Rozpaky kuchaře Svatopluka

• Československo Řekni ano, řekni ne (pracovný názov)
Československo, 1984, 13 h 41 min (Minutáž: 52–73 min)

Réžia:

František Filip

Kamera:

Jiří Lebeda

Josef Dvořák, Kateřina Macháčková, David Matásek, Josef Bláha, Dagmar Havlová, Zuzana Bydžovská, Stella Zázvorková, Jiří Vala, Karel Augusta, Jiří Bruder (viac)

Populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. (Česká televize)

Recenzie používateľa Grogan k tomuto seriálu (2)

Pivař (1984) (E06)

Jiří Bruder ve své roli skvělý, ale jinak se celá epizoda motá v kruhu, kdy se Sváťa věcně snaží nachytat opilého kuchaře a všechny pokusy selžou, ostatní mu pomáhat odmítnou, ale pak se tam rozčilují, že jim srazili prémie - když se nedá vina přiřadit konkrétnímu člověka, tak hezky spravedlivě všem, když ho tam tak pěkně kryjou, proč by měl srážet peníze Augustovi nebo Dvořákovi, kteří dané jídlo určitě nepřipravili? A jak tu vícekrát padlo, Sváťa se snaží jeho opilství složitě dokázat, ale jednoduchý způsob jakoby neexistoval, i když by bylo jasno hned v první scéně. Jinak to slavné rozhodování, tady je vidět, jak "zásadní" věci Dvořák řeší, protože většina rozhodnutí nikam nevede, Bruder se otřepe nebo Dvořákovi odsekne a on je tam, kde byl předtím. ()

Sporák (1984) (E09)

Za mě asi nejnudnější díl seriálu, kdy tam Sváťa celou dobu bojuje proti pokroku z Ameriky, kvůli sporákům by předělával pomalu celý hotel a když je mu logicky vysvětleno, proč to nejde, tak hned uvažuje o odchodu z nového místa. Nakonec uzná svou chybu (ještě že hlasování dopadlo takhle, jinak by to vyznělo, že chudák kuchař musel ustoupit nesmlouvavému vedení a ne, že jako kdokoliv jiný může udělat chybu). Jinak mě zarazil podivný skok v ose příběhu, minule Sváťa dostal místo šéfkuchaře v Grandu a v dalším díle se jen dozvíme, že tam pracoval skvěle 7 (?) let a hned nastupuje jinde, proč jsme z toho jeho nového vedení neviděli ani ťuk? Takže tu máme zase nové kolegy, z nichž nejlepší je bodrý náměstek Haničinec. Ale co se týče kontinuity, tak mě potěšil krátký návrat do prvního Sváťova místa a kolegů Bláhy a Vránové. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (viac)