Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

Soweek

Výborná klasická severská detektivka, která má netradičně jen 6 dílů, což divákovi přináší thrillerovější atmosféru, která má spád namísto poctivé detektivní práce. Jen škoda, že do žánru nepřináší nic nového a hlavní detektivní duo je rychle zapomenutelné. Holt Saga Norén je jen jedna. ()

vitekpe

Kdyby z posledniho dilu neudelali podivnou akcni smesku (predevsim v chovani jednotlivych postav), mohlo to byt za plny pocet. Serial, ktery upouta pozornost divaka a ma jen 6 dilu, coz je super = vikendova zalezitost. :) ()

Maynard.

Od začátku to vypadalo na krásnejch 5 hvězdiček. Bylo to napínavý a téměř 5 dílů si nevěděl o Kaštánkovi zhola nic. To mě bavilo. Jenže posledním dílem se z perfektně gradovaný kriminálky stal poměrně obyčejnej seroš. Mo a tím happy endem, tím to rejža zazdil uplně. Kdyby to pokračovalo až do konce, tak jak od začátku, byla by to vopravdická pecka. ()

klukluka

Viděl bych to tak, že se zloduch mimo záběr vysmýknul z té větve, na kterou se nabodnul, kolem stromu sebral pár žaludů a ve druhé sérii nám ještě pořádně zatopí. Myslet si, že takhle komplexního vrahouna zprovodí ze světa kus klacku, je po tom všem, co nám předvedl, čirý bláznovství. Jinak to padlo na celkem sympatickou figuru, viděl jsem to na adoptivního tátu Aksela, na manžela paní ministryně, na spolužačku malé Kristine- všichni tady vypadali nanejvýš podezřele. A ejhle… Teď bych si dal pro změnu něco realistickýho, kouknu, čím mě podaruje Disney Channel. ()

Silwer

Dansko nezklamalo a pripravilo nam velmi chutny chod o 6ti dilech… Do posledniho dilu nezusite kdo je vrah takze za me dobre odvedena prace… ()

Wally

Další temný skandinávský detektivní seriál a zase se povedl! Jak jen to ti seveřané dělají a hlavně ani člověk nemůže říct, že je to na jedno brdo...naopak, vždycky mile překvapí. Když si u nás vezmu Hlavu medůzy nebo Stíny v mlze, tak se máme stále co učit... ()

Hanys_

Takový ten "true crime" styl v evropských reáliích, při sledování dost často nepříjemný pocit, že se něco stane... bonusové body i za neuhodnutí vraha. 8.5/10 ()

666Carnage

Je podzim ideální čas na postavičky z kaštanů. Ale jestli si línej pusť si na Netflixu tuhle parádní kriminálku. Postavičky udělají za tebe a ještě přihodí nějakou mrtvolu. 85% ()

Shimargh

Bron se Sagou Noren má silnou konkurenci, nečekej žádnou originální zápletku, ale je to temný, krvavý a řemeslně zpracovaný, seveřani umí. ()

prezdivaka

Mnohokrát omleté téma, že se z někoho stane vraždící monstrum, protože je v dětství vystaven sexuálnímu zneužívání. Je to asi stejně pravděpodobné, jako že se z dítěte, které adoptoval malíř, stane také výtvarník. Seriál je plný klasických klišé - vždy, když má někdo říci něco zásadního, kam jede, koho podezřívá apod. řekne, že si to povědí později a zavěsí telefon. Naprosto proti předpisům. Úplně pitomý šéf, který stále maří vyšetřování a ke konci se změní. Policie zezolutně prohlásí, že Kristin nemůže být naživu a později náhle - podle výskytu různých druhů kaštanů zcela změní názor a usoudí, že je pravděpodobně naživu. Poslední díl pak už je zcela podle hollywoodského schéma a tak ministrině, které vrah málem amputuje ruku (krev z rány stříká až na jeho obličej) se brzy zúčastní hledání své dcery. Ta je nepochopitelně pod postelí. V úkrytu v podzemí. Mnohonásobnou vraždu od počátku vyšetřuje tým - dvou lidí! Něco jako krádež auta. Oba hlavní vyšetřovatelé už svou práci na případu končí - on odlétá do Bukurešti, ona odchází z oddělení. A náhle na chodbě v poslední chvíli... Ne to vážně nemá cenu rozebírat dále. Diváci to zřejmě milují, ale mně to jen kazí detektivní případ. ()

Prochy38

Za mě jasných 5*, které si v posledním dílu podělali. Topová krimi, skvělá atmosféra severských kriminálek, výborní herci. Ale tolikrát se nechat zezadu přepadnout, tolikrát jít někam sám a zvorat to. Strašná škoda. Nešlo přehlédnout. Jinak pecina!! ()

dan4815

Mám rád Kaštánek... což je místní vinárna. Už tak přívětivá slova nemohu volit ohledně seriálu. Na rovinu, kdybych viděl přehršel severských detektivek, budu považovat Kaštánka za průměr. Seriál naplňuje skandinávská klišé. Roztáhlé konverzačky, těžká témata a ponurá atmosféra je v tomto seriálu ztělesněná radost. Radost mi však nedělá nesympatická ústřední dvojice trpící komunikačními bloky. Oba jsou chladní, bojí se projevit nějaké emoce, a počáteční nenávist jako by vznikla z manuálu klišé pro začínající tvůrce. Nicméně mě téma zaujalo natolik, že mi tyto nedostatky vůbec nevadily. Děj se točí kolem mýtického vraha, který loví lidi z nefunkčních rodin. Má potřebu napravit svět, a to ještě o něco brutálněji než norský sociální institut Barnevern. Na místech vražd pak zanechává postavičky z kaštanů. Seriál také blíže sleduje pár postav. Mimochodem, docela se mi líbilo zaměření se na ministryni a její rodina, která si prochází šokem ze ztráty milované dcery. Otec je začínající alkoholik, jeho žena zase pomalu nastupuje zpět do své práce. Její muž však nedokáže akceptovat ztrátu dcery, a snaží se přesvědčit svou ženu ke společné víře, že jejich dcera přežila. Tento vztah a těžkosti v něm dodal větší tíhu, která na diváka působí. Musím se přiznat, že se mi docela líbí i jistá všímavost hlavního detektiva, který původně přijel na pár dní kvůli své dočasné suspenzaci v Europolu. Sice je to otravné klišé, ale jeho počáteční nezájem se mění v jistou genialitu. Všímá si drobností a pomáhá policistům se zorientovat ve velmi husté mlze. Jednotlivé postavy jsou docela zajímavé, seriál však mohl jít do větší hloubky vzhledem ke stopáži. Také později mi další vraždy přijdou méně uvěřitelné, neboť vrah stihne oběť zřídit a naaranžovat, následně zamést stopy velmi rychle. Rozuzlení, kdo je vrahem, mi přišlo rychlé, vrah byl velmi nezajímavý. Spíše bych čekal, že seriál začne pomalejším tempem nabízet několik postav, které mohly vraždit, a to veskrze vyřčenému psychologickému profilování, například. Dění seriálu v některých částech nedokáže udržet divákovu pozornost, také silně proměnlivé tempo vyprávění seriálu nepomáhá. Seriál doporučuji, nemohu však zaručit, že se vám bude líbit. Myslím si, že pro začínající diváky těchto severských krimi, nebo pro ostřílené, které nevadí šablonovitost, seriál nejspíše sedne. Osobně bych rád viděl větší hloubku postav, jak je tomu třeba u manžela ministryně. Ten jediný projevoval emoce složitějším způsobem, vzpomínal a měl komplikovanější vzdor. Škoda, že seriál se moc nezaměřil na vraha, spíše to bylo pro autora předlohy nutnost jej představit, místo chtíče z vraha udělat zajímavou postavu. ()

cingi.t

Je to detektívna severská mini séria. Nikto nečakal zázraky, len štandardnú kvalitu a tej sme sa aj dočkali. Mňa rozuzlenie prekvapilo, preto 4*. ()

feeme

Dobře, je to hodně podobný jednomu mýmu oblíbenýmu krimi seriálu, jehož název nemůžu napsat, protože bych tim v podstatě vyspoilovala vše, ale to nevadí. Je to velmi napínavý, místy až zbytečně (uměle) moc, ale to taky nevadí. Projít se za čerstva po šesti dílech zhlédnutých takřka v kuse podzimním listím má svoje skandinávské kouzlo. ()

petikacka

Začalo to hooodně nadějně. Ovšem během pár vteřin se to přepinklo do současnosti a pět dílů jsme se nedozvěděli jak vlastně ten začátek z minulosti, souvisí se současností. A pak najednou poslední díl a BUM! všechno je najednou jasné?!  Mě to tedy hodně zklamalo, postrádalo to jakousi linku, kdy může divák logicky sledovat stopu. A to je pro mě u krimošek nebo serošů dost zásadní. Velká škoda...Za mě 70% ()

DaeGurth

Severská krimi. Sem tam černoška, nebo arab, většinu dělají ženské. Prostě klasický Netshit. Oproti zbytku jejich produkce dobré, ale kdo má nakoukáno, či načteno, něco víc, ten se moc bavit nebude. ()

Warhorr

Dánové nezklamali a naservírovali parádní detektivku dle Sveistrupa, jehož knihu jsem sice nečetl, ale každý filmový či seriálový počin, který je s ním spojený se mi líbil a jsem moc rád, že Kaštánek není vyjímkou. Doufám, že o tomto chlápkovi ještě uslyšíme. Společně s Mare of Easttown je toto pro mě seriálová událost roku. I tady si můžeme užít parádní atmosféru, kterou si dokážou na severu vytvořit. Tentokrát se divák nebude třást mrazem, jak bývá u severských krimi zvykem, ale naladí se na podzimní klima Kodaně a jejího předměstí, kde se listy stromů zbarvují do hněda. Jenže tahle hnědá začne být brzy potřísněná rudou, když je nalezena první oběť. Na kriminálku si gore drží poklidnou ale docela slušnou úroveň ( vrah je bestiální a rozsekává své oběti po kusech ). Líbí se mi, že Kaštánek nabízí pro mě všechny klasické aspekty mysteriozních detektivek. Noví parťáci, kteří se nemusí. Oba bojují se svými démony. Postupné, svižné vyšetřování. Nějaké to křivé obvinění. Děj je protkaný od minulosti až po současnost a nevozí se pouze v jedné linii. Již zmíněná hutná atmosféra. No a nakonec to nejlepší, wow effect, u kterého jsem se modlil ať se dostaví a to se i podařilo. Příběh má uzavřený konec a člověk si nemusí nic domýšlet, nebo čekat na další sérii. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD