Každý bude poznať moje meno, každý bude poznať môj ksicht.“ Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli. (Bontonfilm SK)

Silviaxx odpad!

WTF! Opäť som videla asi úplne iný "film" ako všetci ostatní... Pána boha, to sa naozaj čudujem, že tento "skvost" vôbec niekto dopozeral. Že autentické dialógy a podobné pič*viny? Panebože.. TOTO je taká tragédia, že mi je z toho smutno. Pardón, zabudla som používať za každým slovom more a zabudla som to tu celé pochcat. Ty vole! To naozaj myslíte vážne s týmto hodnotením?! Je mi na vracanie. ()

kluk z Na

Ze začátku to trochu skřípalo, určitě to není dokonalost, ale pak se show rozjela a bylo to na český poměry velice osvěžující. To co předvedl Marcell Bendig ve svém filmovém debutu mě pobavilo. Když tenkrát dánové udělali prvniho dealera, Mads Mikkelsen získával první fanoušky. Třeba jednou Bendig bude hrát hlavní role v hollywoodských filmech, kdo ví :) Odložím si tu 5 hvězd z toho šoku. ()

Wancohoff odpad!

Tak toto ma vazne nebavilo. Pozerat sa na nejake fetky ma nebavi, a komediu som tam tiez nepostrehol. Navyse ten zvuk je priserny... ked sa hovori, nerozumiet ani prd, a ked zaznie rap(rozumej hudba), tak mi islo vyjebat okná... v 40tej minute som to vypol. ()

psychous3

Z té kamery jsem měl prvních 20 minut bolehlav, ale pak si to sedlo a nedokážu si představit jiný styl, který by více sedl k tomuhle filmu. ()

gulista

BANGER., ako už bolo výstižne spomenuté, je dielom pre mladých o mladých, kde obrazová a jazyková stránka kopíruje mladú internetom ošľahnutú generáciu, o ktorej vypovedá a životný štýl ktorej rapídne naberá vplyvy zo všetkých možných smerov, bez výraznejšej striedmosti, trpezlivosti a sebakritiky. Hlavný protagonista pritom oplýva morálnou ambivalenciou a naráža na mnohé dilemy, kde kvôli činom, ktoré vykonáva sa zase následne trápi. S predajom chce síce skoncovať, no zároveň to volí ako poslednú možnosť rýchleho zárobku na úkor ostatných. __Na autenticite pridáva jednak blízkosť veľmi netradične pôsobiacej roztrasenej kamery v urbánnom betónovom prostredí, reálne osobnosti z rôznych sfér života, a predovšetkým problémy, s ktorými sa táto generácia, či už úspešne, alebo aj neúspešne potýka a bojuje—drogová závislosť a jej počiatočná vábivosť, vzťahové sklamania a nájdenie si vlastnej cesty v spoločnosti. __Estetikou, tematikou aj celkovým pocitom zmaru sa pripomenie Good Time bratskej dvojice Safdiových, Noého Climax, alebo Fliegaufov Dealer a Refnov Pusher, kde sa dej obmedzuje na jednu napínavú a pohlcujúcu noc (prípadne kratší časový úsek); s postavami pritlačenými konať pod viacerými existenčnými vplyvmi a vnútornými pochybnosťami v psychedelickom opare. __Predošlý Sedlákov film som zatiaľ nevidel, no po tomto farebnom ušpinenom zážitku plnom detailov, rapu a životných snov a šliapnutí vedľa sa teším ešte viac na jeho ďalšie výtvory, predošlé ako aj budúce. Za hrozne dlhé obdobie ide o svojráznu prácu českého filmu, a aj keď mám u severozápadných susedov veľké medzery, v tomto tisícročí zatiaľ asi najlepšia vec. Skvelo a trefne natočené na iPhone 12 Pro Max. 80% ()

djfun

Bendigovi toho Lva přeju a myslim, že jeho spontánní výstup na předávání cen se stane díky jeho hlášce o "ovladačce" legendárním!:) A jeho postava v Bangerovi možná taky. Musim přiznat, že jsem k tomuhle filmu přistupoval docela s despektem. Čekal jsem: "že si pár vyjetejch týpků vzalo do ruky mobil a natočilo na něj s roztřesenejma záběrama svůj mejdánek s debilnim rádobyhiphopem nějakýho Yzomandiase, kozatejma ječícíma kundama žebrajícíma o trocha přepudrování nosu a typoněma se zlatejma řetězama kolem krku, dávajícím sobě i těm pipinám pěkně šňupnout do rypáku..." No a vono to tam taky skoro všechno je, jenže překvapivě se smysluplnym příběhem i myšlenkou, s gradujícím napětím prošpiklým trefným humorem a v pěkně odsýpajícím tempu, který celý táhnou naprosto uvěřitelně a "krutopřísně" Mišík s Bendigem až do finále celkem slušný jízdy! ()

Saur.us

Perníková věž současné mladé generace. Výpověď o honbě za fejmem, lajky a folouvy, zde prostřednictvím pochybného "písničkářství" zmalovaných xichtů a částečně i o současné mladé generaci. Svěžemladě zachycené mobilem (zaplaťpánbůh, že aspoň na šířku), proloženo memy a několika skvělými hláškami. A skvělým M. Bendigem. A jako u každého filmu tohoto ražení nechybí protidrogový přesah a varovné poselství. ()

Mackoun

Nebýt to tuzemská produkce, byl bych o hvězdu přísnější. Na naše poměry celkem fajn počin, kterých v tomhle směru vzniká po málu. Ačkoliv nejsem úplně na stejné vlně jako jiní, co se týče ovací nad hereckými výkony Mišíka a Bendiga, tak mi to k žánru celkem sedělo - jakkoliv skvělé a nadmíru přirozené herecké výkony v tom ovšem rozhodně neshledávám. Vtip tomu nechyběl, drama taky ne, atmosféra i kamera celkem fajn a víc bych se v tom asi ani nešťoural. Určitě budu rád za víc podobně osvěžujících výtvorů z domácích končin - už jen jako sonda do světa “mladých” to pro mě, jakožto dozrávajícího boomera juniora, nese praktickou hodnotu :) ()

Gastovski

V nadsázce by se dalo říci, že se jedná o Dobrý časy po česku. Jelikož se celý film natáčel mobilními telefony, měl jsem problém s roztřeseností obrazu a neustálými divnými přibližovačkami. Ale po chvíli jsem si zvykl a zpětně tento přístup cením, jelikož filmu dává punc frenetičnosti a větší intenzivnosti. Atmosféra noční Prahy, jejích klubových zákoutí s odérem kokainu a výkon herců/neherců dělá z Bangeru. osobitou jízdu, která rozčeřila jinak stojaté vody české kinematografie. ()

clump

Fakt dobrý. Nebo aspoň mě se to fakt líbilo. A Soně taky, i když nevěděla, co je feat nebo drip a je tam i spousta dalšího současnýho subkulturního slangu, aniž by to ale bylo nesrozumitelný. Adam Mišík hraje rádobyrappera a dealera kvalitního koksu velmi solidně. Snad ještě lepší je jeho sidekick v podání Marsella Bendiga – to je fakt geniální a nesmírně zábavná a vtipná role. Pro mě českej hereckej objev posledních let, i když teď zjišťuju, že jsem ho viděl už v pátý epizodě seriálu Ochránce. Běžte na to, je to fakt prdel, i když ne teda úplně furt, taky trochu drama. Jak píše Cival, je to nejprogresivnější českej film posledních let. Hodně se v něm užívaj všemožný drogy, ale pokud si dobře pamatuju, tak snad skoro žádnej alkohol nebo marihuana a ani tam myslim nikdo nekouřil cigára. Po filmu jsem měl chuť dát si taky pořádnou lajnu a jít na rapovej koncert, což jsme i málem udělali. Líbí se mi i poselství filmu, tj. ne že drogy jsou špatné, špatné je drogy nevhodně a chaoticky míchat a kupovat z pofidérních zdrojů. Líbilo se mi i to, že se část filmu natáčela v mym oblíbenym podniku Fuchs2. A jak už dřív upozornil Claviq, došlo v něm k prvnímu filmovýmu name dropu klubu Ankali, když hlavní postavy zvažujou, kde narychlo prodat říznutej koks ("Ankali, kde se skládá pět studentek na sodovku?" nebo tak něco). Což mimochodem může souviset i s tim, že soundtrack dělal Oliver Torr, kterej myslim částečně za zrodem a fungovánim Ankali stojí, jestli se nepletu. Krom toho ve filmu často zní rap a sám sebe hraje Sergei Barracuda. Mimochodem, Banger je celej natočenej iPhonem a kamera se často drží docela blízko postav, takže si radši v kině sedněte někam dál. V prostřední řadě to bylo trochu klaustrofobní, takže jsme nakonec přesedlali do poslední. (Nevim, asi to tak každej nemá, ale sedět moc blízko plátna mi vadí i u akčních a trikovejch blockbusterů a přijde mi, že jsou sály multikin navržený v tomhle ohledu dost debilně, včetně toho slavnýho rádoby IMAXu na Flóře, kterej mi úplně zkazil druhý shlídnutí Duny, když jsme seděli mírně bokem někde snad v pátý řadě a nejen, že obraz byl na p*ču, ale navíc to bylo příšerně nahlas, že to bylo vyloženě fyzicky nepříjemný. A to říkám jako někdo, kdo chodí poměrně často na koncerty a párty. Prostě sedět blíž než v šestý sedmý řadě u mě vede spíš k očim šejdrem a bolehlavu, žádný větší vtažení do děje se u mě nekoná.) ()

sadlokan

Rozumim tomu správně jako že prodat vomítku nějakejm starejm vořechům,který by mu byli schopný napsat i diplomku aby mu někdo vymyslel..ehm..rap?Netvrdim,že to nemůže bejt sranda.Hlavně pro ty mý vrstevníky starý vořechy co tam"hrajou".Jsem GenX a odpustím si tuhle šílenou adrenalinovou jízdu,zůstanu raději u předpotopních romantických snímků a'la"Šňup"ze začátku milénia(2002). ()

strikeman

Tato "hudební" subkultura recitátorů vulgarismů mě v profesním i osobním životě naprosto míjí, nicméně přesto musím ocenit kvalitu snímku na české poměry poslední doby až nevídanou. Zobrazení "lůzrů" z periferie městské společnosti je přesvědčivé a finále, přestože jsem pointu čekal, dostatečně úderné. Největší "banger" však zaznamenal na svém účtu M. Bendig - neherec, který získal hned ve svém prvním celovečeráku Českého lva... 78% ()

AnanAss

Hopeři a uživatelé pika jdou (naštěstí) totálně mimo mě, ale tohoto „Dealerova průvodce mezi pražskými troskami“ jsem si užil dost. Mišík v roli nečekaně překvapil, ale to co tady předvedl Bendig… ať mi nikdo netvrdí, že nebyl po dobu natáčení permanentně sjetý. Hodně to z poslední doby připomíná Drahokam nebo Dobrý časy, ať už špinavým stylem natočení, anebo tím do jakých sraček se hlavní postavy čím dál více zahrabávají. Zde je navíc ještě pořádná dávka drsného humoru a jsem rád, že režisér měl i koule na ten konec, v který jsem doufal, že přesně přijde. Recenze převedena do řeči dnešního kmene: „More, jako bylo to mega hustý a Bendig byl úplně nejvíc, kámo.“ ()

Olík

Banger rovná se dobrá písnička, často o rapovém songu; používá se i počeštěná varianta bengr. To je tak pro začátek, co jsem si o tomto, především mezi mladými, frekventovaném slovíčku našel na internetu. Progresivní výpověď současné na hraně žijící „sex, drogy a rap generace“ natočená na iPhone a dynamicky sestříhaná. Jako jo. Banger má výpovědní hodnotu. Nestojí v koutě. Je otevřený s fungující atmosférou. Zřejmě bude i autentický. Palec nahoru pro jinak ne úplně sympatického Mišíka a odvážného Sedláka. Ale jako celek moc ušmudlané a místy šlapající vodu. Vykonstruovaná zápletka postrádající logiku. Marsell Bendig jako z Troškovy komedie (ale asi jsem úplně mimo, protože jeho herecký výkon byl oceněn Českým lvem). O postavě Sergeie Barracudy hrané Sergeiem Barracudou se ani nebudu bavit…..ten pán mi nesedí již delší dobu.  Závěrečného morálního osvícení taky nebylo třeba a na škodu pro mne byl již zmiňovaný nestandartní styl snímání. Tenhle matroš je prostě říznutý. Na druhou stranu už je čas si odpočnout od Langmajera, Polívkové, Hřebíčkové nebo ambiciózních dramat z dob komunismu. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

16.01.2023

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

Nominace na Ceny české filmové kritiky zveřejněny

03.01.2023

V úterý 3. ledna byly zveřejněny nominace pro třináctý ročník Cen české filmové kritiky, jež mají ocenit a upozornit na výrazná díla i filmaře uplynulého roku 2022. Padesát členů Sdružení české… (viac)