Odhodlaná státní zástupkyně se ponoří do případu pohřešované třináctileté holky a při pátrání po tom, co se opravdu stalo, zajde až do extrému. (Netflix)

Kozlowski8

Inspirováno skutečným případem zmizení a vraždy třináctileté dívky, kterým ve své době žila celá Itálie. Toto zpracování do filmové podoby je ale veskrze průměrné - v provedení, v příběhu, v postavách. Není to úplně nuda, ale ani výrazněji nestrhne, nezaujme - spíš to jen tak jaksi nenápadně přejde. Námět, který by si zasloužil lepší zpracování. 55 %. ()

Enšpígl

Docela mě mrzí, že Italové si s vyprávěním víc nevyhráli, mohlo to mít mnohem více emocí, potenciál byl ohromující. Případ docela zajímavý. ()

Malarkey

Zajímavá detektivka. Jednoduchá, přímočará, poměrně krátká a s námětem, který jasně ukazuje, že v rámci forenzní analýzy jsou Amíci o chlup dál, než my v Evropě. To, že děj je podle pravdy, je fascinující. Nedovedu si představit, kolik práce různých lidí muselo stát za tímto vyšetřováním. ()

*CARNIFEX*

Dosť chabo, bez snahy o vyvolanie emócii spracovaný snímok podľa skutočného prípadu z Italska. Veľká škoda, lebo toto je presne ten námet, ktorý si zaslúži ďaleko väčší rešpekt v podobe spracovania. ()

mzss1

[58%] YARA, coby italský filmový počin dle skutečné události. No, myslím si, že taková událost je celkově na tomhle světě bohužel docela běžná. Abych se vyjádřil k filmu, určitě tu není nic, co bych extra vytýkal. Je to takové ploché, chladné a druhé půlce ne moc záživné, přitom začátek vypadá nadějně. Takže takový trochu lepší, koukatelný průměr. Nejvíc mě bavila asi ta státní zástupkyně. Jak už tu píší ostatní, chtělo by to trochu víc zvýraznit emoce a tak. Hudební doprovod ale nebyl špatný. Na 1 vidění to nebylo zlé, nic víc nic míň. ()

Arsenal83

Priemerná, ale nie zlá kriminálka, vhodná na nejaký štátny kanál pre nenáročného diváka. Začína sa zločinom, končí v súdnej sieni. Zo začiatku sa vyvíja veľmi dobre, ale následne akoby strácal dych a vo vyšetrovaní, odhalení ani na súde nepríde nič výnimočné. Veľmi sympatické herecké výkony, hlavne u nežnejšieho pohlavia, keďže stále verím len na dve. ()

Marze

Celkem zivacka ve  stylu Zakon a poradek. Kriminalni pribeh podle skutecne udalosti dramatizuje lov na vraha Yary Gambirasi. ()

NinonL

Celkem dobrá detektivka o tajuplné vraždě mladé dívenky. Trochu otevřený konec nechává divákovi prostor ke stanovení skutečného vraha. Toho, kterého vyšetřovatelka obvinila na počátku případu. ()

Juto

Milé 13-ročné tínedžerské dievča je počas zimného talianskeho večera na ceste domov unesené po tanečnej hodine. Napadol ju nejaký bezcenný násilník. Udalosť vidíme v sérii flashbackov. Po niekoľkých mesiacoch je objavené jej telo. Je na prokurátorke nájsť a potrestať páchateľa. Režisér má nenápadný, takmer dokumentárny prístup. 5/10 ()

viperDavid

Trošku mě mrzí, že se filmaři až úzce věnovali hlavnímu podezřelému, který nepochybně sedí právem, ale opoměli jiné skutečnosti které ve skutečném případu hráli velkou a téměř zásadní roli. Nicméně i tak se mi to velmi líbilo i když jsem příběh, kterým žila celá Itálie neznal. Pěkne zahrané a vygradované. Netflix mě potěšil. ()

Hanys_

Takový vysloveně televizní film, který by na takovém voyu s cílovkou 50+ udělal velkou parádu. Příběh o ztracené holce, který obsahuje komplet vše od zmizení, přes pátrání, až po odsouzení pachatele. 6/10 ()

petikacka

Absolutně vůbec ne špatná krimi dle trůstory z italského Bergama. Oproti ostatním si nemyslím, že se příběh rozpadl, vyšetřovat takový případ bez důkazů je vždy mravenčí práce a nejde z toho udělat Jasona Bourna. Ovšem naprostá dechberoucí arogance viníka je pro mě neskutečná, neuvěřitelná a nebetyčná drzost, která bohužel nemá konce...A to je na tom všem úplně nejhorší. Za mě 85% ()

BOURQUE

Smutný true-based príbeh zmiznutia trinásťročného dievčaťa v Bergame. Vyšetrenie a pátranie na úrovni TV filmu, podobne ako práca s jednotlivými postavami. Isabella Ragonese v roli Letizii Ruggeri je v poriadku, v závere na súde potvrdzuje svoju dominanciu, ktorú mala počas celého filmu. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

bearmeedek

Filmová rekonstrukce skutečného případu, který se vlekl spoustu let. Vzhledem k chladnému podání se film také vleče a vlastně se z toho ani nedalo udělat něco poutavého. Takže nic moc. ()

rublik05

Vcelku zamrzí, že tak velký potenciál je utopený v prachobyčejné průměrné kriminálce, které zoufale chybí emoce a kvalitnější scénář. Zejména u hlavních postav jsem postrádal nějaké výraznější herecké přednesy, většina postav mi přišla taková až moc sterilní, to platí i o zpracování, které je zejména v druhé polovině strašně utahané a postupem času ztrácí dech. Každopádně jako televizní film docela pohoda, zaujal mě hlavně začátek a soudní proces, ostatní dění spíše průměr. 6/10. ()

Monggol

Dej graduje s pátraním a pribúdajúcimi dôkazmi. Bolo to zaujímavé a napínavé, civilne podané, takže vo finále oveľa lepšie než väčšina krimi-sračiek, ktoré tu majú oveľa vyššie hodnotenie. Ale na to už sme si zvykli, že priemernému stádovitému divákovi realita už nič nehovorí a s nadšením híka nad úplne nerealistickými idiotinami, hlavne keď sú efektné a povrchné, tak ako jeho myslenie. ()