Podozrenie

• Česko Podezření (viac)
Česko / Francúzsko, 2022, 3 h 28 min (Minutáž: 66–73 min, Alternatívna 4x50 min)

Pracovitá, strohá a vo svojich činoch pevne presvedčená o vlastnej pravde si ide zdravotná sestra, Hana Kučerová, tvrdo za svojím. Názory iných nereflektuje, na názor iných sa nepýta. Ona predsa vie, čo je pre ostatných dobré. Medzi kolegami a susedmi tak, prirodzene, nie je príliš obľúbená. Kolegyne v nemocnici odsudzujú Hankin príkry prístup k pacientom, ona zas neschvaľuje ich ochotu nadväzovať intímne vzťahy s lekármi. V takom napätom prostredí sa primár Vaculík snaží zachovať medzi sestrami na oddelení aspoň čiastočný mier a vytvoriť pre pacientov potrebný pokoj. Pre Vaculíka je pacient na prvom mieste. Lenže tak ako on, pravdepodobne aj všetci okolo neho majú svoje tajomstvá a motivácie, v ktorých nie je ľahké orientovať sa. Ako rozhodnúť o tom, čo je pravda a čo lož, keď fakty nehovoria jednoznačne, a jediné, čo máme k dispozícii, sú naše pocity a domnienky? Aké jednoduché je súdiť veci podľa toho, ako vyzerajú v našich očiach, a nie podľa toho, aké naozaj sú? A kam až vlastne siaha prezumpcia neviny? (RTVS)

dolik25

Skvělá minisérie. Čisté psychologické drama, které tu už dlouho nebylo. Žádné milostné či vulgární odbočky, které by žánr "odlehčily". Scénárista Štěpán Hulík krásně popsal, jak vnímáme lidi, jak je dokážeme odsoudit, protože bulvár napsal, že udělali to či ono, a vlastně jak máme radost z neúspěchu jiných, protože náš vlastní život je na dvě věci: na ..... a na nic. A že by mohl jít takový člověk do vězení? I zde je ona populistická odpověď, že kdyby opravdu nic neudělal(a), tak se jemu/jí nemůže nic stát. Ale i na tuto "poučku" je v minisérii jasná odpověď. Další pozitiva jsou, že nevychází že žádné konkrétní postavy, i když mnozí si nějakou najdou, že není důležité, zda sestra bude odsouzena či nikoliv, a i onen "konec" je takový, jaký prožíváme v běžném životě: nezastaví se, netleská nám, jak jsme to zvládli, prostě plyne dál a musíme řešit každodenní starosti. I já vyzdvihnu oscarový herecký výkon Kláry Melíškové. Skvělý je I právník Miroslava Hanuše nebo dcera Denisy Barešové. ()

gapa466

Klára Melíšková výborná. Krajně nesympatická postava, přitom jsem ji podvedomě fandil. Přál jsem si její osvobození, přitom si nejsem jistý, zda je zcela bez viny. Děsivý moment, kdy byla svědčit Milena Steinmasslová. Jak snadné je, ocitnout se "na druhé straně".  Celý triptych jsem shlédnul "omylem" a jsem za to rád. Líbila se mi "barevnost" postav. Skvělé. ()

lineker

Klára Melíšková v roli, která je pravým opakem jejímu civilnímu naturelu. O to více oceňuji výjimečný herecký koncert, který v postavě nesympatické, chladné, odtažité sestry předvedla. Výborný počin České televize v rámci nepříjemného dramatu, který jde chvílemi skutečně až na dřeň. ()

JaKl

Řekněme si na rovinu, bez Kláry Melíškové by o bylo maximálně průměrné. K vysokému hodnocení nám dnes stačí výborná hlavní postava a silný příběh, který se nemusel vymýšlet, protože se stal? No mně tedy ne, 60%. ()

KiR0

Pokračování Devadesátkách další série, od které jsem se nemohl odtrhnout. A jsem zvědavý, zda se něčeho podobného dočkáme od Novy či  Primy. ()

sibumi

Kláru Melíškovou považuji za jednu z nejlepších současných hereček. Tleskám ve stoje všem herečkám, hercům i tvůrcům, kteří ostře sledovanou mediální kauzu přenesli na televizní obrazovku. A udělali to podle mého názoru citlivě, už jenom proto, že zvolili prostý název Podezření. Víc takových seriálů. ()

alienable

Je moc fajn, jak se čím dál častěji u nás natočí něco, při čem člověku nejen, že není trapně, ale ještě ho to pohltí a baví. Skvělá atmosféra a výborně napsaná (a bezpochyby zahraná) hlavní postava. Temný, depresivní, zároveň to nutí k zamyšlení kam až jsme schopný dojít při souzení někoho jen na základě sympatií. Bavila mě i linie příběhu zkoumající vztah matka - dcera. Mile překvapila Denisa Barešová. Berlinale zasloužený! ()

cihlinek

Úžasně vykreslené postavy, skvělá hudba, bomba střih. V důsledku není důležité, kde je pravda, koná se totiž hon na čarodejnice v moderním věku. Do každé SŠ do lekcí pravního minima a pochopení presumpce neviny. ()

Tangarinka

Této třídílné sérii dávám s radostí plný počet bodů. Děj, inspirovaný skutečným příběhem mě od prvního dílu přikoval k obrazovce a udržel v napětí až dokonce série. Velký podíl na tom mají herecké výkony, mezi kterými exceluje Klára Melíšková v hlavní roli. Její ztvárnění ne zrovna sympatické a neoblíbené zdravotní sestry dotváří stísněnou atmosféru celého příběhu. Klobouk dolů před všemi tvůrci, tohle se opravdu povedlo. ()

MichalStxt

Hodnotím scénář, autenticitu a zejména výkon hlavní představitelky. Jinak téma dost podobné jednomu dílu seriálu "Případy soudce A. K.", konkrétně pod titulem "Sestřička". ()

Marcimor

Zhlédl jsem všechny epizody na jeden zátah - čas jsem přestal vnímat... Vynikající minisérie s výbornými výkony Kláry Melíškové a Miroslava Hanuše. Kéž by u nás takových projektů vznikalo více... ()

FilmTo

Ano. Toto by v ideálním světě mohla produkovat naše země častěji. Štěpán Hulík napsal skvělý scénář, Michal Blaško ho skvěle zrežíroval, Adam Mach ukázal, jak může vypadat bravůrní kamera a Klára Melíšková ukázala, že i v Česku máme herce, kteří se umí převtělit tělem i duší. Víc takových projektů, se kterými se Česko může pyšnit i za hranicemi. ()

Dobry_clovek

Je snadné působit na lidi šťastně a příjemně, pokud nejste samoživitelka s hypotékou a pubertální dcerou na krku a sekáte přesčasy abyste to všechno zvládla. A jak snadné je potom takového člověka považovat za necitlivého, odměřeného a nepříjemného. Přitom hlavní postava touží po lásce, jen to, po všech životních strastech, neumí dát najevo. Klára Melíšková si toho Lva opravdu zasloužila. Konečně, v tomto seriálu hráli, až na výjimky, všichni dobře, což je, po dlouhé době, naprosto osvěžující. Vady by se jistě našly, ale myslím, že pan Blaško odvedl dobrou práci. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (viac)

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky