Midar

První tři díly ze začátku trochu chaotické, nakonec však více než dobré. Potom se z toho ale bohužel stane jen nastavovaná kaše plná nelogických zvratů často připomínající spíše telenovelu, než-li nadupanou akční jízdu. Děj se neustále točí v kruzích, postavy se náhodně objevují a zase mizí podle toho, jak se to tvůrcům zrovna hodí a když je potřeba něco dovysvětlit, prostě tam jebnou minutový flashback a dobré. Většině lidí to vzhledem k hodnocení nejspíše stačí, já jsem se ale převážnou většinu stopáže extrémně nudil a jen nevěřícně kroutil hlavou nad tím, proč ku**a všem tak strašně moc záleží na té modrovlasé krávě, která má jedinečný talent tak akorát všechno extrémně doku...pardon pokazit. Ano, má to fantastický vizuál a perfektní hudbu, k tomu, abych to nějak vynášel do nebes, to ale vážně nestačí. ()

Kimkong

Bezesporu to patří k tomu lepšímu co neflix nabízí. Některé epizody jsou hodně vydařené. Většina však takový průměr. Hudba moderní a padnoucí. Anime na mě až zbytečně rádoby umělecká. Taková barevná a abstraktní. Nevím jak to popsat. Nejvýraznější postava určitě Jinx. Ostatní spíše sekundují. Spousty postav s různými cíly. Někdo chce moc. Někdo rodinu. Někde lepší svět a někdo je prostě jen blázen. ()

TR4XY_CZ

League of Legends jsem nikdy nehrál a nikdy hrát nebudu, ale na tenhle seriál jsem se prostě musel podívat a to už jenom kvůli tomu, jak dobře je to hodnocené a jak to všichni tak vychvalovali. A jsem opravdu rád, že jsem to viděl. Seriál je fenomenální, tedy zatím první série, ale pevně věřím, že i druhá a případně další budou stejně úžasné. Co je na seriálu asi to nejlepší je animace, která překonala má veškerá očekávání. Další věc, kterou musím opravdu pochválit jsou postavy, protože jsem nikdy nezažil, že by mi u začínajícího seriálu hned v první sérii záleželo skoro na všech postavách a to včetně hlavního záporáka. Hudba taky super, hlavně znělka od Imagine Dragons. Co bylo také úplně perfektní je příběh, který byl geniálně sepsaný a provedený. Naprosto jsem si tenhle seriál zamiloval a nesnáším, že teď musím čekat na druhou sérii. Hodnocení 10/10 ()

Toxie

Tak. Že začátku jsem byl v rozpacích. Ale od čtvrtého dílu si mě Arcane získalo. Vizuální stránka je nádherná. Spolu s hudbou to dává opravdu skvostný zážitek. ()

Scanerior

První sezóna Arcanu má skvělý příběh, který představuje hned několik hlavních postav v čele s Jinx a VI. Od poklidnějšího, ale skvělého začátku se postupně dostáváme hlouběji do světa Arcanu a objevujeme umění magie a také třpytu. Postavy mají osobitý charakter, na kterém je dobře stavěno a celý děj je smysluplný. Příběh je povedený a představuje skvělé bojové scény i dialogy, ale především v druhé polovině sezóny se objevuje také čím dál více nudných scén, které trochu kazí celkový dojem ze seriálu. Každopádně celkově je první sezóna velice povedená a má perfektní hudební doprovod v pár epizodách a intru, které je mimochodem také velice povedené. Seriál též doplňuje skvělá animace a propracované bojové scény. Charaktery jsou výborně udělané a hlavní postavy dostávají každá akorát prostoru. Snad bude druhá řada seriálu pokračovat stejně dobře nebo dokonce ještě lépe. ()

IZFNP

V roku 2021 je Arcane medzi top seriálovými novinkami, jeho prvá séria medzi top sériami roku obecne a je to taktiež moja tohoročná top srdcovka. Pretože Netflix s Arcane urobil to, čo v 2019 urobil s Love, Death & Robots: odpálil dekel. Tlieskam. ()

Víteček

Příběh zdaleka není tím nejlepším, jaký jsem kdy viděl, ale má to hodně zajímavý svět i nejednoznačné postavy, které dokážou hodně zaujmout. Na to, že jsou třeba jen vytažené ze hry, kde o příběh rozhodně nejde, jsou postavy výborně zpracované. Grafická stránka je pak úplně fantastická. Vypadá to skvěle a má to svůj styl. Je to asi druhá nejlepší animovaná věc, kterou jsem viděl a vůbec nejlépe vypadající animovaný seriál. Hudebně je to také na vysoké úrovni a když to není úplně můj styl, tak se to ke stylizaci celého seriálu perfektně hodilo. To je myslím vůbec největší pozitivum celého díla. Že to celé výborně pasuje po všech stránkách dohromady, jednotlivé prvky se vhodně doplňují a vytváří společné skvělý zážitek. Proto jsem si i přes slabší příběh celou řadu hodně užil a byl jsem zklamaný, když jsem se dostal na konec. 90 %. ()

Dzoumen

Geniální seriál, zatím nejlepší kreslený seriál co jsem viděl. Seriál určitě osloví fanoušky league of legends a taky si ho náramně museli užít. Ale není to jen pro fanoušky league of legends, protože já jako nefanoušek league of legends, jsem si to náramně užil. ()

Petper

Prosím pekne , adept na najlepší seriál roku. Lolko hrám už zopár rokov a preto som mal pred týmto seriálom obrovské očakávania . Ale bolo to dokonca ešte lepšie! Každú časť som hltal aj s navijákom . Krásna a jedinečná animácia , výborný scenár a ešte aj soundtrack bol výborný. Vrelo to odporúčam tak ako Lol hráčom , tak aj tým ktorý túto hru nikdy predtým nehrali. Nemožem sa dočkať dalšej série. 95% 5* ()

HanzoBureshi

Lolko jsem hrál asi jen pětkrát v životě, takže jsem nevěděl co od tohoto čekat. Jedná se ale opravdu o povedený animák po dlouhé době. Prostě ten svět a ty postavy a jejich příběhy a ta atmosféra mezi nimi + opravdu povedený soundtrack, který mi párkrát dost připomínal mého oblíbeného Hanse Zimmera….to je prostě něco. I když animáky moc nemusím, tak tohle bylo fakt skvělé a určitě se podívám na druhou řadu, až tedy vyjde. Tato první řada dostává 80%. ()

SamGee

Slávne videoherné značky vládnu pop-kultúre a ľudia z Hollywoodu sú si toho vedomí. Častým problémom videoherných adaptácií však býva balans medzi uspokojením fanúšikov a neznalých divákov. Ako je potom možné, že Arcane, animovaný seriál založený na svetoznámej hre League of Legends (LoL), zažíva úspech u oboch základní?      Dej sa odohráva vo svete, kedy bohaté mesto Piltover a podsvetie Zaun bojujú o politckú moc a „arcane“ mágiu.  V tomto konflikte sa ocitnú odlúčené sestry Vi a Jinx, ktoré ovplyvnia osudy obyvateľov Piltoveru a Zaunu.     Seriál sa nespolieha na epické súboje a naopak najviac žiaria osobné momenty. Showrunneri dokázali viackrát prekvapiť divákov neočakávanými dejovými zvratmi a nebáli sa ukončiť poslednú epizódu na smutnéj nóte.  Popri dramatickej zápletke sa darí sezóne odkrývať komplexný svet, v ktorom ide technologia a mágia ruka v ruke.   Zabudnite na čierno-biely pohľad na hrdinov a záporákov. V seriály sa stretnete s postavami, ktoré robia chyby a konajú činy z vlastných dôvodov. Vďaka realistickému pohľadu dokážu zaujať divákov svojou výraznou osobnosťou (gauner Silco, senátor Heimdringer) a vývojou premenou (vedci Jayce a Viktor). Post najlepšej napísanej postavy si však kradne Jinx. Jej uletená povaha je pôsobivá a vryje sa do kože v scénach, kedy prepadáva psychickej labilite.  Nemal by som opomenút jej tragický príbeh, v ktorom sa snaží nájsť svoje miesto vo svete.     Samotná animácia je pastvou pre oči. Srší úchvatnými zábermi a dbá na detailoch. Akcia je rovnako úžasná ako animácia. Má zbesilé tempo, prešperkovanú choreografiu, nezabudnuteľné momenty a riadnu dávku brutality. Soundtrack krásne dopĺňa tieto akčné scény.     Animovaná šou Arcane  má všetko - emotívny príbeh, vyprofilované postavy, okuľahodiaci vizuál a dych-berúce bitky. Určite prekvapí fanúšikov videohier v mnohých smeroch. Zároveň osloví aj tých, ktorí v živote nehrali videohry, v tomto prípade LoL-ko. Ak ste fanúšikmi LoL-ka alebo hľadáte nejaký originálny počin, ktorý vás ohromí, Arcane bude pre vás tým pravým.   Príbeh: 10/10, Postavy: 10/10, Animácia: 10/10, Akcia: 10/10, Soundtrack: 8/10, Celkovo: 10/10. ()

jx2004

Nejdřív pro všechny, kteří nikdy nehráli LoL. Prvně jsem nad seriálem váhal, protože videoherní adaptace dopadají většinou špatně a navíc jsem k této předloze neměl vůbec žádný vztah. No rozhodl jsem se správně. Ze seriálu jsem naprosto nadšený (posledních 5 epizod zhlédnuto vkuse) a nenapadá mě jediné negativum. Animace je za mě naprostý vrchol (omlouvám se Clone Wars S07), žádná postava není ani zdaleka černobílá a jejich vývoj podpořený skvělými hereckými výkony je radost pozorovat. Ještě bych vypíchnul budování napětí, které mě při několika scénách zvedalo z gauče, stejně jako hudební podtext při akci. Čekání na druhou sérii bude velmi obtížné ()

Orion12

Naprostý banger ! Vrcholová animace, úžasně vyanimované postavy, prostředí a neskutečné výrazy postav v obličeji a facial expresion, jeden výraz vydá za vše. Animace je jedna z nejlepších jakou jsem dlouho viděl a zároven není vubec dětská a je dost dospělá a brutální, opravdu akční a brutální scény jsou luxusně udělané. Seriál má komplexní postavy, kdy každá má propracovaný příběh a je brán do hloubky, žádná postava není vyloženě záporák nebo kladas, doprdele nevím kdy jsem naposledny viděl tak komplexní postavy.... Jinx je prostě skvělá,vi, jayce, dokonce i Silkovi někdy fandíte na konci poznáte že nebyl až tak zlý a pro Jinx by udělal všechno na světě.... Líbí se mi ta neutrálnost postav opravdu kdy žásný není vyloženě záporak nebo kladas a i kladasové jdou po svém osobním cíli. Akční scény scény díky animaci působí opravdu epicky ! Příběh jelikož je založený podle příběhu postav z Lolka tak si stačí přečíst lore Jinx nebo vi, který má tak 8 stran a máte vyspoilerovaný celý seriál. Ted si představte že mají 100+ postav a každá má takto komplexní příběh. V Riotu mají vlastní tým co vymyšlí příběhy postav a komplikovaný lore, který si přečte tak 2% LOL komunity což je hrozná škoda a aspon díky tomu to má nějaké využití. Ale příběh a hlavně budovaní atmosféry je úžasné. Poslední věc co by jsem dodal byl úžasný soudtrack, at v několika scénách Get jinx, nebo jiné nebo naprosto skvělý úvodní soudtrack ENEMY, který byl první úvodní soundtrack od dob Narcos, který jsem nepřeskakoval na Netflixu :) OOOH THE misery, everybody wants to be my ENEMYYYY tutututut 10/10 Dávejte tu druhou sérii ()

IsiaTed

Musím říct, že mě Arcane velice překvapil! Dříve jsem hrával aktivněji League of Legends a na nějakou dobu jsem od toho upustil, protože mě hra již tolik nebavila. Tento animovaný poklad jsem rozklikl úplnou náhodou a musím říct, že to byla ta nejlepší náhoda, která se mi mohla stát. Díky ní jsem měl možnost zhlédnout dechberoucí příběh, který tvořily především sympatické hlavní postavy, které se postupně rozvíjejí, skvělý soundtrack a samozřejmě VÝBORNÉ animace, za které je Riot velice známý a uznávaný. Arcane nám dává možnost poznat svět daleko za hranice Vyvolávačova Žlebu (pro lidi, kteří preferují League of Legends v angličtině - Summoner´s Rift) a tahle první série mi stačila k tomu, abych chtěl poznávat víc a víc. Těším se, co si tvůrci po poslední epizodě této série připraví dále. ()

Kubakomi

93%. LoLko jsem nikdy moc nehrál, neznal jsem postavy, nevěděl jsem, co umí, jaké jsou jejich schopnosti, atd... A víte co? Rozhodně se, dle mého, jedná o nejlepší filmové/seriálové zpracování s předlohou videohry, které jsme zatím měli možnost vidět. Díky tomu, že se jedná o animovaný počin, si tvůrci mohli dělat víceméně co se jim zachtělo. Ono se tím dá sice hodně získat na síle, ale zároveň se to dá velmi jednoduše pokazit. Tohle je naštěstí ten první případ. Animace jsou naprosto perfektní, postavy jsou napsány téměř dokonale a ty dialogy jsou prvotřídní. Silco se rozhodně zapsal mezi mé oblíbené záporáky - je to takový ten, kterého nesnášíte, ale zároveň ho totálně zbožňujete. A Jinx jako psychicky narušená zbraň, na které se z větší části podepsal jeden jediný okamžik v mládí, působí až neporazitelným dojmem. To, že člověk nikdy neví, co se jí zrovna mihne v palici a jak zareaguje na danou situaci je naprosto famózní a dodává to jak na dramatičnosti, tak na napětí. Nemůžu se dočkat na druhou sérii. Fakt, že se jí dočkáme nejdříve v roce 2023, a to jsem ještě optimistický (vzhledem k tomu, že vývoj první série trval 6 let), mě jakože fakt děsí a nevím, jestli po pár měsících na tom psychicky nebudu stejně jako Jinx. Více: ZDE ()

Ondak

Výhoda seriálu je, že kdyby nezaujala nikoho dalšího, tak minimálně fanoušci hry jsou jako diváci zajištěni. Ale autoři posunuly úroveň na vyšší laťku a i neznalí herní předlohy musí seriál hltat plnými doušky. Od hudby, děje až po nádhernou animaci. Děj utíká rychlosti blesku a na hluchá místa není prostor. Od vývoje postav až po epické ukončení série je vše dobře. Stampunková stylizace animace a barevné zobrazení různých situací mi vyloženě seděli, až jsem byl zklamán, že hned nevychází 2. série. No prostě plný počet, nejde jinak. ()

CheeseFigure

Animácia ma dostala, nebudem klamať. Bola pekná, svet vyzeral dobre a postavy taktiež. Trochu mi to pripomínalo Dishonored. Čo sa týka postáv, tak tie nie len, že vyzerajú dobre, ale sú aj dobre napísané. Komplexne. A to neplatí len o tých hlavných, ale i niektorých vedľajších. (SPOILER: Možno by som viac rozvil postavu Sky a jej lásku k Viktorovi, potom by jej smrť bola údernejšia. KONIEC SPOILERu). Ak by som mal dať dáke negatíva, tak nemám rád časové skoky, ako bol napríklad ten medzi treťou a štvrtou epizódou. A taktiež by som uvítal viac epizód z detstva a prehĺbenie vzťahu medzi Vi a Powder, keď boli deti.  Na záver ešte pochválim hudbu, pretože Imagine Dragons sa zase prekonali a po Warriors nám naservírovali ďalšiu pecku. ,,Oh, the misery. Everybody wants to be my enemy". Celý internet to chválil, ale i tak som nečakal, že Arcane ma až tak chytí. Jedná sa o skvelý seriál a to nie len na poli tých, ktoré boli inšpirované videohrami. ()