Edward (Johnny Depp) je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, ako ho stačil dokončiť a nahradiť dômyselnú konštrukciu ostrých nožníc ľudskými rukami. Edward zostal úplne sám v chátrajúcom hrade a ktovieako dlho trvalo, kým ho celkom náhodou objavila podnikavá zamestnankyňa kozmetickej firmy Peg (Dianne Wiestová), ktorá sa nad ním zľutovala a vzala ho so sebou do mesta. Hoci Edward vyzerá ako nejaké hrozivé monštrum, v skutočnosti je dobrácky, milý a veľmi plachý. čoskoro si získa uznanie a obdiv svojím strihačským umením, či už ako záhradník alebo kaderník. Lenže, ako to už chodí, sú medzi nami aj ľudia závistliví a zlí, ktorým chlapcova obľuba nedá spať, najmä keď si všimnú náklonnosť, ktorú prejavuje k príťažlivej mladej Kim (Winona Ryderová), ktorá je jediným človekom, ktorý mu rozumie... (TV JOJ)

JARDAHONDA

Režisér Trim Burton natočil moderní pohádku o Edwardovi (Johny Deep) - laskavém a naivním tvoru s ostrými nůžkami namísto rukou. "Když ho dobrosrdečná Avon přivede domů a přijme za člena rodiny, dobrodružsvtí z pestrobarevného předměstí tak může začít. Tim Burton přináší nezapomenutelný příběh s tím nejneobvyklejším ústředním hrdinou. Není potřeba delšího komentáře 85% ()

DeNni

Edward: Tim Burton předvedl skvělý scénář, Danny Elfman úžasnou hudbu a Johnny Depp? Každý ví, že je to Herec s velkým H a jeho výkon byl úžasný. Tento film bych si možná ani tak neoblíbila, kdyby Edwarda hrál někdo jiný. Ano, i pár slz po tvářích mi steklo! ()

ronin zabak

Pohled na svět se dá promítnout filmem. Burton je velice zvláštním režisérem s ještě podivnějším pohledem na svět. Podle jeho repertoáru se dá usoudit, že jsou jeho filmy velice zajímavé. Vyjímkou není ani Edward v podání jeho a mého oblíbeného herce Johnnyho Deppa. Tato dvojice dokázala nejednou velké divy a určitě nás znovu mile překvapí. ()

MR.Lolofon

Bohužiaľ ma neoslovil, dokonca mam voči nemu silnú averziu. Bohužiaľ nesúcitil som s ním, dokonalá ukážka hlúpej ľudskej naivity a idealizmu. FUJ! Ale predsa len to nebol úplný odpad. ()

katjaaa

Příběh chlapce, který je jiný. Příběh pod taktovkou Tima Burtona, který mě i po vícečetném shlédnutí stále dojímá i pobaví. Johnny Depp zde zase dokazuje, že on je PAN herec. ()

eli.s

Střihoruký Edward představuje dnes již kultovní památku Tima Burtona. Já si jí cením především pro její vyznění. O tom, jak lidé nemají zájem přijmout něco jiného a také, jak dokonale lidé ztělesňují zvířata. Jako nenažraní supi se slétají na mršinu a ve chvíli, kdy už jim nic nenabízí, odletí hledat dál. A tak Edwarda jedním mávnutím opustilo s úspěchem i jeho okolí. ()

Ospalek

Nedokážete si to představit, ale Johny Depp je opravdu ten jediný, kdo tuto roli zvládl bravůrně. Byl to správný emociionální děj, který sebou nesl poselství, které potom naštěstí nakonec Eddie objevil. Střihoruký Edward byl opravdu skvělou postavou v malebné vesničce, která mu vlastně pomohla v hledání sama sebe. Johnymu Deppovi asi sedí role jako Karlík a továrna na čokoládu nebo Alenka v říši divů (tím myslím podivné kostýmy :-). Ten jeho smutný výraz byl vážně nepřekonatelný a film byl celkově velmi emocionálně nabytý, samozřejmě s nádechem romantiky a soucitu. 85% ()

Honey007

Tvůrčí duo Burton - Depp v jedné z klasic současné kinematografie. Dramatická fantasy, která vytváří zcela jedinečnou atmosféru, spousta efektů/ vynálezů ale také krásné dobové vykreslení amerického předměstí 50. let. Vše korunováno nepopsatelným hereckým výkonem Johnyho Deppa. 95% ()

Boylina

Zde se opět ukazuje, co dokáže tupá sílá zmagořeného davu. Ty barevný, přiblblý americký rodinky mě natolik mučily, že jsem myslela, že to nevydržím. Všechny hvězdy jsou jen pro Deppa a pro Winonu. ()

Jancasamota

Krásná absurdní smutná pohádka, co víc dodat? Vždy když mi někdo něco doporučuje z Avonu, nemohu nevzpomenout. Tenhle film tak vystihuje vztahy mezi lidmi, až mrazí ()

KatrinK25

Naprosto kouzelný film s úžasným Johnnym Deppem v hlavní roli. Patří k mým nejoblíbenějším filmům vůbec. Pokaždé úplně propadnu ději a s úsměvem na tváři či se slzami v očích prožívám Edwardův příběh. Tim Burton a Johnny Depp vytvořili něco opravdu nádherného, což snílek jako já nemůže ocenit jinak než pěti hvězdičkami. ()

sestki

Tim Burton je režisér, ktorého práca je ľahko definovateľná. Temnotu, rozprávkovosť, akciu a vtip spojí s famóznou výpravou, pridá bombastický soundtrack od svojho dvorného skladateľa Dannyho Elfmana, hlavnú postavu obsadí svojím dvorným hercom Johnny Deppom a výsledok tejto kuchárčiny je vždy fantastický! Inak tomu nie je ani v prípade Edwarda. Všetky ingredience sú tu namiešané vyvážene + trochu romantiky a chuť tohto diela je návyková. Toto môžem opakovane a rád! ()

Hnedoocka1

Pro mě nejpovedenější film od Tima Burtona, Kde Johnny odehrál opravdu skvělý výkon. Film je zasazen do hezkého barevného městečka, s temným sídlem na kopci, kam se lidi bojí vstoupit. Nechyběla tam láska, důvěra a nakonec i lidská zrůdnost. Film je Burtonovsky vtipný, až na smutný konec (při každém dívání na tento film doufám, že to skončí tentokrát jinak). ()

C.A.T.

Styl Tima Burtona je originalita sama. Neuvěřitelně emotivní záležitost (myslím,že nejenom pro mě). Johnny Depp ála Edward to je prostě dokonalost. Kdo jiný by dokázal ztvárnit tuto postavu tak přesvědčivě? Troufám si říci, že nikdo. Celý film vzbuzuje tolik soucitu, porozumění a empatie a zároveň vztek vůči těm postavám, kteří se přičinili a Edwardovo zavrhnutí. Svou pohádkovostí a temnotou si mě tento film tak získal, že na něj nikdy nezapomenu. ()

Ejvi

Bezvadný film, který ještě umocňuje výkon a zjev Jonnyho Deppa. Bez něj by nebyl snad ani z poloviny tak dokonalý.. ()

GiorgioB.

Tim Burton a Johnny Depp stvořili bytost a příběh, jež si svou osobitostí a působivostí nezadají ani se starým dobrým Frankensteinem. Edward je vlastně takový jeho něžný bratranec pro konec 20. století. A žije v krajině ledových krajek, protože ve čtvrti zalité sluncem pro jeho křehkou duši nebylo místo. A jeho jemné prsty, příliš ostré pro svět lidí, budou navždy vyťukávat do ledu cinkavé melancholické melodie a posílat tiché sněhové polibky jeho navždy ztracené lásce. ()

nihiliste

Mistrovský kousek Tima Burtona, od kterého se nic jiného ani nečeká. Role Edwarda Johnnyho Deppa katapultovala na výsluní mezi špičku světových herců. Kouzlo tohoto filmu ve mě navždy zůstane. ()

papez12

Ojedinele treba uznať, že toto patrí k najlepšiemu Burtonovmu dielu. Burtona beriem ako priemerného režiséra, neksutočne prehodnoteného a obľúbeného mne z nepochopiteľných dôvodov, jeho filmy sú zmesou priemeru,podpriemeru a niekedy sa podarilo niečo také ako toto, čo sa vymyká. Musím uznať, že pri tomto filme som prvý krát plakal pri filme, dnes vlastne mi to príde také, že OK bol som dieťa. Ale aj tak tento film je hrozne smutný a pekný. ()

Zemřel herec Alan Arkin

01.03.2014

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)