Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa GeusX k tomuto seriálu (3)

Slnovrat (2023) (E01)

První epizoda se mi pod kůži nedostala. Úvodní znělka evokovala nějaké temné drama ve stylu Temného kraje, zápletka trochu komplikovanější než v obdobných krimi seriálech (to však není výtka) a z postav kriminalistů na sebe strhával pozornost snad jen Novotný. Leoš a Judita snad příště budou mít více zajímavějšího výraznějšího prostoru. První dojem plytké kriminálky plácající se v mělkých vodách Vltavy, která vlny nadprůměru nedosáhne. Ale což, na další díly se stejně dívat budu, kriminálky mám totiž rád. ()

Zelená horúčka (2023) (E11)

Pohodová televizní kriminálka s pohodovým týmem kriminalistů. A kupodivu nebylo ani na první dobrou evidentní, kdo je pachatel, což je fajn. ()

40 ruží (2023) (E12)

Povedený případ, zejména pro pozvolné rozuzlování zápletky, že pachatel nebyl evidentní. ()