Kauza Theranos

• Česko Kauza Theranos (viac)

Peniaze. Romantika. Tragédia. Klamstvá. Seriál Kauza Theranos od výkonnej producentky Elizabeth Meriwetherovej znázorňuje neuveriteľný príbeh Elizabeth Holmesovej (Amanda Seyfriedová) a spoločnosti Theranos o nevydarených ambíciách a nedosiahnuteľnej sláve. Ako mohla najmladšia miliardárka na svete, ktorá sa sama vypracovala, o všetko v okamihu prísť. (Disney+)

castor

Sotva nastoupila na univerzitu a už se drala mezi zdatnější výzkumné pracovníky v laboratoři. Honba za jednorázovými požitky není pro ni. Má sny, má ambice. Chce změnit svět. Už žádné jehly. Hodlá zkonstruovat přístroj, který dokáže provádět řadu krevních testů pomocí pouhé kapky krve. Nechce slyšet, že něco nejde. Hodně ambiciózní a krapet sociopatické postavy diváci milují i nenávidí zároveň. Lhaní, překrucování toků příjmů, nedodržování slibů i termínů, odchody klíčových spolupracovníků. A velké plány stále „jen na papíře“. Polovinu série mi to celé lehce připomínalo nedávný seriál WeCrashed, taktéž inspirovaný skutečnými událostmi: Jared Leto, zakladatel start-upu, rovněž charismatický podnikatel a samolibý vizionář. The Dropout je naštěstí návykovější látkou. A článek ve The Wall Street Journalu rozhodně nebude jen malým štípnutím jako v případě odběru krve. Investoři přišli o stovky milionů, Theranos za několik let odeslal na osm milionů výsledků testů, přesné v mnoha případech nebyly, zahrnovaly falešnou pozitivitu řady nemocí. Zbytek (jak rozhodl soud) asi znáte. A přesvědčivá Amanda Seyfried, která umí skvěle mluvit s lidmi (i třeba před zrcadlem) a vytvářet si vlastní realitu, si po zásluze odnesla Zlatý glóbus. ()

Streeper

Amandě jsem to ze začátku nějak nevěřila, ale postupem času se to lepšilo a lepšilo až mi přišlo, že se nedívám na Amandu, ale na Elizabeth. Celkově ten příběh šel úplně mimo mě a vůbec jsem o něm nevěděla. Překvapilo mě, co člověk je ochotný udělat pro splnění snu. Elizabeth Holmes měla dobrý nápad, fakt dobrý, ale až moc to uspěchala. Byla v tomhle strašně netrpělivá a kvůli tomu se uchýlila ke lžím. Seriál je dobře zpracovaný, má dobré tempo, nenudí a postavy se skvělé vyvíjejí. ()

grogodil

Ďalšia parádne zdramatizovaná kauza od Hulu. Zaujímavé, ako to obrátilo, resp. upravilo moj dojem z Elizabeth Holmes. Lebo trebárs aj po Gibneyho parádnom dokumente vo mne ostal nejaký mierne zhovievavý dojem "zla s ľudskou tvárou". Že aj ked to bol samozrejme obrovský podvod a hazard s ľudskými životmi, tak v podstate brnkal trošku empaticky na ten jej dobrý zámer a kdesi tam stále presvitala tá jej strojená prívetivá ľudská mediálna maska... V tomto seriáli je v podaní skvelej Amandy Seyfried ale len proste jedna vypočítává bezohľadná mrcha, ktorá ako had iba sústavným klamaním a zahováraním manipuluje ľuďmi, vykrúca sa a kľučkuje systémom. Výborne vygradovaný seriál. S pribúdajúcimi epizódami vťahujúcejší, komplexnejší a napínavejší, čím viac postáv je do toho zainteresovaných a čím viac sa tá bublina klamstiev nafukuje až do neúnosných rozmerov. Od kľudnejšieho začiatku o jednej cieľavedomej utiahnutej školáčke s revolučným nápadom, až po bravúrne vyhrotený nervák s korporátnou sviňou heisenbergovských rozmerov vo finále. ()

Cappuccino

Amanda Seyfried si za svoj výkon Zlatý Glóbus rozhodne zaslúžila. Seriál však predstavil viacero skvelých hercov, ktorým sa podarilo vynikajúco vykresliť chorý svet tejto vysoko inteligentnej podvodníčky. Bohužiaľ, Theranos ma napriek svojim kvalitám neudržal v neustálom napätí natoľko, aby som ho zhltol na niekoľko pozretí. Práve naopak, trvalo mi dlhší čas, kým som sa prehryzol až po poslednú epizódu. Aj preto nemôžem ísť s hodnotením na viac ako štyri z piatich. ()

kolda1990

O kauze jsem nic nevěděl, ale čumím jak blázen, jak si někdo dokázal omotat kolem prstu vlivné miliardáře, roky jim lhát a oni jí to žerou. Samozřejmě, že to myslela nejdřív dobře ale...No to může dokázat jen žena. Z nejmladší miliardářky světa na úplné dno. Dlouho jsem neviděl takhle zářit hlavní herečku. Jako velkej klobouk dolů Amando Seyfried, tebe sem hltal a zároveň tebou opovrhoval. Dobrá psycho ženská. ()

• V epizóde má Amanda Seyfried na sebe čierny nohavicový kostým typický pre skutočnú Elizabeth Holmes a topánky na vysokom opätku. Seyfried označila topánky za mimoriadne nepohodlné a často počas prestávok v natáčaní si ich vyzúvala. (Arsenal83)
  • Scény, kde Elizabeth Holmes (Amanda Seyfried) navštevuje Stanford, boli v skutočnosti natočené na UCLA (Kalifornská univerzita v Los Angeles). (Arsenal83)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (viac)