Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. (CinemArt SK)

Grimaldi

Ideální film, pokud jdete s dívkou na rande, nebo třeba když jí chcete jenom udělat radost nějakým feel good filmem. Bohužel, mně na rozdíl od mé snoubenky nestačí příběh, který když už se objeví nějaké těžkosti, tak je řeší skrz růžové brýle a děj skončí přesně tak jak předpokládáte. I když vlastně ani to není tak úplně pravda. Na rozdíl od dalších zástupců žánru mi tady skutečně chybí nějaká překážka, konflikt, zkrátka něco, co před koncem hlavní hrdiny rozhodí, ale nakonec dojde k happy endu. Tvůrci však jako by onu část z filmu vystřihli a snímek se její absencí stává vyloženě uspěchaný. Když si teď vzpomenu na Ženy v běhu od stejných tvůrců, jedná se o velký propad. Tím, co film trochu zachraňuje se v mých očích překvapivě stala postava malého chlapce, který s lehkostí a vtipem nastavuje zrcadlo dospělým okolo, ale ani kvůli tomu film za shlédnutí opravdu nestojí. ()

Karbos

Možná, že kdyby na to utáhli Vetchýho nebo Langmajera, dost by se zachránilo, viz. Po čem muži touží 2 ale takhle kýčovitost scénáře dávala naplno vyniknout trapnosti většiny rádoby vtipných scén. Film vlastně působil jako jeden dlouhý laciný skeč, jsem si jistý, že zdejší vysoké hodnocení ještě určité spadne pod 60, jakmile odpadnou ti, co to chválí jen proto, že za to cálovali v kině, nebo z nějakého důvodu nadhodnotili jen proto, že ho viděli mezi prvníma. 1 hvězda za jakžtakž únosnou dějovou linku s důchodcema a druhou za Pidrmanovou, kterou jsem kdysi viděl v TV pohádce jako princeznu a od té doby mám pro ní slabost a kdo ji v ty roli tenkrát viděl, musí pro ní mít slabost dodnes.....hlavně chlapy ()

rigby

Od tohoto filmu jsem čekal mnohem víc. Lákali mě autoři i příjemné obsazení. Scénář je docela dobrý, ale jeho zpracování je až moc unylé a bez života. Postavám chybí vzájemná chemie a jsou pro diváka nezajímavé a nesympatické. Těch pár vtípků, co se tam objeví, je hodně laciných. Stejně tak klišovité scénky. Místo pohodového romantického filmu tak vznikla nevýrazná jednohubka. ()

Grázl83

To tak potěší, když člověk konečně vidí normální a vtipnou českou komedii. Film působí strašně pozitivně. V první polovině spousta humoru, skvělé herecké výkony a perfektní hudba. Citát Bolka Polívky k této komedii podtrhují všemi 10. Na pomezí 4-5* ()

whale

Při rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdami jsem se nakonec rozhodl pro čtyři. Ačkoliv mi ve filmu vadili růžové brýle, kterými se máme jako diváci dívat na svět okolo sebe. Děj filmu ale příjemně plyne a česká pohádka pokračuje. Výběr hereckého obsazení je více než dobrý. ()

fafejt001

Taková  vlastně  pohádka  pro  velké  diváky .  Polívka  ,  tedy  ,  starší  ,  už  hraje  v  každé  prd...,  sorry . A  tudíž  o  hvězdu  méééně  . Sorry  jako  . OVŠEM  -  vypíchnul  bych  malého  klučíka  , který  měl  dobré  hlášky  a  potom  Válečka  ,  toho  psa  a  jeho  herecký  výkon . Ten  byl  perfekto . Jinak  děj  v  podstatě  předvídatelný  . Takže  na  odlehčení  po  celém  pracovním   dni  ,    je  tato  podívaná  ,  jak  z  jiného  světa .  A tak  dám  * *  a pů * . ()

Rian_witcher

Spíš než film mi to připadalo jako sestříhané skeče z nereálného života jednotlivých postav. Ale nakonec to bylo celé tak moc pozitivní, až to bylo vlastně milé. Polívkové odvedli své standardní herectví, Balcerová by mohla začít hrát babičku na ČT v Kouzelné školce a zklamala jen otřesně hrající Pidrmanová. Naštěstí tam byl i čím dál lépe hrající Matouš Ruml. Začínám v něm vidět následníka Ondřeje Vetchého. ()

hony23

Taková pohodová romantická komedie, kde se všichni nakonec do sebe zamilují a jestli neumřeli, žijou spolu dodnes. Sice kýčovité, ale milé a vtipné a v porovnání s jinými českými komediemi je to nadprůměr. ()

quokam

Jo, vcelku prijemny odpocinkovy film. Ve srovnani s Zeny v behu ma trosku slabsi, zdlouhavy dej. Na druhou stranu zadna hlavni postava nepusobi jako karikatura. Jinak podobne jouky, jak Tucek se Slajsem. Z hercu mne zaujala Jana P., jsem rad, ze dostala (konecne) vetsi sanci ve filmu. Sazka na jistotu je pani Balzerova i vzdy pozitivni, elegantni pan B. Polivka se sluzbou jako jazykem lasky. Technicka: Topici dite tezko uslysi soused pres plot na druhe strane zahrady. Na druhou stranu plus, ze se tvurci obesli bez kycovitych scen typu stihnout letiste, nez zivotni laska odleti nenavratne v dal. A taktez velke plus spatruji v tom, ze tvurci ukazali, ze i chlap na vozicku je chlap. Za mne prijemnych padesat. ()

charles3

Podobný styl vyprávění i humoru jako u Žen v běhu, které se mi líbily docela dost. Sympatické herecké dvojice, solidní kamera, malý ogar tam hláškuje jak Tomáš Holý, hezky se na to dívá a dobře se při tom baví, ale přesto tomu něco chybí. 70 % a tentokrát ještě zaokrouhlím nahoru. ()

jana86

Uz dlho som nevidela tak uzasne spracovany film. Text perfektny,kamera i herci. Od zaciatku pi koniec. Maly chlapcek bol najlepsi 😁 ()

vinducha

Po shlédnutí tohoto díla pana Horského jsem si připadal , jako bych vyloupil každou cukrárnu v pražské čtvrti ,kde natáčení proběhlo. Tohle byla teda slaďárna cukrouškovská. Oceňuju dialogy , které vložili tvůrci do úst Jendy Čadila představitele malého Honzíka. Tam to bylo , co slovo a hláška , to perla . Jinak u tohohle filmu bude při sledování v televizi celonárodní spotřeba kapesníčků opravdu enormní. ()

ZekiZeki

Čtvrtou hvězdu dávám za Šalinu, která i s malým š vystupuje v českých filmech vzácně, natož s velkým! To je dozajista česká filmová premiéra! ()

JB001

Bezva ženská na krku a Ženy v běhu mne pobavily mnohem víc. Tohle mne nebavilo už od začátku, když se tam objevili ti dva buzeranti...  Bylo mi líto manželky a hlavně toho jejich syna. V reálu by z toho kluk měl určitě celoživotní trauma tedy pokud by se nepotatil. Během první reklamní pauzy jsem to vypnul a dal přednost zápasu Německo vs Španělsko. To je lepší romantika.... ()

Sa.sa

Romantická komedie u které jsem se pobavil... Dobře natočené a pan Polívka je opravdu herec s velkým H... Jinak ať žije Váleček a Šalina... 😀😀😀 PS: Taclík je bůh a ta jeho role stála za to..! ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!