Starosta mesta Kingstown

• Česko Starosta Kingstownu (viac)
USA, (2021–2024), 24 h 3 min (Minutáž: 34–66 min)

Jeremy Renner, Taylor Handley, Dianne Wiest, Derek Webster, Michael Reventar, Hugh Dillon, Aidan Gillen, Kyle Chandler, Michael Beach, Necar Zadegan (viac)

Rodina McLuskyovcov vládne mestu, v ktorom sú väznice jediným prosperujúcim podnikom. Rodina sa snaží nastoliť poriadok a spravodlivosť tam, kde nie sú. (SkyShowtime)

mvukotic

Výbornú, skľučujúcu atmosféru prvej polovice vystrieda absolútna prepálenosť a nie príliš vierohodné vyústenie jednotlivých zápletiek a dejových liniek. Pri Sheridanovi to už asi začína byť pravidlom. Ten chlap proste nemá cit pre vyrozprávanie ako tak uveriteľného príbehu. Počet mŕtvol s pribúdajúcimi časťami narastá exponenciálne, nikto ale nič nerieši, nevyšetruje, nikto sa nad ničím nepozastavuje. Ide sa ďalej ako v béčkovom akčnom filme, čo dobrému nástrelu z prvých dielov podkopáva nohy. Renner si to očividne užíva, dobre sa naňho a jeho mladšieho bráška pozerá, na ich otravnú filozofujúcu matku ale už menej. Ostatné postavičky tak isto nezaostávajú (Dillon, Laird, Bamtefa) a ak už kvôli ničomu inému, tak aspoň kvôli nim a občasným zábavným a zaujímavým slovným prestrelkám to stojí za to. 7/10. ()

waska

Paráda. Chvíli mi trvalo, než jsem si vyhodnotil, kdo je kdo, kdo je s kým proti komu, ale pak už jsem si to jen užíval. Skvělí herci s Jeremym v čele, perfektní hutná atmosféra, skvělá režie, kamera, hudba, prostě vše pro skvělej nářez. ()

ER

Asi není náhoda, že se producentské úlohy ujal i Antoine Fuqua, jehož "špinavý" Training Day patří mezi TOP díla filmového průmyslu, protože takový je i seriál a té špíny je ještě více. Sheridan pak dokáže svým postavám dát ten správný punc uvěřitelnosti a vedle akčního rozměru přidat i lidštější. Není se pak co divit, že si k sobě nachází cestu tvrdý Michael (Jeremy Renner) a traumatizovaná prostitutka Iris, jejíž osud je nakonec stejně tak zajímavý, jako pouť vězňů za sebeuznáním. Nicméně podstatou příběhu je zprostředkovatelský byznys bratrů McLusky, kteří komunikují s gangy, policií, městem a vězeňským personálem v městě Kingstown, které má na svém území několik věznic s cca 20.000 vězni a každý z nich má v ulicích města nějakého "bratrance". Když se stane nějaký průser, tak se ho snaží dohodou vyžehlit, samozřejmě v duchu quid pro quo. Posléze jsou však dohody čím dál špinavější až to přeroste v drama, kterému nelze zabránit a kde jsou gangy a vězni, tam jsou velmi rychle i mrtvoly. Jednotlivé postavy příběhu pak mají prostor pro poznání jejich charakteru a tady Sheridan kraluje. Jejich zapojení do děje tak má nějaký dopad na jeho katarzi, přičemž nikdo není opomenut a tady klobouk dolů, protože tohle ukočírovat nemohlo být snadné, postav je vcelku dost. Zvládnutá na jedničku je i akce a šéf jednotky SWAT, to je hajzl, kterému nakonec držíte palce. Není pak sebemenších pochyb, že seriál se odkazuje na westernové pojetí, kde nesmí chybět tvrďáci, kteří se s tím nepářou, když je potřeba zasáhnout. Výběr J.Rennera do role hlavní postavy určitě není žádná náhoda a tomu "klukovi" fandíte v podstatě od první minuty. Je tu sice pár věcí, které by šlo vylepšit, ale jde o drobnosti, prostě filosofující matku hold musíte mít snad všude, že? Už nezbývá nic jiného, než si přát, aby i druhá série neztratila nic z kvality té první ()

bearmeedek

S01:  Český název je trochu zavádějící. Není to starosta, ale hodně řídí činnost ve městě. Prostě vyjednávač, kterého si objednávají všechny strany, mající něco společného s průsery ve městě. Jeremy Renner je v té roli prostě skvělý. A Taylor Sheridan má zase ve zvyku "prožít" půlku seriálu v nějakém tempu a pak tam naloží, co jde. Závěrečná vzpoura ve věznici je zde rozložena do celých dvou dílů a to se taky jen tak nevidí. S02: Bohužel musím souhlasit, druhá série je slabší. Jde o přímé pokračování, ale prostě za každou cenu. Není to tak nápadité a poutavé, jako velmi dobrá jednička. Přesto ty základy jsou takové, že to stálo za další sledování. ()

alldo.raine

Velký dobrý od mého oblíbence Sheridana. Další návykovka po Yellostonu. Směle do nás s další sérii. Měl bych pár tipů, co bách si přál, aby tam Mike dořešil. ()

Pete

Sheridan opět ve svém typickém stylu "chlapi sobě" vykresluje Západ, který je dodnes divoký a nezkrotný. Peklo je všude kolem, ať už jsme za zdmi věznice, nebo ve světě tam venku, mezi gangy nebo zkorumpovanými dozorci a policajty, protože lidi jsou všude stejně zkažení, a chovají se jak zvířata. Líbí se mi, jak poklidná režie diváky ukolébává, aby následný výtrysk násilí byl o to působivější. Tradičně to však tvůrci přehání, tolik mrtvol v každém díle prostě ubírá na uvěřitelnosti, a v posledních dvou částech rozpoutávají přímo Armagedon. Rovněž scénáristicky je skvělý námět rozpracovaný nikoliv bez zaškobrtnutí. Zpočátku se mi dále pro hlavní roli drsňáka každým coulem nejevil Jeremy Renner jako ideální volba, ale přesvědčil. První řadu jsem si nakonec přes výše uvedené výtky velmi užil, měla napínavý vývoj, a tak určitě převládá spokojenost. Pod úvodními titulky navíc naprosto luxusní znělka včetně hudby. Druhá řada zatím postrádá všechno, co dělalo tu první zajímavou, a je pouze slabým odvarem. ()

Mamlas

Hodnocení obou sérií jsem podrobněji napsal u těchto sérií. Série jsou vyrovnané, natažené na mnohonásobek potřebné stopáže. Příběh zaujme, ale v tomhle naředění a soustavném natahování to za mě mnoho kytiček nepřináší, bo tak z pětiny budiž, zbytek prostoje a vata. (27%) ()

zodiak217

Jeden z najlepších seriálov roka 2021. Som nadšený. Skvelo spracovaná náročná téma malých miest, kde sa to len tak hemží kriminalnikmi a temná strana víťazi nad mestom. Jeremy Renner je jednoducho skvelý a celý seriál je tak dobre nacastovaný a všetci tak dobre hrajú, že to človeka pohltí od prvej epizódy po poslednú a absolútne vtiahne do deja. Skvelá práca a vysoko doporučujem. ()

Kushina

Vcelku zajímavý seriál se vším všudy. I když kolikrát se až moc kecá, tak pro pochopení dané lokality ve filmu je to celé potřeba a vlastně seriál trošku o povídání je. Krom toho je film o mafiánech a používání mozku, což spoustě seriálům chybí. Zakončené skvělou akcí v posledním díle a otevřeným koncem pro pokračování, které jistě přijde. Jeremy Renner je prostě sympaťák a do téhle role se hodí bravurně. 75% ()

uhlerado

KEd to reziruje Fuqua, musi to byt pecka. Dal by som aj 5 hviezd, ale nebolo to tak naplno vysperkovane ako napriklad Mare of Eastown. Niektore veci boli prilis nafuknute. Ale kazdopadne chutovka ala vazenske prostredie a oblubeny Renner. Nigga, Mexicano atd su hodnoverni. Tvrdy svet Michiganu a odvratenej stranky policie justicie ZvjS a kadejakych inych prislusnikov.. V podstate jednoducha zapletka a košaty pribeh je na svete. Esenciu akcnosti pridava par tvrdasov, skorumpovanych zvjs a fizlov. Fajny serial, mam rad tieto dramy ako The Town alebo Training Day. Neviem sa dockat druhej serie. PS. Andrew Howard hra vzdy spinavych hajzlov, Aidan Gillen falosnych hadov a James Jordan si zahral s Jeremym vo Wind River. ()

VLADEK

1. sezóna - Výborné úvodní dva díly, ale pak se vyprávění začíná tak nějak trhat, ale stále do 8 dílu velmi dobré, ale to vyvrcholení mi prostě přijde hodně hodně přitažené. - 77%/ 2.sezóna - scénáristický parazit první sezóny a slepenec převážně bezvýznamných scén, spojené jízdami starosty po městě a upravováním obleku. Vraždy na ulici nikdo nevyšetřuje a vrcholem je závěr, kdy scénárista, který v podstatě oslavuje násilí, vyměkne a udělá z toho skoro červenou knihovnu. - 49% ()

TesterX

Mne ten prvni dil tak strasne nebavil - samy kecy a blaboly o ho*vne. Bohuzel jsem to nedal, nestalo mi za to se timhle prokousavat, takze nehodnotim. ()

Stuart6

85 % naprosto nechápu. Seriál prakticky nemá nějakou dějovou linku (alespoň jsem ji nepostřehl), vlastně jsem nepochopil, co má být hlavní smysl tohoto seriálu. Například razie v domě, kde zlikvidovali nějaké lidi v ochranných oblecích. Nikdo neví proč, s dalším dějem to nijak nesouviselo. Nedořešená věc s autobusem.... A takových nesmyslů je tam víc. A naprosto mě, s odpuštěním, vysíral výkon Dianne Wiest. To je opravdu herečka ? ()

BIG.NINE.CF

S01 - Velké paráda. Renner hraje šíbra a spolu s bratry řídí celé tohle zavšivené město. Děj se točí kolem věznic a dění v nich. BTW, vysvětlí mi někdo, jak může Sheridan za jeden rok vypustit do světa 3 skvělé seriály? A top znělka. 5 hvězd                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           S02 - slabé 3 hvězdy. Velký špatný... ()

vinducha

Nepamatuju se , kdy naposledy mě něco takhle utáhlo a nepustilo , že jsem to musel dát celé za 3 večery . Malinko znejistělý bych byl ohledně reálnosti příběhu . Protože nemyslím , že by Majkovi každá jeho skopičina , kterou někomu provedl , prošla takhle docela lehce. Nicméně filmařsky nemám co vytknout , perfektní. ()

Sopholojong

Mayor of Television - Taylor Sheridan. Nie vysoka skola scenaristiky, toto je vedecky ukaz menom "sheridanovka". Deviata a desiata epizoda su doslova uzasnou ukazkou reziserskej a hereckej koordinacie okorenenej majstrovskym strihom a gradovanim napatia. Asi nikde inde som nevidel tak "pamparadnu", drasticku vazensku vzburu. A tymito epizodami "rozplyvanie sa" nad paradnou filmarcinou nekonci. Zhorene decko po vybuchu (silne zabery), vystreleny mozog detektiva, odbachnutie vraha Mitcha (i jeho samotne "odkraglovanie" tym vrahom), hratky s kladivom na stripterke, popravy agentov FBI, vazenske "bodacky", skorumpovani bachari/detektivy (Hugh Dillon dokonale "fuckujuci"), jeden coolovy "leader" SWATU, hystericka matka/svokra, cierna mafia, srbska mafia (demonicky boss Andrew Howard), mexicka mafia... a medzitym vsetkym v najlepsom hereckom vykone kariery Jeremy "mayor" Renner, ktory rad "kuje zelezo za horuca". Doslova referencny prispevok, ktory si s Wire vytiera rit a rovnocenne potriasa rukou s majstrovskym Yellowstonom (ehm... opat Sheridan). Naposledy som mal takyto plnohodnotny zazitok sledovanim Gangs of London. PS: Jedinou normalnou, ludsky zmyslajucou postavou je tu krasna (ten vystrih!) cernosska sekretarka, nikdy neopustajuca svojho "bossa". ()

PeteBuck

Paráda. Konečne po dlhej dobe seriál, kde sú dialógy skvele vystavané, herci hrajú, ako sa dá, alebo aspoň, ako sa očakáva. Prvých 8 častí plná palba, deviata časť trochu útlm, aby to skončilo šialeným finále. Už len námet týpka, ktorý je neformálnym starostom mesta a reálne riadi celú show, je zároveň informátorom FBI a drží gangy na uzde, je skvelou vecou. Jeremy Renner bol celkom zaujímavý, možno by som si na tom vedel predstaviť aj niekoho iného, ale za mňa plný počet. Vraj bude druhá séria, tak držím palce, nech sa vydarí ako prvá. Update po 2. sérii: Stále pecka, len tých problémov je až príliš a hlavní protagonisti ako Mike poprípade Iris robia také sprosté chyby, že to kazí celkový dojem. Ale stále zaujímavý seriál a ten koniec bol celkom zaujímavý definíciou Kingstownu a hláškou od Mila: We are just things on devil´s To Do List. ()

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

Nový seriál Taylora Sheridana nabírá posily

14.01.2023

Scenárista, režisér a producent Taylor Sheridan (Wind River) se nezastaví ani v letošním roce. Po nedávné premiéře páté řady Yellowstone a také prequelu 1923 (obojí má nyní několikatýdenní pauzu) a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

Herec Jeremy Renner měl vážnou nehodu

02.01.2023

Na Oscara dvakrát nominovaný herec Jeremy Renner (Smrt čeká všude, Město) se podle posledních informací nachází v kritickém, přesto stabilním stavu v nemocnici poté, co prodělal vážnou nehodu při… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD