Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

AbelXavier

Srovnání s Man from the earth je na miste, ten je vsak svou vetsi primocarosti a tim i jednoduchosti, jeste o malinko lepsi. Spacey je pan Herec a rozhodne si nedokazu na jeho miste predstavit Willa Smithse, jak bylo vypodne zamysleno, pres jeho neoddiskutovatelne kvality. Ac v sobe film skyta velky potencial v podobe vypointovanych vesteckych sdeleni ujima se resit i vedlejsi dejove linie (rodinne problemy), ktere nas nikam neposunou a zbytecne ubiraji cas. Rozcarovani patrne pochazi z druhe pule, kde dochazi k naruseni Protovy jistoty a puvodu a vlastne i mysticnosti filmu, ktery jakoby nahle preskocil k uplne jinemu tematu a poselstvi. ()

Acrobat

Sleduj "modreho ptaka". No pre mna najsilnejsi moment. Toto mi utkvelo v pamati. Inac je film kvalitnou sondou do ludskej mysle zasiahnutej nemilymi skutocnostami, s ktorym sa clovek nevie zmierit a preto si vymysli vlastny existenicalny svet do ktoreho sa moze ukryt. Vynikajuce herecke vykony, komplikovany pribeh nutiaci sa zamysliet a mozno viest aj diskusie ako to vlastne vsetko bolo, nakolko film podla mna navodzuje viacero polemickych otazok, s ktorymi sa da pracovat. Kamera Johna Mathiesona sa pohrava so svetlom s velkou profesionalitou, ale na zapamätatelenj urovni len v prvej polovici filmu. Je tazke natocit takyto druh filmu, pretoze je len velmi tenka hranica kde sa da spadnut do vod priemerneho klise sluziace akurat na dojatie americkeho publika. NAstastie to pri tomto film nehrozi. Ponukne kvalitny scenar, s vynikajucou hlavnou postavou a otovrenym zaverom. Nenechajte si ujst tento svet. ()

elshish

Nečekal jsem, že mě to vtáhne od první minuty do víru děje, ale stalo se a jsem moc rád, že jsem zase poznal další kvalitní snímek s panem Spaceyem :) luxuuuus!! ()

jiriks

moc pěkné....nicméně jsem čekal trošku jiný konec, proto ta čtyřka....jak jeden člověk dokáže zvrátit mysl psychiatrické léčebny, dát jim naději a víru...konec se odehrává v mysli každého z nás, proto věřím, stejně jako pacienti, že skutečný Prot je zpět na K-PAXu.... ()

selier

Vynikající film, který je promyšlen do detailů. Kevin Spacey výborný. Po prvním schlédnutí je těžké pochopit podstatu, protože film Vás vtáhne takovým způsobem, že nestiháte přemýšlet a lecos Vám unikne. Takže tedy plné hodnocení. ()

Ceberus

Zajímavý scénář a výteční herci. To, zda film patří do kategorie sci-fi, vlastně záleží na tom, jak si film vyložíte, jak si vysvětlíte jeho konec. Každopádně na film se dá podívat víckrát a stále z něj budu mít dobrý pocit, takže proto ty čtyři hvězdičky. ()

RajAthen

Další z řady "přesvědčovacích filmů", který díky skvělému hereckému umu hlavních protagonistů má potřebnou šťávu, aby si diváka udržel po celou dobu. Snad jen mohlo být méně rodinného patosu, ale co by člověk nezkousl pro ten zbytek. ()

MatySkills

Prot a jeho K-PAX. Tento film utkvěl v mé paměti když jsem ho poprvé spatřil. Kevin Spacey podává skvělý herecký výkon a Jeff Bridges výborně sekunduje. Po shlédnutí filmu jsem opravdu nabyl pocitu, že planeta K-PAX existuje. Velice přesvědčivě zahrané. Marně hledám šestou hvězdu. * ()

Shakaar

Přirovnal bych to k Pozemštanovi, ale s tím rozdílem že K-Pax se mi zdál více tajemnější a člověk při jeho shlédnutí doslova hltá každé slovo. Pozemštan je naproti tomu bez větších emocích běží příběh pomalu bez větších zvratů. K-Pax kromě toho jde dějově dál do hloubky, jednak zřejmě tvůrci měli k dispozici více financí a jednak se mohli opřít o herecké duo Jeff Bridges a Kevin Spacey. ()

patushik

Kevin Spacey v životní roli (nebo byla životní ta v Usual suspects?). Na první pohled velmi jednoduchý, ale skvěle zrežírovaný nápad o mimozemšťanovi převtěleném do lidského těla. Tenhle film se mi zaryl do paměti, stejně jako planeta K-PAX. 100%. ()

Mira90

Filmy z psychiatrických léčeben jsou vždy jiné. A vždy patří k tomu nejlepšímu, co bylo natočeno. Tohle je možná nenápadný film, ale tak dobře natočený a zahraný... Přidejte si k tomu geniální hudbu a vyjde vám z toho báječný snímek. ()

Jimy

"Myslím, že byste měl více poznat váš svět. Ve skutečnosti byste měl více poznat svou vlastní rodinu." "Sci-Fi" film o lidských vztazích, vzájemném porozumění a překonávání rozdílů. ()

Doski

Tak tohle je můj šálek čaje. Skvělá atmosféra, jak díky hudbě, tak díky skvělému prostředí a kameře. Já nevím, asi jsem blázen, ale líbí se mi filmy z prostředí ústavů a hlavně těch pro duševně choré. Super výkon Spaceyho i Bridgese. Ultra chytrý blázen nebo K-PAXťan? Sám doteď nevím (a to je to, co mě na tomhle filmu tak baví a vždy se těším až si ho pustím znovu) a tak se určitě koukněte a zadumejte. Po druhém shlédnutí jenom pokračuji v pochvalování. Super režie a scénář. Jen je trochu škoda, že to celé se asi nikdy nestalo a ani nestane. 91% Top10 ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)