V tomto díle seriálu jednoznačně dominují ženy. Tvůrci je pozvali zcela záměrně, neboť se domnívali, že by trocha vlivu něžného pohlaví Svatoplukovi jen prospěla. A tak se zcela přirozeně a hned úvodem strhne diskuze kolem Sváťovy osobnosti: jaký je, jaký by měl být atd.
V hotelu probíhají přípravy na zabijačkové hody. Mladí se vracejí do hotelu, kde se vzápětí strhne bujarý mejdan na oslavu Hedvičiných narozenin. Na ten se dostaví i Svatopluk (J. Dvořák), kterému Hedvika (K. Macháčková) již delší dobu není lhostejná. Ráno však Sváťa zjistí, že ze zamčené kuchyně „záhadně" zmizel jeden ze tří kusů masa na svíčkovou. Svatoplukovi nastane vážný problém, jak situaci řešit ve vztahu ke svému nadřízenému (J. Bláha). Ať už celá věc dopadne jakkoli, na Sváťu padne podezření, že někoho kryje. Pustí se tedy do vyšetřování na vlastní pěst. (Česká televize)

javlapippi

"Zavři voči." "Proč?" "Abys neviděla jak jsem trapnej." Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien si náš hrdina Svätopluk nájde frajerku Macháčkovú, čo sa následne bujaro oslavuje. Ráno po prehýrenej noci zisťuje v kuchyni absenciu rozmrazenej svaloviny a zahajuje po tomto nákladnom kuse mäsa celohotelové detektívne pátranie a neváha kvôli objasneniu ani vyraziť na lyžiach do terénu. Dobré rady, prevážne v citovej oblasti, tentoraz poskytuje ženské obecenstvo v štúdiu a muži na diaľku skrzevá štátny energetický dispečing. Môže byť, tri šampusy s nočnou prirážkou. "O filmech si nechávám vyprávět, zistil jsem, že je to daleko lepší než se na ně dívat." ()

honajz

Dneska detektivní díl, ve kterém si konečně Sváťa a pokojská Hedvika (skutečně k sežrání mladičká Macháčková) vyznají obapolné city, a ačkoliv by měl stát v kuchyni a pomáhat s obědem, jezdí si Sváťa po horách na lyžích, aby odhalil zloděje. ()

• Na začátku epizody přichází Ferda (David Matásek) a děvčata zpátky z kina a dostanou na schodech hlad. Rozhodnou se tedy jít do kuchyně, která je při pohledu na recepci vpravo hned pod schody. Později však přijde ráno šéfkuchář do práce, bere si klíč a jde do dveří vlevo od recepce (tedy spíše do sálu) a v další scéně rozsvítí v kuchyni. Kuřátko (Josef Dvořák) ho v následující scéně následuje stejně. Později, když se Kuřátko vrátí s ukradenou svíčkovou, tak už jde zase správně do kuchyně dveřmi napravo. (Vrasty)