Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

vyfuk

Ta zatracená dvojka snad zkazila celou sérii. Vlastně se dost těžce dívá na film jako je třetí díl Impossible, protože skoro vše se opět zdá nelogické. Ale s novým příjemným nádechem něčeho lepšího. To je asi hned vidět i jenom podle toho, že režie dává nějaký smysl a na film se alespoň dá konečně koukat. Když pominu občasné excesy kameramana, který asi usnul za svým zařízením. Pak je to složitější. Film je určitě napřed. Nabízí i zajímavější zápletku, která ale je tak trochu podobná dvojce. Občas však člověk nalezne divné aspekty ve scénáři, kdy postavy mezi sebou mluví, ale je to spíše jako random generátor slov, který moc nedává smysl. To jsou spíše dialogy. Pak člověk naopak musí ocenit spíše akční část, kdy se nám nabídne scény, kdy Ethan umí odezírat, což je později použito ve filmu. Hned ten film vypadá poctivěji. Pak už člověka trochu zamrzí případy, kdy Ethan vlastně školí profíky a sám se trochu chová jako malé dítě. Nebo to, že si Ethan našel ženu je jen záminka, aby měl pro celý film slabinu. Těžko říci. I tak se dá říci, že film umí stále překvapit asi dvěma zajímavými momenty, u kterých fakt člověk stojí a čumí. Obecně však musím říci, že jsem si zkouknutí trojky moc neužil. Asi to připisuji na vrub skepsi. Co nadělám. Zdá se, že snaha je jedna věc, ale poté, co jsme dostali něco jako druhý díl, říkám si, zda to má vůbec smysl. ()

drackula

Abramsovi sa podarilo uchovať kúzlo jednotky a zároveň priniesť akciu, ktorá síce nebola taká cool ako v dvojke, ale napriek tomu bola dostatočne atraktívna. Zlosyn a aj zápletka už trochu koketovali s Bondovkou, ale špionážky teamwork fungoval a udržal ducha série v správnych mantineloch. Atraktívne boli aj zahraničné lokácie a celkovo prevládala spokojnosť. 80% SkyShowtime ()

Ludivitto

Pěkný popcorn. Takový dražší ALIAS na velkém plátně s jinými herci a jednou mega hvězdou, která mi místy svým "herectvím" připomínala jednoho belgického karatistu. ()

faraon

kedze sa MI2 iba snazil napodobnit a predbenhnut inak skvely a pre mna number 1 film MI1, sa to o MI 3 povedat neda, ten nazov by pokojne mohol byt iny pretoze okrem IMF prvkov vobec s predoslimi dielmi nesuvisi, Cruise zostarol (dospel) a ma zenu planuje zivot (spojit predosle diely by mohol nejaky prequel trojky ktory by zobrazil ako a preco sa Ethan rozhodol pre taky zivot a ussadil sa..), dalsim skvelym bodom je zaporak ktoreho ksicht mi pripomina bitkara z vedlajsej ulice:) 4* preto lebo som cakal viac od Rhamese hlavne v zavere sa hodilo zopar vtipnych poznamok na zensku a zase na druhej strane mohli ubrat tempo a to i po humornej stranke ku koncu filmu resuscitacia a podobne. ALe Cruise je Cruise:) ()

Molir

Hoooodne povedene pokracovani, i kdyz na jednicku jeste kousek chybi - Alias na velkem platne, jen misto Sydney je tu Ethan :-) ()

silent cut

V budoucnosti... Jednoho krásného radiačního dne si domů přinesu speciální edici všech dvaceti dílů MI, postavím to vedle čtyřicet Bondovek a budu chvíli přemýšlet, jestli byl Cruise nejlepším agentem Huntem... Tenhle díl hraje pro něj... Víc řešit netřeba... ()

Almásy

najlepsi diel serie, bez debaty. nad logickostou filmu sa netreba zastavovat, kedze to je akcny film. abrams ma so zvratmi skusenosti uz zo serialov a aplikoval ich priam brilantne. a phillip seymour hoffman ukradol pre seba cely film. vlastne som drzal skor jemu ako cruisovi ()

prasacimor

Jednotka bola trochu oldskool a puosobila mierne lacným dojmom. Dvojka bola zas až príliš impossible, no toto je presne to pravé orechové. Celý čas je na čo pozerat, ani na chvílu som sa nenudil aj bez toho aby to skĺzlo do nechutných efektových orgii...mission complet ()

mikulem

Mission Impossible - to má být především příběh, kde se nejdříve myslí, a pak jedná. Jestliže v prvních dvou dílech na to autoři pozapomněli, ve trojce to už zcela ignorují. Jediná dobře připravená akce - únos ve Vatikánu, vypadá jakoby vypadla z úplně jiného filmu. Cruise se bezhlavě vrhá do nepřipravených akcí s nejasným cílem. Film ždíme emoce, kde může, na úkor logiky. Celá zápletka kolem kočičí pracky je v podstatě nesmyslná. Pompézní akce nemůže nikdy zakrýt základní logické rozpory. Omlouvám se, ale u filmů prostě myslím. Nedovedu si v tom zabránit. ()

sellsakul

Pri čítaní komentároch v diskusiach, som sa rozhodol, že dám MI3 predsa šancu. (a spravil som veľmi dobre). Pretože po priemernej MI a veľmi slabej MI2 som nemal najmenšiu chuť na tretiu časť. MI3 je super akčný thriller, ktorý sa nerozbieha pomalým tempom, ale hneď od začiatku valí na plné obrátky ako to naj akčnejšie perpetuum mobile. Pre mňa veľké pozitívne prekvapenie. K plnému hodnoteniu chýbajú dve veci. Po prvé: Všetci vieme ako sa to skončí a po druhé: Niektoré scény boli veľmi prehnané, ale nebolo ich veľa. Keby som bol v kine, tak možno by to bolo aj za 5*, ale keďže som nebol, tak ostávam u 4*. ()

Andrew78

M:I:III je jeden z nejlepších akčních filmů, jaké jsem kdy viděl. A rozhodně je to ten nejlepší film s Tomem Cruisem! Abramsova režie je naprosto bezchybná, skvělý střih, mírně roztřesená kamera a úžasné akční scény. Jasně, nejsou moc nápadité, ale ve strhujícím tempu, který Cruis i Abrams nasadili, budete hltat každou minutu. Scény v továrně, Itálii a na mostě jsou tím nejlepším, co Vás ve filmu čeká. Do očí proto bije jen mírně odfláknuté finále, ovšem přesto skvěle fungující. Cruise podává svůj nejlepší dosavadní výkon (a konečně vypadá jako tajný agent, ktrému jeho páci bezpochyby věříte), na Michelle Monaghan se příjemně kouká, Jonathan Rhys Meyers je novou hereckou nadějí a Philip Hoffman zápornou roli zvládá naprosto s přehledem. Jeho výhružky mu budete přímo žrát a celý nápad dát emotivně vybroušené skoro-finále hned na začátek filmu se ukázalo jako ten nelepší tah. M:I:III je zkrátka plný chytrého napětí, úderné akce a skvělých hereckých výkonů. Pro mě příjemné osvěžení mezi současnými akčními filmy, kterým chybí snad všechno, co Mission Impossible III nabízí. ()

Fony

Uvažoval jsem o čtyřech hvězdičkách, ale tenhle povedený akční zážitek se sympatickým obsazením se mi z hlavy vykouřil rychleji než jsem čekal. Přesto mi ty dvě popcornové hodiny uběhly velice rychle a příjemně. 70% ()

spikey1

Síla! Abrams je prostě génius, z umírající MI dokázal vykřesat Bournovsky dokonalý film a navrátit sám sebe zabíjejícího Cruise. Navíc Hoffman je prostě maximální padouch kterému věřím to že by mi prohnal hlavou kulku bez mrknutí oka. ()

Anticque

Nic jsem od třetího dílu nečekal, a věděl jsem proč. Na první díl to zdaleka nemělo a abych to také trochu vyzdvihl, byla to o něco lepší podívána než druhý díl od Johna Woo. Jinak příběh, počítačové scény, efekty a celkové provedení spadá do průměru. Herecké obsazení bylo to lepší ve filmu, ale jinak k tomu nemám co dodat. Dávám 65%. ()

Heraldika

Opravdová jízda, kdy se nestačíte podivovat nad tím, kolik děje a akčnosti lze nacpat do dvou hodin. Z třetí "mise" by se (jen s lehkou nadsázkou) v klidu uživilo pět klasických akčňáků. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)