V zapadlém městečku Nejdek žije své rutinní životy skupinka svérázných přátel, kteří pomalu začínají přicházet o své ambice, mladickou energii i zdraví. Při vzájemných setkáních se Horst, Fery, Hugo, Pučma a Vladěna pravidelně nostalgicky vracejí do zlatých časů devadesátých let, kdy jejich tým získal mistrovský titul v národní házené. Ve sportovní disciplíně, která je tak trochu pozapomenutou sestřenicí mezinárodní házené. Z šedi všedních dní vytrhne zlenivělé sportovce pozvánka na první klubové mistrovství veteránů v národní házené na Slovensku. Není čas ztrácet čas, usedlost a pohodlí musí jít stranou. Teď je potřeba dát starou partu dohromady a za bojového pokřiku „Míč v ruce, národka v srdci“ začít společně trénovat na nadcházející veteránské klubové mistrovství. Nikdy totiž není pozdě. Dokud není pozdě (Voyo)

Lukkyn

Po prvním dílu nastaly rozpaky a váhání. Od třetího dílu se semaforem jsem věděl, že je to moje krevní skupina. Trochu je to jako vtip , kterej napoprvý nepochopíš , ale pak se mu tlemíš pořád dokola. Tahle partička jemně připomíná okresní přebor, ale pozor tohle je úplně jinej sport než fotbal. Tohle je sport pro pár vyvolenejch!!!!!Tohle Suchošovi klaplo a pokud nejste puritání a nevadí vám sem tam to sprostě slovíčko , tak se kurva pobavíte !!!!!!! ()

zekon

Já se bavil! Frk každé 2 minuty, poslední díl sice hodně slabý, ale jinak pohodová zábava ve stylu Vyšehrad a Lajna. Suchánek velmi překvapil. ()

motyka52

"Paže túž, vlastni slúž". Zásadní problém Národky je to, že jsou v ní desítky minut vaty, které příběh absolutně nikam neposouvají. Je to takové skečové cvičení, kde se střídají fóry dobré s fóry průměrnými i výrazně podprůměrnými. Seriálová historie - tak jako v případě Okresního přeboru - se tady zkrátka nepsala. Ale herecké obsazení tahá tenhle výtvor dost nahoru, zejména Neužil s Vrškem jsou skvělí a Suchoš si to taky uměl napsat na tělo. Buď vám to sedí, nebo jděte o dům dál. Já se u každého dílu párkrát zasmál, ačkoliv mi bylo úplně u prdele, o čem to je. ()

flyer.nick

Velká nuda, takové nic v prášku. Pokud to byla snaha navázat na Okresní přebor tak se to vůbec nepovedlo. Nic se tam neděje, pointy žádné, úplně bez vtipu... Aspoń ti herci jsou super a umí zahrát i to nic, ale to ten seriál nespasí. ()

deadzygote

Hej, tentokrát pan hovno sedí tady na druhý straně barikádě....A věř mi, když sedíš ve sračkách, jako velkej chytrolín chcanec, vstaň a běž si zahrát Národní házenou. Ta tě protentokrát ze sraček povytáhne... ()

Farao607

Zatím nejlepší pokus o přiblížení se okresnímu přeboru. Bravo, bravo, bravo. Chceme pokračování. Pučma a Vladěna nejlepší postavy ()

710.cz

Prvoplánové, laciné, předvídatelné. Opravdu; každej fór, kterej přijde, je cejtit už tři minuty předem. Přesto to stálo za zkouknutí. A  pokud to člověk pojme jako parodii těch mačo filmů o slávě, svalech a mužských bratrstvech; pobaví ho to hodně. A povedli se i herci. Ti hlavně! A spoiler: rychlovarná konvice fakt bude! ()

KarlN

Tohle je prostě pohoda, oddychovka, která se by se měla vidět. Svým ražením mi to trochu připomíná Krajský přebor (ač nedosahujíc jeho kvalit) nebo Lajnu, až jsem ke konci zalitoval, že dílů není víc. Ačkoliv nastavovaná kaše by taky neměla smysl, to je fakt. Ale nevadí, herecké obsazení je na výbornou a narážky a fóry jim ve vzájemném nahrávání rozhodně jdou a dle předpokladu o mnoho lépe než ta, dnes už vážně nezajímavá, házená. Jednodušších vtipů je v textech také dost, vybere si zřejmě každý. Koho jsem ale díky tomuhle seriálu "objevil" a zajímavým pro mě zůstává je jednoznačně V. Neužil, to je prostě výborný herec, který je evidentně (např. Vodník) schopen zahrát naprosto cokoliv. Scéna s pařbou na zahradě a "kemping jump" (kde si mimochodem myslím, že zranění rtu není asi nahrané) je toho jasným důkazem. "Hele, víš co bylo v Rambu...v Rambovi...v Rockym vole!" Navíc výhrůžky semaforu nemají absolutně chybu. O to víc mě teď mrzí, že jsem prošvihnul Zátopka. Ale tenhle seriál určitě stojí za to vidět. ()

Hidoshito

Když porovnám s příbuzným (a nepřekonatelným) seriálem Okresní přebor, tak tady je všechno špatně. Nejvíc markantní je to u trapnosti. Při OP se obvykle válíte smíchy, tady zůstává jen trapnost, která nebaví. Alkohol a vulgarismy samy o sobě smích nevyvolají, je potřeba to mít něčím humorným podložené. S "těžkým bizárem" zas o dost líp pracuje třeba Dabing street. ()

negativ

Na Suchánka celkem dobré. To myslím v dobrém, víme že umí i hrozné sračky. Tady jsem se bavil. Za to příjemné překvapení jedna hvězda navíc. ()

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (viac)