Rozpaky kuchaře Svatopluka

• Československo Řekni ano, řekni ne (pracovný názov)
Československo, 1984, 13 h 41 min (Minutáž: 52–73 min)

Réžia:

František Filip

Kamera:

Jiří Lebeda

Josef Dvořák, Kateřina Macháčková, David Matásek, Josef Bláha, Dagmar Havlová, Zuzana Bydžovská, Stella Zázvorková, Jiří Vala, Karel Augusta, Jiří Bruder (viac)

Populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. (Česká televize)

Recenzie používateľa Winster k tomuto seriálu (14)

Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984)

Životní role Pepy Dvořáka. Slovan a jeho nerozhodnost tam, je na pět hvězdiček. Už i proto, že se mi do toho osobnostně hodí jak Kuřátko, tak právě Dvořák. Takovej obyčenej skromnej a pracovitej kluk, který dělá všehno pro ostatní a svůj vlastní zájem odkládá stranou. V Grandu, je vidět hroznej skok a i osobnostní změna, kterou sebou nová funkce přinesla...to je tak na čtyři hvězdy i za obsazení např. šéfkuchařem Augustou, který se podle mého kuchařem narodil. Poslední etapa (zařizováná super čuper hotelu) je více méně budovatelskej škvár, kdy je Kuřátko a jeho život naprosto změněn. Problémy co zde řeší, jsou sice spojené s kuchyní...ale okrajově materiálně a personalisticky. Seriálu změny spojené s kariérním postupem Svatopluka přinesly spíše ústup kvality. tento seriál si budu pamatovat, jako příběh skromného kuchaře s horského hotelu, jak vykládá dodávku, nebo jak vaři 50 čajů a sázenejch vajec. Možnost hlasování a pauzy a vstupy jsou někdy spíše rušivé, pohled na divaký působí někdy až komicky...A Dušínovské rozhodování republiky také. Rozhodně zajímavý počin F.Filipa. ()

Kuřátko (1984) (E01)

Zajímavý počin ČST :) verim ze se lide tesili na vecerni sledovani Tv kdyz pospichali z prace... Herecky perfektne obsazeno, misto? Horskej hotel v te dobe...pohadka pro oci. Somr: rekni tomu pinglovi :D ()

Omáčka (1984) (E02)

V kuchyni se musi makat, ja personalu dopreju, ale slendrian ten netrpim. Host musi dostat vzdycky najist...V kuchyni se teda pekne maka! ()

Svíčková (1984) (E03)

takove pekne souziti mladych lidi na horském hotelu... ()

Neděle (1984) (E04)

Somr vyráži...Je divny jak zalzei na nalade, a na tom co je videt. Prvni dily tak nejak vladnuly horama a ty dalsi ikdyz tam jsou taky tak to nejak nejde... ()

Dieta (1984) (E05)

, Zajimave z horskeho hotelu sup do takoveho kolosu...zajimava je role sefkuchare. A ilja racek jako vzdy exceluje. Myslim, si ze meli zustat v hoteu na horach nebo se presunout nekam na Slapy, proc? Ten velkej hotelovek kolos se spoustou anonymních lidí pusobí uplne jinak nez "kuchyn" plna hercu. Svata uz vlastne nevari, jen uklizi. Rozhodne to neni takovej pohled jako kdyz chystal snidani pro celej hotel. ()

Pivař (1984) (E06)

Svata uz nevari...Vlastne je ted jedno v jakem je to provozu, protoze jen resi lidi a co delaji. Skoda.. ()

Přepadovka (1984) (E07)

Dvorak je osoba na svem miste, takovej nenapadnej herec...kteremu tu jeho nerozodnost clovek veri. Jedine co mu moc nejde jsou ty sceny s manzelkou (ty vypadaj spis jak se sestrenici, no co nikdo neni dokonalej). Ale uz mi to prijde, jako velika politika....nicni zaber na hotel kde se delaji vecere a kde se Somr rozciluje na Svatu byly proste lepsi. ()

Kočka (1984) (E08)

Machackova (kor kdyz delala pokojksou), nebo Paulova jsou urcite hezci. ()

Sporák (1984) (E09)

Svata je malej ceskej clovek, co mel zustat varit na Slovanu...a bydlet v roubence a resit jestli v sobotu bude delat snidani Moučka nebo Somr. Dekuju za Slovan kde to je...az mi prejel mraz po zadech s Blahou. ()

Zatáčka (1984) (E10)

Vozejky zajezdy, budovani OK. Svata mel zustat ve Slovanu a ne resit nakej vozejk :D prominte ale mel. Proc z toho udelali tenhle budovatelskej skvar? Misto vareni tyhle skopiciny. ()

Podmínka (1984) (E11)

Kde ma manzelku? Kde vari? Kde je roamtika zacatku ? ()

Špalek (1984) (E12)

Jestli ja jsme u ty plotny neměl zustat - mel. ()

Recepce (1984) (E13)

Svata uz nam zase (trochu) vaří. zastupce je k nicemu (necekane) a jedinej kdo se tam tak jeste mota je omáčkář Zednicek..coz je na kuchyn takhle velkou docela malo. V hotelu slovan byla kuchyn plna hercu a jejich vykonu, coz byl uplne ale uplne jinej pohled. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (viac)