Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli. (Bontonfilm SK)

Eluin

Příběh ze světa, který je mi naprosto cizí, navíc natočen na mobilní telefon, no.... Navzdory uvedenému jsem nakonec ve filmu našel jisté zalíbení. Oceňuju zejména skvěle autentické herce, neotřelý přístup, fajn zápletku (jakkoli se zdá být možná trochu klišoidní) a také skvělé hlášky. Jasně u mě vede "Pátečníci, to bylo ještě za Masaryka, Čapek a jeho gang..." :-). ()

agassi68 odpad!

Bulshit o drbnutých raperoch kombinovaný s progresívnou kamerou skákajúcou v priblblom rytme po uhrovitých potetovaných ksichtoch rôznych vyberaných máničiek so slovníkom šimpanza.. ()

JB2203

Překvapení. Klidně to mohlo skončit jako nekoukatelná srač*ka ve stylu Párty Hárd(er), a ono ne. Ač jednoznačně nepatřím k cílové skupině a navíc jsem i zarytým odpůrcem roztřesené mobilní kamery, musím uznat, že v případě Bangera se tvůrcům podařilo vykřesat ze syžetové materie něco, co by bylo lze jednoduše vyjádřit pojmem: uhrančivost. Vlastně je mi jedno o čem to bylo, důležité je, že se filmu ve výsledku podařilo zabřednout až za onu ošidnou hranici tvůrčího aktu na výsostné území umělecké tvorby. ()

Toka odpad!

"A venku padá déšť... A divím se, že né sníh." No jo, sníh. Snížek. To by bylo, aby film o rapu nebyl o slávě, prachách, ženských a drogách, že jo more. Odporný prostředí more, odporný postavy more, odporný dialogy more. Ale fakt díky za několik Svarta referencí, udrželo to mojí pozornost, protože ten film se ne a ne chýlit ke konci. Nejdůležitější je sice drip, ale ani Supreme mikina a nevkusnej Versace řetěz hlavní postavy nezachrání tuhle neskutečnou sračku. Ta kultura mi nemůže být vzdálenější, ale i film o rapu se dá udělat dobře, (8 Mile (2002)) a stejně tak film o drogách se dá udělat dobře (Trainspotting (1996)). Škoda, že někdo nepochcal ten iPhone, na který se to točilo. Protože samozřejmě, že se to točilo na iPhone. ()

jakub.uck

Na filmu cením, že skutečně dovedl zachytit vlnu generace, o níž vypráví. Dialogy jsou v tomto ohledu skvěle napsané. Komediální rozměr snímku naprosto funguje. Marsell Bendig předvedl top výkon (!!!). (Překvapila mě jedna faktická chyba: Je s podivem, že navzdory jinak prokázané znalosti prostředí, o kterém Sedlák točí, pošle hlavní postavy prodávat značkové oblečení do obyčejné "hrabárny", nikoliv do nějaké resell shopu, kam by nepochybně i navzdory časové tísni jeho postavy ve skutečnosti zamířily v první řadě.) ()

dudunecek

Sedlák nám všem ukázal, jak může vypadat moderní český snímek, které natáhne do kina i nějaké lidi z tohoto století, formálně nás vykoupe ve velmi kontroverzním stylu natáčení, snímání a hlavně střihu a nabídne všem těm Zoomerům "reality check. Hadry, čísla, keťák, Svarta, párno, feat, drip, hustle a další hovnoty současné mladé, převážně pražské mládeže, která do Forbesu 30 pod 30 nechce jít za 7 let, ale hned. Protože pokud neuděláš ve světě Banger, nemáš ve světě místo. Nebýt až moc odkazů na českou popkulturu, poslal bych to okamžitě do světa. Je to fresh, mám to rád. 7,5/10 ()

mrHoracio

Diamant karlovarského festivalu a zatím TOP český film roku! Sex, drogy, rap a temná Praha. Místo kamery iPhone, frenetický obraz, dokumentárně roztřesená a těkající, neklidná kamera. Akčně zběsilý a rušivě stylový střih, desítky vytříbených hlášek a ojediněle působivý vizuál. Film pro generaci Z, díky kterému mohou rodiče pochopit své děti. Hlášky jako „Voči máš jak toffife!” nebo „Jsem snad vymítač ďábla?” se stanou kultem. Bravo! Více v recenzi. ()

Davidkkk

BANGER. pro mě byl jeden z těch mála filmů, na který se podíváte a pak vyděšeně zbystříte, když na ČSFD uvidíte průměrné hodnocení vyšší než 30 %. Tady fakt netuším, kde najít pozitiva. ()

Razzor_82

"Všechny do jednoho bych pochcal!"  Nedospělý biják o tom jak pejsek s kočičkou ředili kokeš. Nacpat do filmu slovník sprostých slov není záruka drsňáctví. Pomalovaný Mišík má dětskou vizáž, otravná socka Bending s hláškou "More" + vylízaný chachar Barracuda. Příběhově je to prázdná slátanina ale se zajimavým koncem. K plusu přičítám vizuální nápady a dobře navozenou autentičnost díky záběrům z mobilu.  6/10 ()

martinpk

Pravdepodobne by som tento film nevidel, ale vzhľadom na to, že kameraman je kolegynin syn, tak som do toho išiel. No a príjemne som ostal prekvapený. Príbeh drsný, no a kamera super. Ocenenie Asociaciou českých kameramanov bude zaslúžené. ()

mardun odpad!

Nejsem cílovka, za mě Odpad, ale dám aspoň jednu. Ted musim odebrat i tu jednu hvezdu, naprosta amaterina. Vetsi odpad jsem snad jeste nevidel. ()

Urukhaj98

Adam Sedlák je borec. Místo toho, aby se snažil zaujmout běžného českého diváka (humor tu je, ale ke stupidnímu Kameňáku nebo hřejivým Ženám v běhu má daleko), rozjíždí příběhový koncert světových parametrů, který by se v Hollywoodu neztratil. Adam Mišík dává najevo, že pro něj žádná škatulka není dost velká a Marsell Bendig by se měl za svůj part zapsat do dějin české kinematografie (toho Lva si nikdo nezasloužil víc). BANGER. dá nejednou vzpomenout na nedávné Ubal a zmiz. Ale zatímco to se celou dobu vezlo spíš na komediální vlně a ve výsledku dopadlo jen lehce nadpůměrně, BANGER. je nekompromisní thriller s řádně depresivní tečkou na závěr, byť vás můžou Marsell Bendig a občasné prostřihy na videa z YouTube a TikToku zmást. A nenechte se odradit, pokud je vám rap cizí. Tenhle film má prostě koule. A hlavně nám dává naději, že tahle země není jen plná Trošků, ale jednou za čas se tu objeví i nějaký ten Forman. 9/10 ()

Ivo odpad!

Vymatlané ocejchované fetky (proti kterým každá opice i slepice se honosí IQ Einsteina) v odpudivě dementním parkinsonovském videu z ajfounu, které prý i jakousi lokální soutěž vyhrálo. Aneb když řídká kouřící náplň análu se trvale vlije do dutiny lebeční (zdá se že i aktérům a tvůrcům) a dále tam úspěšně bublá, rozvíjí se a místy se snaží posunky, skřeky a nepřítomnými výrazy dokonce i komunikovat. 105 minut. No more? ()

mi-ib

Parádní jízda. Super hlášky. Bezvadný casting. Škoda jen, že ke konci cestou k pointě tomu trochu spadne řetěz a ona samotná skončí ve stínu toho, co předcházelo. ()

beckham-

Film na téma úplně mimo mě... Nicméně, u M. Bendiga jsem si nebyl za celý film jistý, jestli svůj "vyfetovaný" stav hraje nebo v něm opravdu je - klobouk dolů. ()

bolf!k

Čtvrtá je za koule natočit u nás i něco zajímavější, než romcom dle zajetýho scénáře. Jen ten Český lev měl jít spíš za Mišíkem. ()

Hpatrik

Tak tohle vypadá spíš jako kdyby celý štáb včetně režiséra natočili celý "film" podobně sjetý, jako hlavní postavy, a scénář/příběh vymýšleli za pochodu. Natáčení roztřeseným mobilem s mizernou kvalitou videa, který strkají celý film "hercům" přímo před obličeje to už jen korunuje... ()

Biopler

Na filmovom umení sa mi páči, že téma mi môže byť ukradnutá, cudzia, po ktorej by som bežne nesiahol, ale keď je spracovaná zaujímavo, novátorsky, s fajnovými hercami, tak to prebije všetko. Pritom úvod pôsobí rozpačito, trvá kým si divák zvykne na kameru a la mobil picture, taktiež kopec postavičiek... ale potom sa to rozbehne, ústredná dvojica skvele ťahá celý film okorenený humorom a kultovými hláškami ("Ty máš akurát toleranci větší jako Tyler Durden"). Skvelý výber vedľajších postáv ako vyhadzovač v bare či high staff istého Sergeja Barracudu, o ktorého existencii ma poučilo toto dielo, podtrhuje kvalitu castingu. Čo by som dielu vytkol je prílišné nadužívanie meméčiek, pre mňa rušivá vec v jednoduchom príbehu, ktorý sa dá zhrnúť do jednej vety, ako chce chalan získať nazad stratenú lásku, ako ju chce ohúriť. Taktiež vyžívanie sa v záberoch iba na hlavy až z toho rozbolí hlava :) ale nie, ide o to, že sa treba prepnúť na ručnú kameru, ktorá reže do postáv, avšak veľakrát je roztrasená a trochu to vadí. Chválim no happy end, dielo prekvapí výrazným zdramatizovaním v poslednej tretine stopáže, ktoré ho z ľahkovážneho tripu za prachmi posunie niekam inam. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)