X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

naytsirk

Nebylo to špatný, sedmdesátky jak vyšitý, ale že bych z toho byl vysloveně na větvi... to zase ne... Uteklo to jako voda a vidění to rozhodně stojí.... ()

Yamatosan

Tři silné hvězdy. První cca polovina, do první vraždy, měla krásně budované napětí, velmi netradiční prostřihy atd., tomu bych fakt dal klidně i pět, ale pak to žel sklouzne k stokrát viděnému vyvražďování. I tak ale opravdu zajímavé překvapení od spíše velmi přeceňovaného Westa, jít dál touhle cestou , možná by z toho příště mohlo být něco opravdu velkého. ()

yoryk

Nooo,,,celkom parádička.Light sexuálne scény strihnuté s hororom? Prečo nie? Prvú hodinku sa toho síce nič moc neudeje ale potom sa to rozbehne celkom svižne. A pani domáca veľmi slušne prekvapila :-) Ja som bol spokojný a jednu hviezdu strhávam len za tu menej záživnú prvú hodinku. ()

Sopholojong

A24 a ich nezavisle, progresivne horory... Ti West buduje atmosferu pomaly, dlhsimi zabermi (tie su v strede filmu skor pritazou a brzdia tempo), sem-tam s nejakou odpudzujucou (zrazena krava), alebo infarktovo napinavou (krokodil za holkou v jazere) scenou, aby sa v zavere odtrhol z retaze a potesil nejedneho zvrhleho hororoveho nadsenca - sex chodiacich mrtvol, vidly do oka, blondata vecera krokodila, brokovnica v akcii, "mozgova kasa" pod pneumatikou. A milujem ten sexy "prsacek" Mie Goth medzi ocami, vlastne cela je tym svojim nezvycajnym "facom" pritazliva. 7/10 za nezvycajne odvaznu, starou skolou natocenu "vybijanu", ale s nizsimi produkcnymi hodnotami a miestami drhnucou dynamikou rozpravania. ()

MartinSTFC

Ani upřímně nevím, co jsem od tohoto čekal, nicméně jsem dostal zcela něco jiného a vůbec mi to nevadilo. Byl jsem velmi mile překvapen. Po celou dobu filmu jsem měl takový divný pocit. Atmosféra snímku je vskutku zvláštní. Přednostně musím vyzdvihnout postavu staré, šílené paní. Podstata jejího šílenství, pramenícího ze smutku a zklamání ze života a protkání osudů s mladou Maxine, která se tímto nevědomky dívá do budoucnosti na své vlastní já, kterému se snaží tak vehementně vyhnout, někoho zaujmout nemusela, na mě udělala však dojem. O horor se určitě nejedná, ani o thriller, spíše takové psychologické drama s občasnými gore prvky. ()

BigbyWolf

Nejsem fanoušek Tie Westa, ale všechny ty sympatický prvky na jeho starších filmech konečně došly k zužitkování. West pod taktovkou A24 si může připsat další z povedených amerických hororů s přesahem, které se v posledních letech zjevují a už se dá mluvit o renesanci tohohle žánru. Perfektní 70s stylizace, skvěle vedení herci, občas je to sexy, občas vtipný, občas nechutný a všechno povedený. Snad jen toho děsu je na horor pomálu. Ale celkově povedená a docela odvážná stylovka o sexualitě a stárnutí. ()

Tranda

Příběh: 6/10, Scénografie 7/10, Akce: 7/10, Hudba: 8/10, Vizuál: 9/10, Atmosféra: 8/10, Násilí: 9/10, Zábavnost 8/10, Humor 6/10, Napětí: 8/10, Casting 7/10, Emoce: 3/10, Index strachu: 4/10. 7/10 ()

Polux

6/10 | První film, který jsem od Westa viděl (takže fanoušek nejsem:-)) a možná právě proto jsem nebyl až tak nadšen, jako případně jeho dlouholetí fans. Atmosféra 70s a feeling tehdejších exploitation hororů výborná, skvělý střih a ost a vydařená porno-komediální polovina filmu, plus opravdu fantastické masky (které měla na starosti WETA, takže není divu), typově dokonalý casting a slušná práce ze strany Goth (přiznávám, že až z titulků jsem zjistil, že má ve filmu dvojroli:-)). | Nicméně netradiční prolog slibuje nakonec mnohem více, než se v malinko-méně-vydařené hororové polovině stane, jednotlivé killy, bohužel, svým provedením nijak nevybočují z obvyklého slasherového průměru (odvážil bych se až tvrdit, že jsou lehce pod  ním), stran gore by šlo zajít ještě (o dost:-)) dál, oba senioři jsou sice plus minus charismatičtí, ale strach z nich nejde v podstatě vůbec a celkově hororová atmosféra není zdaleka tak napjatá/silná/působivá, jak by bylo záhodno, alespoň na můj vkus. | Lehounké zklamání v mém případě tak pramení zejména z toho, že jsem čekal vydařený horor s nějakou tou porno-komediální omáčkou a dočkal se vydařené porno-komediální omáčky s nějakým tím hororem. Což je u hororu imho trochu problém. Westovi ale rozhodně dám v budoucnu šanci (a konečně už musím nakoukat jeho předchozí počiny:-)). | PeZet ()

Bragi66

Z těch amerických country kukuřínových vyvraždovaček tohle patří k tomu lepšímu - tedy v rámci žánru (ve kterém se najdou opravdu velké kakánky). Tohle je ale překvapivě obrazově propracované a vyváženě drsné bez přepísklých naivních lekaček. Má to stavbu, vtip a nosnou hlavní myšlenku, a ta kombinace s TV náboženskými poselstvími také dost zahraje. Je to sice o natáčení pornofilmu, ale není to prvoplánové porno. Trochu to sice kazí maskérské zestařování, ale já to ke shlédnutí doporučij i osobám mladším padesáti let. ()

Moonwalker

Jeden z dalších filmů od studia @a24 od kterého jsem nevěděl co očekávat a je to vlastně možná i dobře. Ti West do toho dal opravdu srdce, a za sebe musím říct že jsem byl ze snímku mile překvapen. Obsazení tam bylo příjemné, a zjištění že hlavní protagonistka Maxine (Mia Goth) si zahrála i onu vráždící stařenu tak mi spadla huba, opravdu výborně zahraná dvojrole, a už se nemůžu dočkat na prequel k tomuto filmu, který bude nést jméno stařeny ,,Pearl''. Za sebe můžu vřele doporučit, příjemně jsem se bavil. ()

AmunRa

Režisér Ti West se proslavil hororem Dům ďábla (The House of the Devil, 2009), který je sice dokonalá napodobenina osmdesátkových hororů, ale v podstatě je to jen stylistické cvičení bez inovací. Ve filmu X režisér postupuje dál a příběh odehrávající se v sedmdesátých letech sice balí do sedmdesátkové stylizace, ale nebojí se míchání žánrů, hry s divákem ani trochy krvavého humoru. Od soft porna k splatteru vede vede rozhovor kameramana/režiséra a jeho vzdělané přítelkyně o filmové teorii. Mia Goth je ve své roli pornoherečky výborná a ani ostatní herci nepodávají špatné výkony. ()

Milo384

Nikdy bych nevěřil, že mě film o točení porna, vidlákově a starých lidech bude tak bavit. Zde bylo vše - napětí, erotika, hnus, nápaditá vyvražďovačka a dobrá pointa. Natočeno to bylo skvěle. U mě spokojenost. ()

babuška

dvě víc ne, holky hezký,a na to, že děj je chabej nezmění nic ani sex scéna starců po chmelu, kdyby skončila i ta poslední, třeba havárkou dal bych tři ()

johankazarku

Prvá polovica filmu nudná a zbytočná, tvorcovia chceli popri natáčaní béčkového porna u hlavných postáv prostredie opustenej farmy oživiť, nakoľko je to už v poslednej dobe dosť klišé. Pripomínalo mi to starý dobrý texaský, ktorý má však oveľa väčšie grády a tak za mňa menšia spokojnosť. ()

soukyd33 odpad!

Poznámka: První půl hodinu, se nic neděje. Tak tohle bylo nechutný. A ne kvůli vraždám, ale kvůli něčemu jinému. Nechápu, jak tohle mohlo vzniknout. Nedoporučuji. Hvězdiček 0 ()

uletov

Párek senilů se vyřádí na pornopartičce,která natáčí na jejich usedlosti. Myslím, že šlo z toho vytřískat mnohem víc. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD