by velmi usnadnil každodenní práci jeho podřízených s tunami materiálu. Cestou zpátky v letadle získává pro tento nápad náměstka (P. Haničinec), který ho zanedlouho po příletu překvapí – předá mu vozík k užívání. To ovšem Svatopluk ještě netuší, kolik problémů si na sebe tímto nápadem ušil. První problém – kdo s tím vozíkem bude jezdit? A co teprve, když se zjistí, že mladá skladnice Stanislava (L. Šafránková), které je nakonec vozík svěřen do péče, neumí jezdit zatáčky... (Česká televize)

javlapippi

"Máš špatný kuře nebo špatnou náladu?" Inšpiratívna služobná cesta do Budapešti podnieti pokrokové vedenie hotela k zakúpeniu elektrického vozítka na uľahčenie bremien transportu. Najprv sú všetci nadšení, s roztomile drzou Šafránkovou na čele, ale po prvých karamboloch zápal pre motorizáciu klesá a je na Svätoplukovi ho znovu rozdúchať. Haničinec zatiaľ márne sní o kompjútri a teplej strave. Vtipná epizóda za štyri odvalené kachličky. ()

Brtniik

Tento seroš mě totálně minul, ale desátý díl, na který jsem náhodou narazil mě zcela okouzlil. Tedy, aby mi bylo rozuměno, okouzlila mě Libuška. V takovéto roli jsem ji ještě neviděl, ale dala ji s přehledem. Docela by mě zajímalo, do jaké míry ji režiséři úkolovali a kolik procent bylo z její hlavy ehm, ze srdce. Např. když v závěru ještěrkou zruší okachlíkovaný roh a snaží se na zem spadlý kachlík (marně) umístit na své místo... Neuvěřitelně přirozené. **** Docela pokrokové bylo hlasování obecenstva o průběhu děje. Taková vzpomínka na Kinoautomat. Celkově ovšem nezbytná agitka, ostatně jak jinak. **** Fascinuje mě představa soudruhů, že nejlepší soustružník bude dobrým mistrem. Tak to bylo i s kuchařem Svatoplukem. Vedoucí má přece jiné úkoly a musí mít zcela jiné vzdělání a hlavně vlohy. ()

sator

EV 687 Balkancar, vysokozdvižný vozík o který jde v příběhu, je Bulharské provenience. Takže věta že devizy, tedy devizové prostředky jsou pouze na jeden je nesmyslná.  Rada vzájemné hospodářské pomoci byla obchodní organizace, sdružující v době studené války socialistické státy sovětského bloku a ty mezi sebou v devizách neobchodovali.  Měna v které socialistické státy obchodovali byl tzv. Nesměnitelný rubl.  převoditelný, avšak nekonvertibilní.  Legendární převoditelný rubl sloužil jako reálná clearingová měna. ()

• Svatopluk (Josef Dvořák) si na poradě pečlivě zapisuje do svého poznámkového sešitu úkoly, ale z porady odchází bez něj. (sator)
  • EV 687 Balkancar, vysokozdvižný vozík, o který jde v příběhu, je bulharské provenience. Takže věta, že devizy, tedy devizové prostředky jsou pouze na jeden vozík, je nesmyslná. Rada vzájemné hospodářské pomoci byla obchodní organizace, sdružující v době studené války socialistické státy sovětského bloku a ty mezi sebou v devizách neobchodovali. Měna, ve které socialistické státy obchodovaly, byl tzv. nesměnitelný rubl – převoditelný, avšak nekonvertibilní. Legendární převoditelný rubl sloužil jako reálná clearingová měna. (sator)