Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

PavelVanekArt

Přišel jsem namlsanej z Metody Markovič a to jsem neměl dělat. Tady je to odtažitější, více z pohledu jurisdikce a s moc ne příjemným castingem. Dal jsem první díl a dál pokračovat nebudu, bylo by to akorát na průměru nebo pod průměrem. Takhle to nechám na čistý 3* a.k.a 50% ()

Šimpy

Solidní televizní filmařina, solidní výkony, snad až na Veškrnku, i když ta nasranost ji celkem šla. Škoda, že se film nedrží přesně reálných detailů (kupříkladu se nejednalo o video, ale televizi a nepatřila Dlouhému), ale zase to musí mít nějaké to dramatické zpracování. ()

kocik1

Čermák jako Roubal dokonalý, sám to ale neutáhne, takže příběh místy připomínal spíš Specialisty a jejich osvědčený způsob práce. Za podívání to ale stojí. ()

sator

Veškrnka kromě toho že to hraje nijak, tak má ještě děsný sykavky...😇 Švehlík roli odehrál bez nasraného kukuče. Čermák nezklamal. Z mladých nikdo nezaujal kromě  Trnkové, ale ta spíš zjevem než herectvím...Dvořáková v pohodě. Jan Slovák - sklepák :-) ()

filmmovier

Rozmazlen prvním dílem jsem očekával, že zbylé dva díly budou minimálně stejně tak dobré, jako výtečná úvodní hodina, nebo ji naopak ještě předčí (jak to u podobných věcí často bývá), ale bohužel, celá minisérie má sestupnou kvalitativní tendenci a ve výsledku to o Roubalovi vlastně ani úplně není. Hlavní tady je začínající právnička, která řeší morální dilema (dejme tomu) a vztah s otcem (zbytečné), přičemž z toho druhého se na konci prakticky stane hlavní zápletka. Čermák je výbornej, ale má málo prostoru, Čenský je výtečný (ale v Ochráncovi byl ještě o chlup lepší), ostatní herci byli fajn. Na Novu dobrý, ale být na to víc času, nebo to dělat ČT, mohla to být fakt lahůdka. Takhle dostáváme jen rutinní minisérii, která je sice furt dobře natočená, zajímavá a dobře odsýpá, ale napětí postrádá úplně (a přitom by bylo na místě) a je na ní vidět, jak je celá prostě nedodělaná. Roubal si lepší zpracování opravdu "zasloužil" a s takovým tvůrčím týmem obzvlášť. 1.část 80%, 2.část 65%, 3.část 60%. Celkem 65%. ()

Lachtaan

Kauza Ivana Roubala není v našich končinách vůbec cizí, Pohádka přeci jen leží kousek odsud a letos na jaře jsem její nepříjemnost zažil na vlastní kůži. Už jen proto jsem se na tuhle minisérii začal těšit, přestože mi už předem přišlo, že 3dílný formát bude málo. A on skutečně je. Kromě rychlého příběhu mladé právničky, která mě mimochodem ze všech postav zaujala zdaleka nejvíce, se Kopáčová nestihla vlastně věnovat absolutně nikomu, počínaje samozřejmě Roubalem a konče například postavou Davida Švehlíka. Což je velká škoda, tomuto tématu by slušela klidně řada o deseti epizodách. ()

YumiOkami

Mě bude soudit jenom Bůh!” … v česku moc sériových vrahů není/nebylo, takže mě případ ivana roubala ihned zaujal. seriál byl temný a psychologický - tak jak to mám ráda! úžasná režie, scénář. trošku mi chyběly nějaký brutálnější scény. bestie [bestý] si myslel, že se vyhne trestu, ale kvůli jedné girlboss ženě se mu to nakonec nepovedlo. #byeeebitch ()

venison

Do minisérie Případ Roubal jsem šla především ze dvou důvodů - to, že kauzu probíraly holky z podcastu Opravdové zločiny a protože jsem nedávno viděla vynikající dvoufilm Metanol od Terezy Kopáčové. Bohužel to ale "metanolových" kvalit nedosáhlo. Ač si Hynek Čermák zahrál Roubala dost věrohodně, čekala jsem nějaké hlubší a možná i temnější zpracování než mi bylo nabídnuto. Vyprávění klouže po povrchu, přišlo mi, že není ani cíleno na diváka, který by vrahouna Roubala neznal. Moc se zde nevysvětluje, jen to tak nějak plyne. Zaměnitelná jednohubka a přitom takový potenciál. ()

noriaki

Nejdřív jsem byl nadšený, pak spokojený, pak lehce rozčarovaný a nakonec smířlivý. Kdyby všechny seriály vypadaly jako Devadesátky, tak by byl Případ Roubal zklamání, jenže ony tak nevypadají. Třídilná freska o jednom rádoby charismatickém vrahovi se v pohodě vleze do mírného nadprůměru české kinematografie. Některé prvky jsou nad ním - Havlová, Čermák, Čenský a proslov advokátčina otce o spravedlnosti, některé pod ním - scénář a občas kuhající atmosféra. Pochválím ještě výpravu. Prahu devadesátých let si prakticky nepamatuju, ale tady na mě dýchla tak divoce, až se mi z toho zatočila hlava. ()

fabecc1222

Ivan Roubal patří v naší moderní historii k nejhorším sériovým vrahům, a tato série nabízí pohled spíše na samotné soudní řízení, než na pohled do jeho duše, což je škoda, protože Čermák jeho rozvrácenou osobnost vystihuje velmi dobře, a určitě by se z postavy samotného Roubala dalo dostat ještě více, kdyby dostal o trochu více prostoru. Ten mu však bohužel zábírá dosti podivná linka mladé právničky, v jejím vnitřím souboji mezi klientem a spravedlností. Ne že by série byla špatná, jen asi nedokázalo naplno využít svůj potenciál, a zbytečně rozředila děj do několika nepodstatných nedobových vedlejších linek. ()

vyfuk

Nova začíná kopat do České televize. První zvuky jsou sice žalostnější, ale rozhodně nejvíce konkurenceschopné v historii. A je to správné na jednu stranu. Všichni chtějí více dobrého obsahu. Roubal balancuje někdy mezi trapností a koukatelným materiálem. Slovák se prostě hodí víc do přehypovaných projektů, ne úplně zde, kde má jít o vážnosti. Žádná sláva, ale na Novu hodně dobrý. ()

Maynard.

Nejsem rozhodně fanoušek českých krimi seriálů. Tenhle sem si dal, páč sem si říkal, že 3x 50 minut bude tak akorát. Jo, utvrdi sem se v tom, že v těch našich luzích a hájjích toho moc kvalitního nenajdeš (co se týče serošů). Tady je asi nejzajímavější postava Roubala, která ovšem dostane pramálo času na plátně. Místo toho se tam pořád vochomejtá nasraná zrzka, která mi byla příjemná asi jako hřebík v podrážce... Ovšem Čenský jakožto právník zmrdeček byl dobrej. No a Dáša, tak ta si to taky střihla suverénně. ()

vitekpe

Jan Slovak hraje jako v divadle Sklep. Coz trosku bije do oci. :) Havlova je tam asi spis kvuli jmenu, mohl to hrat kdokoliv. Kamilu Trnkovou neznam, ale prisla mi dobra. Cermak skvelej. Mohli to udelat jako film a bylo by to v pohode. Takhle roztahane je to trosku ridke... ()

bari68

Na Novu, resp. Voyo dosť slušný počin, zväčša všetku smotanu zlízala poprávu ČT. Viacej o Roubalovi, pridať kl'udne naviac jeden diel a je to o.k., plný počet. ... Čermák je trefa do čierneho, jeho etuda je zrovnatel'ná s Hopkinsom ako Hannibal Lecter. ()

mira007

Technicky a herecky solidní minisérie TV Nova o jednom z největších českých sériových vrahů začala fantastickým prvním dílem, ale docválalo to do soudničky, kde hlavní roli nemá Čermákův Roubal, ani Švehlíkův kriminalista, kteří jsou do počtu, ale advokátní koncipientka Kamila Trnková ( takže jak tu někdo poznamenal nejde o Případ Roubal ale Případ Kamila  ). Asi by bylo atraktivnější, kdyby to byla Roubalova nervydrásající krimi jízda, ale ty jeho zločiny jsou jen doplňkovou neurčitou retrospektivou ze soudní síně ( asi proto , že vlastně mu prokázali daleko méně vražd než je mu připisováno ). Režisérka Kopáčová odvedla velmi dobrou práci na maxima scénáře, ale její práce pro ČT je kapku výš. ()