První příběh se odehrává v romantickém prostředí letní jihočeské krajiny, několik kilometrů proti proudu Vltavy nad Českým Krumlovem. Zde, jen kousek od vodáckého tábořiště, je nalezeno tělo mladé dívky. Leží v rybářské loďce, přivázané u břehu. Dívka je utopená, ale na prsou má i bodnou ránu. Na jejím těle je vyznačen keltský symbol. Vraždu vyšetřují kriminalisté z českobudějovické kriminálky. Šéf vyšetřovacího týmu Karel Dvořák (D. Novotný) na první pohled působí jako kliďas, který se vyhýbá fyzickým konfliktům. Zdání však klame. Udržuje se v kondici a má skvělý výcvik. Před nástupem k policii totiž sloužil u tajných služeb na zahraniční misi. Jeho tým doplňuje zkušený kriminalista Michal Hudec (L. Noha), krásná kapitánka Jana Šímová (J. Bárdos) a mladý operativec Petr Braun (F. Březina). Shodou okolností se právě celý tým nacházel jen kousek od místa činu na výjezdovém semináři, takže vyšetřování probíhá tak trochu v improvizovaných podmínkách. Keltský symbol na těle mrtvé dívky a její nalezení ráno, po oslavách pohanského svátku slunovratu, jsou závažné indicie. Jde snad o rituální vraždu, nebo někdo jen využívá okolností k zakrytí pravého motivu činu? (Česká televize)

salahadin

Tak už vím, že další epizodu nedám a končím prvním dílem. Já vím, je hrozně těžké přijít s krimoškou po nedostižných Případech 1. oddělení, ale takhle to celý zvoslit, je neodpustitelné. Hercům jejich role nevěřím, vyšetřování připomíná naše dětské hry na policajty a bandity. A Elizaveta Maximová, jinak sympaťanda od kosti, opět na sedadle zadrženého. Škoda...přitom herecké obsazení slibovalo hotové hody. Bohužel je to velmi, velmi zle napsané. ()

Enšpígl

Tak tohle byla čistokrevná zoufalost. Už jenom ty výslechy v hospodě, jako to se vůbec nedělali žádný administrativní úkony ?  Příště bude policie mít pracoviště v tramvaji ? Další show bylo samotný vyšetřování, policajti se tam objevovali jak houby po dešti, jednou ten u toho, podruhý ten u toho, vyšetřování mě připomínalo nákup v Tescu, tak dlouho zmateně kroužím kolem, až si do košíku něco hodím, abych už odešel. No ještě tomu dám šanci, ale bojím se, že tenhle seriál celý nedotáhnu. ()

troufalka

Nemám ráda detektivní příběhy zasazená do nějakého neobvyklého prostředí. Tady to byli Keltové. Netuším jak moc bylo prostředí autentické, policejní práce čirý diletantismus, jak je u českých seriálových kriminálek zvykem. ()

Faustka

Po první epizodě. Tedy, herecké obsazení je dost bídné. Leoš Noha jako člen budějovické mordparty je spíš výsměch. A celé mi to přišlo takové amatérsky natočené. Jako kdyby si skupinka lidí přijela užít přírodní scenérie a jen tak nezávazně si za flašku špiritusu usvědčila vraha. Protože mám ráda kriminální případy všeho druhu a jsem též plátce TV poplatků dám tomu ještě šanci, ale příliš nadějně to nevidím. ()

Crocuta

V Třísově a na "Dívčáku" jsem byl před lety na čundru, tak za tu vzpomínku půl * nahoru. Ale ani jinak si nemyslím, že by to byla až taková hrůza, jak ukazuje zdejší hodnocení. Takový běžný český kriminálkový standart, včetně neodmyslitelných slovensko-maďarských hereckých posil. Stránský a Beretová na konci potěšili. ()

honajz

Zdlouhavé nic s pokusem nějak to okořenit těma Keltama, ale holt Chlumský není Strach. Naprosto průhledný zločin, kde jediné, co policajty nenapadlo, zeptat se sami sebe (jako to udělal podle mě každý čtenář a milovník detektivek), kdo měl z té partičky největší motiv. (Což mimochodem vede k úvaze, jestli pachatel/pachatelka zanechal/zanechala ten mobil na akci schválně, aby se nedal/nedala vystopovat následně přes GPS, protože pak by šlo o úkladnou a předem plánovanou vraždu). A to cameo Schneiderové a "Ostravačky" (nezapomenu na její památnou scénu honění vraha po střeše nemocnice v lodičkách s vysokým podpatkem) a Stránského (to je ten ze všech reklam na jakékoliv léky a zdravotní prostředky), to mělo jako znamenat co? Jinak myslím, že novodobí Keltové (Slované) by měli ČT zažalovat za poškození dobrého jména - viď, Dorone? A těch ostatních nelogičností bylo tolik, že se mi to ani nechce vypisovat - snad jen, že člověk, který v randálu z druhé strany kruhu kolem táboráku slyší, co někdo zašeptal někomu na opačné straně kruhu, že asi musí mít netopýří uši. ()

GeusX

První epizoda se mi pod kůži nedostala. Úvodní znělka evokovala nějaké temné drama ve stylu Temného kraje, zápletka trochu komplikovanější než v obdobných krimi seriálech (to však není výtka) a z postav kriminalistů na sebe strhával pozornost snad jen Novotný. Leoš a Judita snad příště budou mít více zajímavějšího výraznějšího prostoru. První dojem plytké kriminálky plácající se v mělkých vodách Vltavy, která vlny nadprůměru nedosáhne. Ale což, na další díly se stejně dívat budu, kriminálky mám totiž rád. ()

UncleG odpad!

Komentář z přímého přenosu pilotního dílu Místa zločinu České Budějovice. ... Hned v první minutě prvního dílu vyřkne Bárdoška typickou Budějickou větu, typickým pražským přízvujem: "A tada vážňa žala Keltavá?" (originál měl znít: A tady vážně žili Keltové?) V prudkém sledu pak následuje přehlídka scenáristické plitkosti a režijního kreténismu: 1) Policajt odvádí majitele restaurace k výlechu. Donutí ho předat podnik obsluze a odcházejí spolu pryč. Dojdou někam do pole. Tam si řeknou tři irelevantní věty a každý si jde zase po svém. 2) Jákasi svědkyně opakuje policistům poslední větu oběti - v nějakém podivném cizím jazyce. Místo toho, aby se rovnou zeptali na překlad (protože když to umí zopakovat, tak asi ví, co to znamená), musí jim význam slov rozkrýt někdo jiný až později. A to jen proto, aby ona náhodná postava mohla flexit, že pozná starokeltštinu nebo co... 3) Dvacetiletý floutek se na veřejných toaletách svěřuje jinému floutkovi, kterého v životě neviděl, se svou erektilní disfunkcí. Tak dost. Myslím, že těch zvadlejch disfunkčních údů se kolem tohodle arcidíla nahromadilo už nějak moc. Při "akční" rvačce v řece, kterou by líp natočily děti v lidové škole umění, musím přepnout. Zločin byl tenotkrát spáchán na divácích. ()

elizabeth_ba

Řekněme na rovinu, že jedna hvězdiček je spíše za Dívčí kámen než za příběh, scénař apod... A opravdu si myslíte, že Martin Donutil, jakkoli jinak by svou roli zvládl, může ještě být studentem UMPRUM? ()

rakovnik

Atraktivní prostředí, docela dobré herecké obsazení. A to je vše. Ostatní bylo tak divné a tak unyle natočené, že mi bylo celkem jedno, že pachatelem je ten herec/herečka, o kterém/které jsem si to nějakou dobu myslel. Policisté v hospodě nebyli tým. Výstup Schneiderové byl zcela mimo mísu. ()

sator

Krásné místo...😇 V závěru dílu přicházejí na scénu policisté Martin Stránský a Berenika Kohoutová a představují se že jsou z plzeňské kriminálky, jedná se o odkaz na seriál Místo zločinu Plzeň (2015), v kterém oba hráli. ()

otík

Jako rozjezd to nebylo špatné. Jsme svědky čistě pátrání po vrahovi mladé ženy. Žádné vedlejší rodinné příběhy, a tak to mám rád. Novotný pobaví, zbytek je do počtu. Rozhodně se těším na další díly. ()

Skuby47

Každý televizní seriálový začátek s cílem upoutat diváka je těžký, ale bez tohoto skvostu se příště při pondělku obejdu. Neupoutalo mne to, ztráta času. U prvního dílu jsem před koncem usnula a tak jsem se dopoledne musela podívat na závěr, jestli se přece jen nekonalo nějaké překvapení. A nekonalo. ()

chrispe

Co si dáte? - Vás!! Proč? Proč se pořád dokola točí průměrné/ podprůměrné kriminálky, které jsou si podobné jak vejce vejci. Všechny tyhle party vyšetřovatelů by se daly lehce zaměnit (a když chcete udělat změnu, tak tam prostě lípnete někoho z předchozí kriminálky). Případ mi přišel nezajímavý, prostředí fajn, vyšetřování a vše okolo k smíchu. -> POSMRTNÁ kresba. Sama si to určitě neudělala. - A nemohla to tam už mít nějak dřív? ... WTF?? ()