Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať, chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka... (Bontonfilm SK)

Wally

Jedná z těch lepších komedií z poslední doby...žádné trapné fóry, příběh jednoduchý, neurazí.... Co ten film v mých očích sráží je obsazení...copak se nedá natočit film bez A. Polivkové, 'velryby' Čvančarové nebo Holubové..tady navíc s těmi copánky...ble... To tu nejsou jiní herci? ()

Prochy38

Až přespříliš podobný scénář jako u seriálu Jedna rodina... to je ale asi fuk. Podle mě zbytečně vyhnáno do extrému. Jak chování postav, tak situace celé "střídavky". Sympatičtí herci, místy vtipná místa, místy dost divné a trapné. Nevím, smíšené pocity, ale nechci to úplně shazovat, to by fér nebylo. ()

mira007

Další česká vztahová komedie, která vypadá opticky nadprůměrně, k čemuž ji pomáhá skvělé obsazení, které spolu funguje zábavně u čehokoliv - Hofmann, Čvančarová, Vyorálek, vyprávění jede svižným tempem a kadence gagů je úderná, plus líbivá muzika. Jenže při bližším pohledu na ten počet gagů tam toho až zas tak něčeho vtipnýho není a v druhý polovině se to snaží o vážný věci div ne psychologie a tím celkový dojem skončí na levelu průměru.  Pochvalu mám za dokonalou Halku Třešňákovou v malé roli a za Svarinskou, která zraje jako víno nejen herecky. ()

filipvrbik

Pár super fórku, takže jako komedie koukatelné, ale to je všechno, nic víc film nenabízí.. Je to celkem škoda, při zajímavějším scénáři, než že děti soustavně střídají "majitele", to nemuselo být špatné...40% ()

ArthasKarfa

Tyhle ty ideální komedie funkčnosti 5 lidí, který jsou i přesto, že jsou vlastně sokové/sokyně hrozní kamarádi, u kterých i neideální hádky a převozy dětí jsou ideální. Do toho pomatená babička, nakýblování do jednoho baráku. Vztahy dětí, které se pak taky nakýblují do baráku. No nebýt tam Hoffmana a Vyorálka, tak to celé stojí za nic. To poslání těhle filmů nechápu, má to být situační komedie, a zatím jsou to jen ty situace bez vtipu a přitom nutně přitažené za vlasy. Zuzana se tam absolutně nehodí. A cenu za nejdebilněší postavu vyhrává starší syn. ()

Bozvav

Velmi slabá komedie, kterou ovšem táhne urputně jak stádo volů, nahoru dokonalá Jitka Čvančarová. Jí zkrátka ty psychicky odolné sexy samice jdou hrát naprosto skvěle.  Jinak to, že tam každý dupe s každým jak králíci, působí spíše trapně, než vesele. Za mne 50%. ()

Lyžař

Po tech vsech ceskejch blbostech z minulejch let je tohle takova blbinka, svezi a vtipna. Neresi nic, nema ooobr ambice, ale pobavi.. ()

Olík

Nechci a ani nebudu Střídavku házet do stejného koše, jako Chlapa na střídačku, Dvě nevěsty a jednu svatbu nebo třeba Ženskou na vrcholu,…….to si určitě nezaslouží. Ale když se na to celé podívám střízlivým pohledem, tak jde o stejně zbytečnou a lehce zapomenutelnou komedii, která do současné smutné tvorby lehce zapadá. ()

Rathalos

Samozrejme ako je zvykom na CSFD,ako nahle sa objavi nejaky cesky alebo slovensky film,tak v tej chvili je vo vacsine pripadov uz vopred odsudeny a to sa mi nepaci,takze uprimne a od srdca bola tato komedia fakt vyborna,vtipna,mila,v urcitych momentoch aj na zamyslenie,takze bez vyhrad a jednoznacne plne hodnotenie a mam spokojny pocit na dusi ako divak s usmevom na tvari...:⁠-⁠) ()

Razzor_82

"Tohle je jízdní řád naší střídavé péče." Komedie o dopadech rozvodů na dospělé i děti. Nikolaev se pokouší tohle celkem citlivé téma odlehčit humorem. Herecky vyčnívá Hofmann, který je zábavný. Zbytek hereckého obsazení se bohužel jen tak veze. Všichni spolu vychází, takže jejich zápletky postrádají hlubší význam a uvěřitelnost. Dokonce ani děti výrazně nestrádají. Vše se odehrává ve vlažném tempu, které nenaruší ani nevěra jednoho muže s bývalou manželkou. Konec je pak předvídatelný kýč. Nenáročný divák bude asi spokojený. 4/10 ()

rublik05

Střídavka je tradičně jednoduchá, nenáročná komedie, která zaujme především hereckým obsazením, ústřední dospělé postavy jsou velmi dobře zahrané, mladší herci jsou naopak docela nevýrazní, což je na jednu stranu škoda, nicméně o dětech tento film v podstatě ani moc není, byť k tomu název trochu vybízí, a v neposlední řadě potěší také příjemně uvolněnou atmosférou. Humoru je tak akorát, nepůsobí trapně ani nevkusně, v tomto ohledu jsem byl mile překvapen. Přestože jsem tomu zpočátku moc nevěřil, Střídavka je dle mého docela fajn počin, dobře natočený a zahraný, absolutně bez nějakých větších ambicí, pobaví, neurazí, do televize ideální záležitost. 6/10 ()