Dobrodružstvá kriminalistiky

• Československo Dobrodružství kriminalistiky (viac)
všetky plagáty
TV spot 11
Československo / Západné Nemecko / Francúzsko, (1989–1993), 21 h 36 min (Minutáž: 49–52 min)

Hudba:

Karel Svoboda

Boris Rösner, Petr Kostka, Ladislav Mrkvička, Ondřej Havelka, Vlasta Fabianová, Nelly Gaierová, Ladislav Frej st., Daniela Kolářová, Luděk Munzar (viac)

Recenzie používateľa Anderton k tomuto seriálu (27)

Duplikát (1992) (S03E04)

Jedna z tých nie úplne najlepších epizód. Paradoxne má ale možno najzaujímavejší námet. Veľmi osobné motívy sa tu striedajú s katastrofou celej krajiny a Moskalyk dokáže obe línie perfektne vybalancovať. Zaujímalo by ma, čo by na tento diel povedali portugalskí historici a všeobecne aj portugalskí diváci. ()

Falzifikát (1992) (S03E05)

Padělek ma z celého seriálu asi najviac emocionálne zasiahol vo vzťahových líniách. Ako otec: syn, tak hlava rodiny a jeho spackaný život vinou nefungujúceho manželstva s absolútne odlišnou ženou. Opäť nám je obete veľmi ľúto a tak nejak nechceme, aby bol jej zločin odhalený. Ostatne o vraždu sa zrovna nejedná a plody jeho činnosti by sme tiež brali všetkými desiatimi. Len nie sme tak šikovní. Každý má ale svoju achilovu pätu. ()

Hon na rozhlasových vlnách (1993) (S04E01)

Toto je tá úplne najsmutnejšia časť celého seriálu, kedy máte chuť vstúpiť do deja a všetku sociálnu nespravodlivosť napraviť. Fiktívne Anglicko je úplne dokonalé, vlastne ako vždy ľubovolná krajina, tu to ale platí akosi obzvlášť. Navyše je dej veľmi napínavý, naháňačka s pomocou verejnosti cez rozhlas....len keby nám opäť nebolo toho páchateľa ľúto ako obeť systému.... ()

Volavka (1993) (S04E02)

Ako súčasť iného seriálu by som hodnotil zrejme za plný počet, v rámci Dobrodružstiev ak treba vybrať aj niektoré diely za štyri aby to nebolo stereotypné, tak nim priradím aj Volavku. Trochu šteklivejší diel (čo je super), milostná zápletka k tomu (možno trochu zbytočne) a celkovo slušný napinák. ()

Portrét duše (1993) (S04E03)

Podľa mňa vôbec najlepšia Vašutova úloha jeho kariéry. Tento diel je akýsi dôkaz toho, že trpezlivým premýšľaním a chápaním vecí do hĺbky vždy zájdeme ďalej, ako tupým násilím. Veľmi sa mi páčil záver a profesorova reakcia na Vašutovu ponuku odvozu do mesta. Atmosféra je poriadne hustá a nechcel by som byť pri tomto vyšetrovaní na dedine ako jej obyvateľ, ani ako náhodný turista. ()

Vlas (1993) (S04E04)

Oproti niektorým výrazne depresívnym častiam celkom pohodová záležitosť. Problém čo so zámkom som považoval za záležitosť iného dielu, ale za blbca je nakoniec Topfer a jeho "ňoumovitý" kolega. Ešte že na to došli. Rudi Voller tu má vážnu konkurenciu v Skřípalovej postave ohľadom muletového image macha prechodu 80. a 90. rokov. Pozrite fotogalériu, ak si nepamätáte. ()

Neznámy (1993) (S04E05)

Ako lepšie zakončiť seriál s názvom Dobrodružstvá kriminalistiky ako poriadnou súdnou drámou. ()