Rachel Stoneová (Gal Gadot) je nezkušená technička v elitní jednotce MI6, kterou vede hlavní agent Parker (Jamie Dornan). Její tým MI6 však netuší, že Stoneová ve skutečnosti pracuje pro Chartu – tajnou mírovou organizaci, utajenou i před ostatními špiony, která využívá špičkové technologie k neutralizaci globálních hrozeb. Rachel byla vycvičena jako dokonalá profesionálka, fenomenální agentka v terénu, která se drží mise, sleduje informace a nikomu nevěří. Když rutinní misi zmaří záhadná hackerka Keya Dhawan (Alia Bhatt), Racheliny dva životy se střetnou. Zatímco se žene za ochranou Charty a snaží se překonat nepřízeň osudu, zjistí, že lidský přístup může být její největší předností. (Netflix)

BFG2000

Celá ta myšlenka je natolik stupidní, že i kdyby vše ostatní bylo top, stejně půjde o hloupý film, který je ztrátou času. Snad nebude dvojka. ()

honeja

Výborný špionážní film! Drží se pravidel svého žánru a přináší takovou ženskou bondovku. Jistě, mnoho inovativních prvků zde nenajdete. Ale to ani není třeba. Akce je dobře natočená, příběh dostatečně uvěřitelný, postavy zajímavé, tempo super. Místní hodnocení nechápu a asi mu ani nechci rozumět. Já jsem se skvěle bavil. Je, pravda, trošku úsměvné, že skoro všechny důležitější kladné postavy jsou ženy, ale co už. ()

papadoce

Gal Gadot má suverénne najkrajší úsmev zo všetkých herečiek a hrozne som dúfal, že ho uvidím aspoň raz. Toto mal byť asi James Bond v “sukni” a možno aj mohol byť, nebyť občas stupídneho scenára plus, Gadot mala po celý čas nohavice. Niekedy keď sledujem takéto filmy, tak si pri niektorých replikách reálne predstavujem, že ich napísali deti. Lebo ak nie, potom je to ozaj na pováženie. A potom si človek predstaví, že tieto neschopné scenáristické zrúdy štrajkovali za vyššie platy a uspeli. Bralo sa to tak hrozne vážne, ku agentskému tímu z MI6 som si nevytvoril žiadny vzťah a akcie bolo síce požehnane, ale prišla mi skôr taká tuctovejšia. Čo mi ale chýbalo najviac bolo hláškovanie. To proste k akčňáku patrí ako pancetta do boloňskej, ale toto bol len syr a kečup na špagetách. Jing Lusi som doposiaľ v žiadnom filme nevidel, ale bola sexi, Gal sa na mňa občas usmiala, no nebol to “ten” úsmev a Jamie Dornan mi absolútne vadil. Pravdou je, že nálepka 50tich odtieňov mi na ňom prischla natoľko, že mi v ostatných filmoch prekáža. To čo sa netflixu podľa mňa podarilo s Gray Manom zrejme chceli zopakovať v ženskom prevedení, ale nevyšlo to. Hlavné príčiny sú chýbajúci humor, akciám zase chýba čosi navyše, aby zaujali a Gal sa herecky snažila, ale scenár jej viac proste nedovolil. A z biedy to nevytrhla ani hviezdna Glenn ako šedá eminencia charty. Svoju vinu na tom celom nesie slabší režisér. Bezvýznamné plus ale dávam pomerne mladému režisérovi za pokus natočiť kultový záber v šatách na konci filmu. Bol presne taký ako celý film. Nie špatný, ani nie nezabudnuteľný. Taký je Heart of Stone. Na pozretie ok, na opakovanú projekciu len málo použiteľné, hoc záver naznačuje, že sa počíta s pokračovaním. 3 ⭐️⭐️⭐️. 66%. ()

koty2201

Všetky filmy od Netflixu alebo aspoň väčšina, znie na papieri vždy veľmi sympaticky. A aj toto s popisom, ktorý pôsobil ako ženská verzia Jamesa Bonda, ma veľmi zaujalo. Len výsledok už nie je až tak veľkolepý a kvalitný aký by mohol byť. Ten potenciál to skutočne malo. Nakoniec som sa dočkal, vďaka podobnosti spočívajúcej v umelej inteligencii, takého chudobnejšieho bratranca tohtoročného siedmeho Mission Impossible.  Príbeh je jednoduchý. Hlavná hrdinka Rachel Stoneová (Gal Gadot) pracuje pre prísne tajnú organizáciu Charta, ktorej pomáha pri ich operáciách umelá inteligencia zvaná Srdce. S tým, že krycie mená agentov tvoria názvy žolíkových kariet. Čo mi príde ako dobre zvolená a atraktívna tématika. No a ich účel je zasiahnuť tam, kde iní zlyhali a preto sa aj vydáva za novicku v britskej MI6, ktorá ide po hackerke, ktorá chce ukradnúť Srdce, aby sa pomstila. Klasika. Herecky mi najviac sympatická prišla rozhodne Gal Gadot. Neviem, ale vyžaruje z nej dobrá charizma počas jej hereckého prejavu. Rovnako ma potešil aj Matthias Schweighöfer, ale už mi príde taký obohraný v tom význame, že Netflix si ho dosadzuje takmer všade v rámci ich tvorby. Ale stále má svoj prijemný a jemne humorný prejav. A síce majú vedľajšie úlohy pomerne známe mená ako Jamie Dornan, BD Wong, Glenn Close a tak podobne, ich výkon je buď zabudnuteľný alebo nevýrazný aj napriek väčšiemu priestoru na obrazovke. Motivácie postáv a ich backstory sú načrtnuté dobre, aj keď nie vždy je dobré, aby ti svoj origin každý len prerozprával ako svoj osobný príbeh a lepšie by bolo ho len ukázať. Ale akčné krimi trilery toto nikdy nemali poňaté nejak komplexne. Aj v tomto mi to pripomínalo spomenuté dobrodružstvo Ethana Hunta. Napriek tomu si postavy moje sympatie získať vedeli pomerne rýchlo a prišli mi zaujímavé. Samotné akčné scény, kde hrdinovia využívajú kombináciu AR technológie a zároveň AI sú podľa mňa veľmi pekne a sympaticky natočené, až mi pripomínali videohru. V spojitosti s tým umelým a škaredým CGI pri lietaní cez hory, výbuchu islandskej univerzity alebo naháňačke na motorkách mi to dojem mierne kazilo. Avšak v konečnom dôsledku sa mi zábery kamier aj tak páčili. Bojové choreografie pri bitkách typu telo na telo už tak pekne herci nacvičené nemali a niekto to očividne odflákol, keď to nacvičoval s nimi. Celkovo by vo filme mohlo byť viac akcie a vysvetľovanie pomocou obrazu a nie dialógov. Ale budiž. Takže Heart of Stone je za mňa veľmi slušný akčný projekt od Netflixu, ktorý síce nevidím na univerzum ako by to chceli tvorcovia, ale ako akčná trilógia by to mohlo skončiť. Neostáva mi nič iné, len počkať na oficiálne stanovisko Netflixu, či dajú pokračovaniu zelenú alebo pôjde divácky o prúser. A myslím, že milovníkov B-kových akčňákov to poteší. ()

jprmusic

Tuhle slátaninu by nezachránila ani Sigurney. A Gadot je příšerná herečka. Všichni členové Charty se chovaj jako kreténi a ve finále jsem měl chuť všechny postřílet sám. Strašná blbost. 1 hvězda navíc za I want to know what love is 😁 ()

curfew77

Uf, tohle nebylo snadné. Pro Gadotku mám velkou slabost, a moc, moc jsem chtěl, aby se všechny ty výsměšné hejty rojící se už po prvním traileru nakonec nenaplnily, a byl to aspoň ucházející rutinní thriller. A prvních čtyřicet minut to tak i vypadalo, žádný zázrak, ale slušná akce, sem tam celkem vtipná hláška a příjemné jiskření mezi GG a JD. Od onoho "velkého dějového twistu" se ale film rozsypal spíš do parodie, a při vzpomínce na ty, kdož se těšili na netradičně obsazenou mladinkou záporačku, jsem se musel smát nahlas. Až obludná je neomalenost, s jakou Heart of Stone připitoměle střídá vizuálně atraktivní země (Portugalsko, Senegal, Island) a místa (z ušpiněné vesnice uprostřed pouště stačí uběhnout sto metrů a jste rázem na pobřeží oceánu a ještě přímo u lokálního přírodního divu). Otravná je pro změnu umanutost, se kterou snímek obsazuje čtyři z každých pěti náhodně zvolených postav ženami, pochopitelně aniž by to mělo jakýkoli hlubší smysl. Začínal jsem na poněkud velkorysých šedesáti a nejslabších třech hvězdách, ale kdepak... Jakmile začne záporák zabíjet tak, že má jeho obětem zhruba za hodinu dojít kyslík, vypršela naopak míra mé shovívavosti. 40 %. PS: Podobně jako v Red Notice se i tady sexappealem izraelské krásky naprosto mrhá, snad až na (i tak velmi krotkou) scénu v bazénu. Patrně si to tak přeje ona sama proto, aby byla více herečkou a méně masem, za mě osobně je to ale prostě škoda. ()

ratpile odpad!

Generické, zbytečné, nezajímavé. Kdykoliv by luxusní prostředí mohlo dát vyniknout atmosférickým scénám (noční párty v Alpách), vyjde z toho klipovité nic. Agentská linka samozřejmě těžce podprůměrná (taková ta ohraná hackerská). Gal Gadot navíc není dostatečně důvěryhodná jako agentka, ani herecky vybavená pro roli skutečné ženy, generující nějaké živelnější emoce. Meh. ()

Solverino

Jedna hvězda za počítačové efekty. Zbytek je mega kkotina. Totální nesmysly vycucané kdo ví z čeho... ano na tu soudružkou Godotovou se nekouká moc dobře, nějak nám zhubla a začíná vypadat jako ta druhá blbka, ta ještě hubenější, co předstírala, že umí jezdit na motorce. Ty wogo kam na ty nesmysly chodí? S vypětím všech sil se to jednou dá... kam na ty pohádky chodí? Proč nenatočí radši nějaké opravdové scifi... ()

liquuid

1 hvezda za Gal Gadot a 1 za prostredi, ve kterem se natacelo. Jinak je tu ale vsechno spatne. Nemohu si pomoct, ale ty sceny vypadaly dost digitalne na rok 2023, kdy uz s timhle umime dost pracovat. Clovek se neubrani srovnani s mission impossible, ke kteremu se to ma asi blizit, ale uroven a kvalita jsou uplne nekde jinde. Zacatek zajimavejsi, pak to kleslo. Jadro (srdce) filmu je nedostatecne zajimave a me to dost nudilo. V posledni dobe mi prijde, ze jsou nove natocene filmy hrozne emocne ploche a vubec vas nevtahnou do pocitu hlavnich hrdinu a pomalu nemam potrebu ani nikomu fandit. Asi je tezke natocit sceny s poctivou davkou drama, kde se szijete s hrdinou a danou situaci. Skoda ()

a0001 odpad!

Veľa ľudí je voči týmto sr4čkám už imúnnych, čiže ani im nepríde zvláštne, že na aký shit pozerajú. USA je v tom špičkové, servíruje ich tony. Hnoj. ()

blazma

Je to takový Mission impossible styl s ženskou v hlavní roli. Příběh je poměrně klasický. Jeden zvrat hned na začátku jinak ten film nepřekvapí. Každopádně je to po delší době film od Netflixu, který není vyložený odpad. ()

holka218

Pokud chce někdo vidět fakt špatnou napodobeninu Mission imposible v čele s ženskou hrdinkou, tak tohle bude film pro něj. Ale spíš radím nesledovat. Začátek docela v pohodě, pak nic moc. Netflix sype posledních pár let dost podobných akčních filmů, ale žádní z nich nestojí za to. Chtělo by to ubrat na množství a zvýšit kvalitu. ()

johnsnow

Zasek taká tá slabšia netflixovina, ale nič hrozné, v porovnaní s takým Red Notice  alebo The Gray Man kde druhý menovaný počin som ani nedopozeral bo ma to nudilo, toto vychádza na priemer ale slušný primer, zvraty čajové a predvídateľné, Close a Wong tam majú iba šteky (a Wong tam je iba na naplnenie kvóty), akcia celkom fajn, ale nič nadpriemerné, záver klasicky otvorený, šak ideme robiť ďalšiu sériu ne. No som zvedavý či to aj vyjde. 3*, nech nežerem a tú Indku by som šmykol :). ()

xxmurphyxx

Sci-fi kokotina, kde má každý bojový, hackovací, teleportovací skill a nad nimi všetkými vyniká Wonder Woman aka herecké poleno nr.2 Gal Gadot. Wonderka je síce sexy, nehanbím sa za to, že ma priťahujú ženy aj napriek tomu v akej dobe žijeme, ale to je tak celé. Hrať nevie, jej tvár a hlas zvládajú jednu, dve polohy, akrobatický talent zjavne tiež moc nepobrala, takže tam kde treba je buď digitálna, alebo si dablérka dáva do tela. Príbeh originálny asi v každom druhom porne a akcia, pol biedy. Heteráci čosi málo pohonia, ostatní oblúkom vyhnúť. ()

SmajdalfCZ1

Rozhodl jsem se tohle krásné sobotní ráno strávit velice lenošně, protože mě bolí zub, a že se na něco mrknu. Vyhrál tenhleten snímek, protože jsem si říkla, že  to nemůže být až tak špatné :). Film je nabitý akci a Gal Gadot to hraje dobře, bohužel dějově tam doslova nic nepřekvapí a tak nějak jede ten film podle scénáře, který vám je celkem jasný. Ale dvě hodiny jsem zabil a mohu jít pustit něco jiného :). ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Třetí Wonder Woman nakonec nebude?

Třetí Wonder Woman nakonec nebude?

11.08.2023

Herečky Gal Gadot (Wonder Woman, Rychle a zběsile 5) byl v posledních dnech plný internet, což je dáno zejména tím, že má tento víkend na Netflixu premiéru její nový špionážní snímek Heart of Stone … (viac)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)