Dana pronásledují vzpomínky na rodinnou tragédii. Když začne restaurovat videozáznamy pro tajemnou firmu, s hrůzou zjistí, že ho s jejich zmizelým autorem něco spojuje. (Netflix)

Pilda17

Nepamatuji hororový seriál, který by měl tak slušný rozjezd. Atmosféra a napětí nechybí, pilotní díl nemá chybu. Navíc k tomu všemu zajímavý příběh, který nám ještě hlavu zamotá. ()

pornogrind

Čekal jsem, že mě tenhle opěvovanej seriál chytne  hned od prvních minut. Leč nestalo se tak. Naopak bych řekl, že má hodně vlažnej a pomalej rozjezd. Sice je tady pár slibnejch náznaků ale jinak toho první díl(za mě) moc nenabídne. Až úplnej konec pvrního dílu ve mě vyvolal zvědavost co bude dál. Takže doufám, že s druhým dílem se tenhle seroš rozjede. Zatím z toho moc pozitivní pocity nemám. ()

Anderton

Atmosféra sa vskutku vydarila, prelínanie medzi dvoma dejovými a časovými líniami má svoje napätie. Bolo múdrym rozhodnutím, že nesledujeme len záznam z pásiek, ale do ich deja aj plynule prechádzame. Muž zavretý v opustenom komplexe, kde bude reštaurovať videokazety a pritom sa báť, na čo sa to vlastne pozerá, znie ako nie veľmi príjemne strávený čas osamote. Pre diváka to ale znie ako zdroj neustáleho prísunu strachu. Vyčítať pilotu by sa dala určite rozťahanosť, pomalé tempo ale dopĺňa skvelá hudba. ()

Necrotongue

Tak. Po první epizodě musím uvažovat, co jsem to vlastně viděl. Působilo to na mě jako mix mysteriózního thrilleru, hororu a Záhady Blair Witch. Poslední položku ve mně evokoval řídký lesík a ruční kamera zabírající nosní interiér. Ale teď vážně. Fakt netuším, v co přesně se celá záležitost vyvine, protože tvůrci jsou záhadní jako místní záhada sama, ale z toho, co jsem zatím viděl, mám dobrý pocit. Šlo o start seriálu, takže mám typicky nedostatek materiálu k posouzení, pročež zahajuji tradičními třemi hvězdičkami, které vylepšuji zcela bezvýznamným plus za vydařenou atmosféru. / Poučení: Umíš to s videokazetami? Radši se zamykej a otvírej jen lidem, které znáš. 3*+ ()

honajz2

Nějak nevím. Některé scény mají celkem slušnou atmosféru, rozjeté je to zajímavé a potenciál v tom určitě je. Jenže kdyby se celá epizoda zkrátila na poloviční stopáž, vůbec nic by se nestalo, takže ta atmosféra celkově je docela průměrná a popravdě se dost bojím toho, co z toho vypadne. Je v tom zatím docela náběh na nějakou klišé duchařskou pointu, možná ještě s nějakým démonem, který v tom bude hrát roli - a to je snad to poslední co od toho chci. 3* ()

Martrix

Velmi rozvláčné, ale tvůrci naházeli divákovi dost drobků, aby vzbudili zájem. Jako vždy u mysteriozních, nebo hororových kousků, i tady se velmi vyplatí nic moc si o filmu nečist, ideálně mít jen skouknutý trailer. Melody a kupodivu i Mamouda jsou v pohodě, kamera velmi dobře, atmosféra tam je...takže zatím dobrý. ()

Sany33

Príbeh: Dana prenasledujú duchovia minulosti kedy mu zomreli rodičia a sestra pri požiare rodinného domu. V dospelosti sa venuje reštaurovaniu a digitalizovaniu médií. Dostane sa mu do rúk nahrávka mladej režisérky, ktorá robí dizertačku o veľmi zaujímavej stavbe. Táto budova v minulosti vyhorela a nenašli sa na mieste žiadne telá. Rozhodne sa preto pracovať pre tajomnú firmu a odhaliť čo sa na páskach ukrýva. Postupne si začína uvedomovať prepojenie s tajomnou budovou. Prevedenie: Vynikajúca práca s atmosférou. Sympatické herecké obsadenie. Pohľady do minulosti, ktoré odhaľujú pravdu v súčasnosti sú veľmi lákavé pre diváka. Tajomná postava v tajomnom komplexe tajomnej firmy. A najväčším lákadlom je pre  mňa osobne tajomné šieste poschodie. 96% ()

kenkaku

Zajímavě nastaveno a oceňuji, že nejde o další trapárnu zpracovanou ve stylu "found footage" a kamera "přeskakuje" do minulosti. Co mě ale osobně vyděsilo byl ten Poltergeist. Jestli tohle bude další trapná duchařina, budu naštvanej a dost. ()

klukluka

Ty vole, na tohle jsme měli koukat nejmíň ve dvou. To byla chyba, že jsem si k tomu gecnul sám. Teď mám těch filcek, nebo co to tam řádí, plnej kvartýr. Na hajzl jdu nejdřív ráno, dnes v noci to holt budu muset vydržet. ()

warrenur

Velmi dobra mystery atmosfera a vidime asi len styroch hercov a nekvalitne videozaznamy. Slusny otvarak. Naviac Athie Mamoudou je v roli ozaj vyborny. I'm hooked. :) Ako inak, v noci a na sluchadlach...mnamka. ()

helraiser

Geniální úvod do seriálu. Dokonalá atmosféra, povedené skloubení děje z minulosti s přítomností, skvělé postavy. Vše šlape jak na drátkách a divák je opravdu zvědavej jak to bude pokračovat dál. ()

Najt

Tak úvod byl masakrální. Dlouho jsem u seriálu nezažil u prvního dílu takový rozjezd. Atmosféra houstne jak bramborová kaše v lednici. Prvních 10 minut šlo o jakési zasvěcení do světa archiváře a poté se souvislosti zacaly sunout kupředu. Už samotné místo práce v odlehlé budově uprostřed lesa působí dost nevrle. Archivář se zabydlí a začne pracovat po zrestaurování první nahrávky se seznamujeme se studentkou Melody, která odjela do dosti zvláštní budovy zjistit její příběh. Po chvíli se ale začnou dít zvláštní věci. A to nejen v nahrávkách ale i v odlehlém sídle. ()

Solverino

Wow, docela dost dobrý! Hustá atmosféra, že by se dala skoro krájet a naprosto pecková (disturbing) hudba. V hlavní roli velmi sympatický chlapík Mr. Athie - pro mě velké překvapení se super dobrým hlasem. Hodně doporučuju, samozřejmě v originálním znění a s titulkama. Taky Mrs. Shibabi mě hodně uhranula, naprosto okouzlující úsměv a velmi sympatický projev (i hlasový). Zatím velké překvapení. Pozitivní. ()