Ako vyzerá vyšetrovanie vraždy s filmovým štábom za chrbtom? (RTVS)

R.A.D.E.K

Fanoušek kriminálek jsem nikdy nebyl a asi nikdy nebudu. Tento seriál sleduji jen ze zvědavosti v jakých lokalitách se bude děj odehrávat, jelikož v kraji od narození bydlím a docela dobře jej znám... Co se týče hodnocení. Budějovická "mordparta" je asi to je nejhorší, co PČR nabízí, jinak si nedokážu vysvětlit vystupování, jednání a myšlení hlavních postav.  Mám pocit, že všechny postavy mají stejné emoce bez ohledu na to jakou roli v příběhu mají. Už zhruba po 10 minutách každého dílu divák tuší, kdo by mohl být vrah. Gradace děje nula. Leoš Noha jako kriminalista je asi největší omyl české televizní tvorby. Ve výsledku mě na každém díle baví většinou pouze lokalita, kde se děj odehrává. ()

bratr_jezek

Při natáčení pohádky zabije někdo trošku "namachrovaného" režiséra (že by nějaká skrytá parodie na nějakého reálného?). Bohužel ani tento díl nepřekročí klasický průměr snadno zapomenutelných "velekriminálek" ve znamení Specialistů, Odznaků, Modravy a podobně. Tak policie například brání všem odjet (jedna herečka tak bude mít asi problémy v divadle), ale produkční si tam klidně přijede a odjede, nikdo neřeší, že je po ní sháňka a jen kousek od místa činu, na druhé straně hráze, se odehrává vydírání a předávka jako z nějakého amerického akčňáku, jen s tím, že pachatel v pohodě všem těm policistům zase nějak proklouzne skrz prsty. Do role inkognito "herečky" nasadí policistku, která neumí hrát (protože, dle vlastních slov, neumí lhát), ale má maďarský přízvuk (to nevymyslíte - sice to zaujme režiséra, ale nějak se zapomíná, že netočí Jane Austinovou, ale vánoční pohádku). Vrcholem jsou pak vsuvky hlavního vyšetřovatele, který si najde čas porvat se s kaskadéry nebo si skočit do krabic. Já z tohoto seriálu opravdu chvilkami nemůžu, to je zábavnější než Možná přijde i kouzelník (jen je to podobná šaráda) ()

Mallinali

Tady si někdo užíval natáčení. Ostatně půlka dialogů se jela evidentně na první dobrou, bez oprav. Hlavně žádný stres. A já si to taky užívám, i když asi trochu jinak. Ty detaily, jako hlavni vyšetřovatel blbnouci s kaskadery, mimo scénář maďarsky mluvící (ne)herečka v české pohádce a policií uzavřený areál versus libovolné příchody a odchody produkční i vraha/vyderace, to je jen k pousmati. Co je ale fakt bžunda, vražda režiséra (natolik významného, že mu svěřili nejsledovanější televizní pořad roku - vánoční pohádku) vůbec nikoho nezajímá, jenom z povinnosti tu policii. Takže ani tady nejsou žádná média, šéfové, rodina a přátelé oběti, cumilove, strach ve štábu.... dokonce ani štáb nepřestane točit. A to ani po druhé vraždě, která teda zajímá aspoň tu manželku, i když asi jen kvůli akční scéně s vykupnym. Zajímalo by mě, jestli tím chtěli odlehčit žánr, nebo to prostě jenom odflakli. Komedii vsak v popisku nevidím, i když pár humorných vsuvek tam bylo. Abych jen nekritizoval, prostředí zajímavé, hudba skvělá, kamera vynikající (i když Blatnou mohli ve scénáři trochu víc prodat, tady bylo v zásadě jedno co je to za zámek), některé vtipy povedené a vraha jsem neodhadnul. ()

wdo

Figur jak orloji, už po 5 minutách nevím, kdo je kdo. Policajti vykreslení jako banda debilů. Z obšancovaného zámku jim ujede, kdo si zamane, že existuje vysílačka asi ještě neslyšeli, na louce u rybníka se pohybuje 100 lidí, ale nikdo si nevšimne, že se někdo brodí přes rybník (za světla), policejní pes je retard, který na druhém břehu rybníka nechytne stopu. Au. Kriminální seriál to tedy není, ono se to nedá zařadit ani jako komedie páč zasmát se můžeme jen celkovému pojetí, možná horor, záleží na tom, jak moc se vám u toho budou ježit vlasy. ()

otík

Spíše smutně úsměvný díl, ve kterém se natáčí na zámku film a režisér je nalezen na vyzdobené loďce mrtvý. Pak se ztratí ještě někdo, ten ale zpočátku nikoho nezajímá. Mezi herce se vmísí kriminalistka Bárdos a zaboduje svou maďarštinou. No a pak se objeví pachatel a dostane co proto - vlastně ani to ne. Tento díl je totální průměr, je natočen tak jaksi nezajímavě, nepoutavě, detektivové se jen proplétají natáčením filmu a za chodu natáčení filmu si vyšetřují. Nejslabší díl série, protože nemá absolutně žádné kouzlo. Nechce se mi věřit, že by za změnou "nálady" filmu stála výměna režiséra, ale od tohoto dílu režíruje Hřebejk a ten už několikrát kriminálky totálně zazdil. Tady tomu asi nebude jinak. ()

• „Kniha hříchů“ je kniha od autora Chen Xiwa. Jedná se o sledování temné strany psychiky. Sedm novel zkoumá vztah mezi sexuální a politickou dysfunkcí a korupcí a používá témata jako znásilnění, incest, S&M, impotence a voyeurismus jako metafory rozkladu společnosti. (sator)
  • Kriminalisté berou do rukou předmět doličný – krabičku cigaret, na které jsou otisky podezřelého, bez jakékoliv její ochrany. (sator)
  • Točilo se v parku zámku Blatná, který se nachází ve stejnojmenném městě asi 60 kilometrů severozápadně od Českých Budějovic. Zámek patří mezi stavebně historicky nejhodnotnější a architektonicky nejvýznamnější památky svého druhu v České republice. (sator)